Kapat

Aile tarafından çocuğun dövülmesi iyi mi kötü mü sonuçlar doğurur?

Aile tarafından çocuğun dövülmesi iyi mi kötü mü sonuçlar doğurur? Ben ailem tarafından gerektiği zaman dövüldüm ve iyi sonuçlandığını düşünüyorum.
Aile tarafından çocuğun dövülmesi iyi mi kötü mü sonuçlar doğurur?

• İyi sonuçlanır.
    8%(6)10%(11)Oy Ver17%(5)
  • Kötü sonuçlanır.
    90%(72)88%(97)Oy Ver83%(25)
  • Fikrim yok.
    2%(2)2%(2)Oy Ver0%(0)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şımarıklığı es geçmeyin.
Görüş kullanan herkese teşekkürler.

0|0
31|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuğa uygulanan her bir fiske onun ileride ki psikolojisini olumuz etkiler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 30

• Kötü sonuçlanır.

1|2
    0|0
  • neden şiddet terbiye etme yöntemimi.. doğruyu gösterme yöntemi değildir dayak. Öfke kontrol problemidir. Alırsın anlatırsın doğrusunu küçükken ufak oyunlarla istemediği şeyleri daha zevkli hale getirirsin yapmasını istemediğin şeyler konusunda gerekçeleriyle alır konuşursun. Çocuğun sosyal hayatını sosyalleşmesiini bu şeklde engelleyemez kimse.. sonra çocuk arkadaşları oynarken dışarıda oynayamıyor ya da geliyor 18 yaşına sınıfta birşey sorulsa cevabını bilse dahi söyleyemiyor korkudan.. Neden çünkü yadırganır dışlanır.. Yapmasın kimse kimsenin hayatını söndürmesin bu konuda. DAYAK BİR ÇÖZÜM DEĞİLDİR.

0|0
    0|0
  • Erkek ya da kız farketmez eğer ebeveynler çocuğa şiddet uygularsa , çocuk büyüdükçe psikolojik sorun yaşayacaktır, özgüveni az olacaktır vb. ... İşte bu yüzden ebeveyn olanlar çocuklarına şiddet le değilde güzel bir konuşma tarzıyla yaklaşmalıdır..

0|0
    0|0
  • Arsız olur

0|0
    0|0
  • Kötü sonuçlanir. Ben de dayak yedim. Ama tabi veletken. En son dayagimi 10 yaşında felan yemisimdir.😅

0|0
    0|0
  • senin ailen seni dövdü herkesi dövsünler öylemi? ben hiç dövülmedim allahıma şükür. sende seni dövdüler diye iyi bişeymiş gibi insanlara " baana iyi sonuçlandı" deme çünkü iyi sonuçlanmadığı besbelli :D :D

1|0
    0|0
  • kötü sonuçlar

0|0
    0|0
  • Terbiye için şiddet kullanmanın acizlik göstergesi olduğunu düşünüyorum. Yapma demek yerine şöyle davranır mısın demek çok zor olmasa gerek. Ben hiç dayak yemedim mi elbette nadir de olsa yedim. Anneme babama bu nedenle kızmıyorum onların yaşadığı dönem ve zamanki cehalet te ancak bu kadar anlayışlı olabilmişlerdir. :) Ama ben çocuğumu asla dövmem.

0|0
    0|0
  • Bazen insanı kendine getiriyor cidden hiç dayak yemedim ailemden ama teyzemden örnek vericek olursam çocuğunu çok pohpohlayarak büyüttü her istediğini ikiletmeden yerine getirdi sonuç hüsran 😑 şu an annesine ne emirler veriyor mahvetti kadını... bence terbiye için bazen dayak şart.

0|0
    0|0
  • Eğitim amaclıysa evet vurulmalı ama tabii öyle hıncını alır gibi değil.. Ne yazık ki cahil aileler çok ve çocuklar dayakla sevgisiz yetişiyor.

0|0
    0|0
  • Daha çok ters teper

0|0
    0|0
  • Şiddetin neresi insanlar üzerinde iyi sonuçlar yaratır. Şiddet sadece bedene zarar vermez ruh ve psikoloji de hasar görür

0|0
    0|0
  • Tabiki de kotu sonuclanir. Ileride ozguveni dusuk bir birey olur, hicbir konuda soz sahibi olamaz. Kendine guvenemez. Bu durum psikolojik acidan da travmalara sebebiyet verebilir. Bir de vicdan meselesi yani. Kendi cocugunu, kendinden bir parcani, en kiymetlini nasi dovebilirsin. O aglarken ici parcalanir insanin. Yapmayin

0|0
    0|0
  • Bence kötü sonuçlanır çünkü çocukta şiddet eğilimi olur daha çok onunla konuşmak iletişime geçmek ve yapınca ne gibi kötü şeylerle karsilasacagini anlatmak daha doğru bence

0|0
    0|0
  • Aile şirret oldukça çocuk da şirret olur. Şımarıklık dayakla şartlandırılmamalıdır. Hayır demeyi bildikten sonra çocuk şımarmaz. Her şeye göz yumulursa şımarır tabii.

0|0
    0|0
  • Tabi ki yanlış bu ama benim kuzen de yarış atı gibi hacettepede ya benide dövüüüüüüüün jansınwshhsah

0|0
    0|0
  • Dayak cennetten cıkms.

0|0
    0|0
  • Kötü sonuçlanır. Güzelce konuşmak varken...

0|0
    0|0
  • Bende dovuldum ama kotu sonuçlandı psikolojik destek gorsemde ayni

0|0
    0|0
  • Çocuğa şiddete karşıyım.

0|0
    0|0
  • Dayağın iyisi mi olurmuş ya

0|0
    0|0
  • Me kadar saçma bir soru bu böyle tab2 de kötü

0|0
    0|0
  • Bende de oldu küçükken hemde haksız yere bence oturup konuşulmalı şiddetden önce

0|0
    0|0
  • şiddetin çocuk üzerinde uygulanması güç gösterisi ve baskılamaktan başka bir şey değil!

0|0
    0|0
  • kötü sonuçlanır her şeyi güzellikle öğretmek varken neden dovesin ki

0|0
    0|0
  • Dövmenin şiddeti ve sebebine bağlı

0|0
    0|0
  • Bu durumun iyi sonuçlandığını düşünüyo olman bile kötü sonuclari sayılabilir hic bir zaman hic bir kosulda iyi sonuclar vermez sadece durumu baskilar cozmez

0|0
    0|0
  • 5 yasindan beri dayak yiyorum ben belki önceside vardir hatırlamıyorum psikolojim bozuk biliyor musun tedavi oluyorum. Eger bir cocugun varsa ona vurma konusarak hallet. Bizde dovulduk demissin sem dovulduysen asil hic dovmemen gerek be bikir misin o hissi hic dayak yiyip saatlerce aglamanin nasil bisey oldugunu bilir misin

0|0
    0|0
  • Dayağı hiçbir zaman savunmam bu yuzden kötü diyorum

0|0
    0|0
  • Kötü sonuçlanır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Döverek, fikrine gerçek dışı diye karşı çıkarak, çok konuşuyor ye susturarak, saygısız diye vurarak, sorumsuz diye aşağılayarak, arkadaşının yanında rezil ederek, komşuyla/akraba ile kıyas yaparak hiçbir bok elde edemezsiniz. Annem babam olması bana vurma, hakaret etme, aşağılama gibi hakları asla ve katta vermiş olmaz. Üretken olmayan, emir ile çalışan köleden başka bir şey olmaz. Her şeye boyun eğer güçlünün yanında ezik durur. Kendisinin bazı konularda başarısız olacağını düşünür her zaman. Özellikle de mutlu bir hayat yaşamaya gücü yetmez.

0|0
    0|0
  • "Aşırıya kaçmadan" kararında olursa iyi sonuçlanır.

0|1
    0|0
  • şiddet hiç bir şartta normalleştirilmemeli.

ailesinde dayak yiyen çocuk için şiddet normalleşir. sonrasında bir bakmışsın kendisinden güçsüzlere karış şiddet uygulamaya başlamış.

0|1
    0|0
  • Dayak cennetten çıkma. Gereksiz dayak kötü yola sürükler ama hakedilen dayak bence iyi yola götürür az dayak yemedim :)

0|0
    0|0
  • al işte ya sonra neden kadına şiddet var sen çocuğuna yanlış birşey yaptığında şiddet gösterirsen çocuğunda büyüyünce çevresindekilere şiddet gösterir ama sen çocuğuna güzel tatlı bir dille yaptığının yanlış olduğunu anlatırsan o kadar iyi yetişir o çocuk

0|0
    0|0
  • Eğitimin bir parçası asla değildir.
    image.cdn.iha.com.tr/.../cocuga-siddet_458835.jpg

0|0
    0|0
  • kötü sonuçlanır, özellikle haksız yere dayak atıldıysa yaşlandığın zaman telefon beklersin o bile gelmez,

0|0
    0|0
  • Valla gardaş ben yedim halimden memnunum. Dayağın hakkını verdim. Etrafa gülücükler saçıyorum şimdi tam istedikleri bir velet oldum :D

0|0
    0|0
  • laf ile yola getiremezsen cok azcik silkelemekten zarar gelmez.

0|0
    0|0
  • Çocuğu kötü anlamda etkileyeceği kesin.

0|0
    0|0
  • kötü felaket vsss

0|0
    0|0
  • Içine kapanık bir hayat sürer kendinden kaçarak yaşar adeta

0|0
    0|0
  • Çocuğun psikoljisine göre değişir.

0|0
    0|0
  • kendi sinirini çıkarmak için döverse hayatı altüst olur ama disiplin etmek için döverse adam olur

0|0
    0|0
  • cocuk arsızlasr dayaga alsr

0|0
    0|0
  • hiç ailemden dayak yemedim it kopukta olmadım kötü alışkanlığım da olmadı

0|0
    0|0
Yükleniyor...