Üniversiteye başlayacağım fakat kaygılarım var?

Bu sene üniversiteye gideceğim ama kaygılarım var, ilkokul ortaokul lisede olduğu gibi hep içime kapanık birisi oldum. Her dönemde her yaşta, seneye içine kapanıklığın gider dediler ama sonuç negatif... Bu sefer üstüne git dediler insanlarla kaynaşmaya calıştım iyi güzel konuşuyorum güzelde arkadaşlık kurdum ama o an yok mu o an.. bir arkadaşım bana bir laf söylüyor eyvah diyorum hayır! Yüzüm kızarmamalı tabi su sürecte hep icimden konustugum icin arkadaslarim bana dönüyor ben icimden bu sefer internette okudugum bir yontemle kendimi serbest birakip rahatlamaya calisiyorum veee yüzüm kızarıyor ateş basıyor arkadaşlarımın bana bakip hahahaha utandı demesiyle 2x 4x 6x daha yüzüm kızarıyor benim bu utanmam nasil gecebilir acaba? Hayir utanmak sorun degilde yuzumun kizarmasi kotu :( şimdi yine herzamanki gibi universitede kendimi tanitma sirasi bana geldiğinde bukalemun gibi kırmızı olucam herkes bana bakip gulucek sakın gülmezler demeyin hep güldüler lisede falan biraz uzun ama icimi dokunce rahatladim

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bak
    üniversite kendindeki eksikleri akıllıca avantaja çevirebildiğin bir ortamdır.
    biliyorsun herkes üniversiteye gidemiyor. elenip gidiyorlar. zaten eğer teknik bir bölüm okuyacaksan senin gibi kişilerle karşılaşman olası. liseye gitmek için seçme sınavlarından geçmezsin ortaokulu bitiren herkes liseye gidebilir. ama üniversiteye seçilerek gidersin. o yüzen işin bu tarafında biraz rahatla. neden çünkü liseyi düşün üniversiteye gelen tipler hani o sınıfın ineği varya o tipler. altında teşekkür elanlar var. altında zayıfsız okul bitirenler var. onun altında da zeki ama notları kötü olmuş kişiler var. üniversite ortamı evet liseye benzer biraz ama o lisedeki cıvık, çocuksu tipleri pek göremezsin. gelip çocukça karşında dalga geçen pek yoktur. ama arkadan kazan kaynar.
    he senin sorununa gelince. avantaja dönüştür bene. madem içine kapanıksın tek yapacağın şey ezik durmamak. ukala görün tek çaresi bu. millet içine kapanık ezik değilde cool olarak görsün. bu avantaj olur. kızarma olayına gelince, gençsin ama şunu söyleyebilirsin: bende genetik olarak hipertansiyon var. bazen bir nedene bağlı olmadan tansiyonum yükselebiliyor ve yüzüm kızarıyor de geç. ama bunu ezikçe söyleme. utangaçlığı yenmek için kız arkadaş edin diycem ama utangaçlıktan dolayı o da zor olabilir. konserlere git. insanlar oralarda hareket ederler bazen oynarlar sen de milletin arasına karışıp dans edersen ufak ufak yenebilirsin bunu. ama sadece bu yeterli değil. diskoya bara git biraz içip elinle tempo tutarak başla bir kaç gidişten sonra kendini pistte oynarken de bulabilirsin. ilk başta bunları yalnız yap rezil olsan arkandan alay edecek arkadaşların yanında olmaz. bir de utangaçlığını içe kapanıklığını kabul etme. inkar da etme. yani demek istiyorum önemseme fazla. üstüne düşme. bir zaafını önemsersen o senin hayatını yönetmeye ve mahvetmeye başlar. kendine hep şunu de evet utangaçım ama napiym. hayat bu şekilde geçmiyor ve bu benim baskın özelliğim değil önemli bir sorun değil diye düşün.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İnsan ilişkileriyle ilgili sorunlarınız var size tavsiyem bol bol kişisel gelişim kitapları okumanız yönünde. Özellikle özgüven sorunları yaşayan insanlar için basılmış kitaplar var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...