Bu ülkenin halkı neden böyle? Neden kadınlara böyle kötü davranılıyor?

babam yaklaşık 15 gün önce benzin istasyonunu açtı...
tanıtım için oraya ajanstan bayan çalışanlar geldi... son iki gün ise gelmek istemediler. istasyona gelen tipler o kadar iğrenç ki... milletçe iğrenç olduğumuzu düşünüyorum. o kızlar orada tanıtım için bulundular ve yavşayan mı dersin hakaret eden mi dersin her türlü edepsizlik var...
anlamakta zorlanıyorum neden bu ülkenin halkı kibar olmayı top olmakla aynı şey olarak görüyor? ayrıca bu ülkenin kadınlarında zerre akıl yok! ben bunca senedir bütün kızlara iyi davranıyorum en ufak iyi muamele görmedim hiçbir kızdan... sadece bir teşekkür yeterdi be... içten bir gülümsemeyle bana sarılabilirlerdi...

bunca senedir depresifim ve mutsuzum... çünkü hayatımda hiçbir kadın yok ve olmadı...

neyse evet nerde kalmıştık? ha evet... ülkenin kültürü bozuk... insanlar cinselliğe ve kendine düşman olmuş. buna kültür diyorlar. sanki ülkece erkek soyundan mitoz olarak türedik ve kadınlar hatalı üretim... açıkçası türk erkeği o müthiş gururunun incinmesine alışkın olmadığı sürece kadınlara daha çok eziyet edecek. ve kadınlarda baskıya karşı gelip iyi insanlarla arkadaş ve sevgili olmadığı sürece başları beladan kurtulmayacak...

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Sırf bu yüzden sevgilim yok. Güvenemiyorum. Basta iyi olup sonra şerefsiz yüzleri görmekten korkuyorum. Normal erkek arkadaşlara dahi mesafeliyim. Millet aç gibi bakıyor açık tahrik edici giyinmediğim halde. Bu ülkede marketten ekmek alıp eve gelene kadar çok çirkin bakışlara maruz kalıyorum. Durakta beklerken bile yola bakmak yerine ısrarla bakıyorlar. Kaza yapanları gördüm bu yüzden

0|0
    0|0
    • 3ay

abi bende o kadar iyi davrandığım halde sürekli bana s*ktiri çekiyor kızlar...
      hiçbirine o kadar açgözlü bakmadım, küfür etmedim, vurmadım, taciz etmedim ve yüz kızartıcı suç işlemedim. neden bana ya?

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitimsizlik bir konu, kitabını okumadan inandıklarını söyledikleri din ayrı konu (yanlış anlaşılma olmasın, müslümanım, tek fark, eğer Allah'a inanıyorsam gerçekten istediğim ve Kur-an'ı okuyup kabul ettiğim için), kadınların daha kendilerine ve hemcinslerine karşı olmayan saygıları ayrı konu, toplum olarak sevgiyi yalnızca bir kelime olarak kullanmamız ayrı konu, karşılarına çıkan "efendi" erkekleri aptal gören, yaptığı bir şey karşısında "teşekkür eden" birinin ona karşı mesafe koyduğunu sanan kadınlar ayrı konu, kısaca nedenleri çok da hangisini anlatayım ki?
    Suçlu kadınlar mıdır erkekler midir ayrım yapamam. Zamanında (hala var ne yazık ki) erkek çocukta erkek çocuk diye söylenen babalar, kocasının ona yaptıklarını gördüğü halde evde erkek çocuklarına prens gibi davranıp kızlarını her daim küçük gören, iş yapması için orada olduğunu düşünen (tabiri caizse "hizmetçi" gibi gören), kadın dediğin kocasının arkasında duracak diye kızlarını tembihleyen anneler... Böyle bir ortamda ne bekliyoruz ki?
    Evde her daim işi kız kardeşine görülen bir erkek çocuğunun ileride kadınların sadece kendisine hizmet etmek için olduğunu düşünmeyecek olması ihtimali mi var?
    Kadınların kendisine ve hemcinslerine saygısı yok. Bir kadının başına kötü bir olay geldiğinde onu ilk suçlayanlar hep kadınlar olur, dikkat edersen. Ya da kendilerini kısıtlayan, döven, söven erkeklerin peşinden giderler, bunu da "beni seviyor" diye yorumlarlar.

...

Yazacak şey çok da, neyse...
    Eğitim bile tek başına yetersiz kalıyor burada. Uzun, çok uzun bir zamana ihtiyaç var. Bunların farkında olan kadınlar evlenecek, çocukları olacak ve kadınların onların hizmetçisi değil bir insan olduğunu öğretecekler oğullarına. Ancak böyle...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• eğitim şart aga ;)

0|0
    0|0
    • 3ay

yahu istasyona gelen tipler ekseriyetle arabesk ve araplaşmış tipler...
      köy falanda değil... yani sadece cahiller gelmiyor ama o kızlar orada birdaha bulunmak istemedi...
      gelen tiplere bakıyorum: şahin biniyor, ağzında sigara, eşşek gibi eksoz taktırmış, kaba saba konuşan ve market alışverişinde parayı nazikçe vermeyen ve "al ulan!" gibisinden veren tipler...
      neden kaba olmak erkeklikle özdeşleşmiş ki?

• 3ay

bu ülkede hiç bir iyilik hiç bir başarı cezasız kalmaz ama ben sana iyilik demedim nezaket dedim ;) nezaketle iyilik farklı şeylerdir ;)

• 3ay

tamam işte ondan bahsediyorum... :)

• türkiyede iyi insanlar azaldı kardeşim

0|0
    0|0
Yükleniyor...