Müslümanlık hakkında ne düşünüyorsunuz?

İslamiyet hakkinda dusunceleriniz neler?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• yer yüzünde kalan tek hak din.
    değişmedi, sadece insanlar değişti.
    ve bu , onun eskidiği anlamına gelmez.
    şunu da belirtmek isterim ki,
    bugüne kadar ve bugünden sonra,
    çıkmış olan savaşların çoğu dini sebeplerden ötürü çıkmıştır.
    ki bu durumu, iç karışıklıklara, teröre, medyaya rahatlıkla bağlayabiliriz.
    yani efendim, şuanda dünya da bir savaş varsa , oda hak ile batılın savaşıdır.
    bizler görmesek bile...

0|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Mükemmel. Hak dinimiz.

0|0
    0|0
  • Genel anlamda çok düşünmeyen insan toplumu. İndirilen kitabını okumaz; hacıdan, hocadan meded umar.
    Klasik bir laf vardır; hacıdan, hocadan; karanlık geceden kork denir.

0|0
    0|0
  • Her din insanlara iyiyi ve doğruyu gösterir. Kötü olan onu çıkarlarına alet etmeye çalışan bireylerdir.

0|0
    0|0
  • sadece müslümanlik degilde hiçbir din mantikli gelmiyor bana. bir yaratici ise yüksek olasilikla var. olasilık diyorum cunku ölümden sonra yok olma fikri korkunç geliyor bana. bunca yasadigimiz acilar mutluluklar heyecanlar yok olup gidemez.. dinlerde ise cok derine inmiyorum, celiskiler adaletsizlikler esitsizlikler veya en basitinden kadina degersizlik inanmamam icin yeterli bir sebep. (dedigim gibi cok yuzeysel aldim tek sebep bu degil)

0|0
    0|0
  • Çok genel bir soru olmuş. Spesifikleştir biraz.

0|0
    0|0
  • Arap kültürünün bir hikayeyle yoğrulmuş hali

1|0
    0|2
  • Muslumanligin m sini bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • >HAK DİN İSLAM<

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey.

0|0
    0|0
  • Dinim İslam
    Müslümanım
    Düşüncelerim Çok hangisinden bahsetmek istiyorsun?

0|0
    0|0
    • 3ay

İslamiyet dinini secmen de ki sebep? Tabiki ailenden dogdugundan beri kabullenip yasadiysan sorun yok , orenegin ben pek dindar ortamda yetismedim ate deist gibi biseydim sonra inanc esaslarimi kavradim kutsal kitaplari okudum derken en sonunda kurana gectim ve huzuru orda buldum , kndi sahsi yorumum islamiyet diger dinler gibi cogu dinler gibi* bu dunyayla kisitlanmis olmamasi ornegin gunahlarimi papaya aanlatip onun bni affetmesi hasa.. onlarda allaha inaniyorlar ama bu kucumsemeye giriyor ve bni en etkileyeni bu bulutun bu gökün neden var oldugunun yazmasi herseyin tek bir denkleme cikmasi ve onunda bu kitapta cikmasi.. bana islamiyette ilimin yeriyle ilgili dusuncelerini anlatabilirsin

• 3ay

Şunu sana en basit Hadis ile anlatabilirim. Fakat şu demek olmuyor bu kadar mı diyeceksin hayır bu kadar değil.. İslam O kadar geniş bir yapıya sahip ki ademden son insana kadar her şeyi kapsıyor ve aklına ne geliyorsa!!!
      Hz. Peygamber (asm.)'in, “Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar.”

• Yağlanmış ballanmış güzel bir arap hikayesi

0|0
    0|3
    • 3ay

Diger dinler hakkinda ki gorusun?

• 3ay

Ya ben ne din muhabbeti yapmayı ne de niçin inanmadığımı tartışmayı sevmiyorum. Zamanında çok fazla yaptım bunaldım yani. Boşver o yüzden. Kim neye inanırsa inansın yeterki bana çatmasınlar.

• 3ay

Ben agnostiğim bu arada pardon*

• Hak din..

0|0
    0|0
  • Dini inanç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tek hak din ama hakkıyla yaşayan çok az

0|1
    0|0