Camiide kadınlar için ayrılan kısımda namaz kılsam hocanın sesine mi uymam gerekir?

Babam namaza başladı, devam eder inşallah. O her vakit ezan okunmadan önce camiiye gidiyor. Ben de kadınlar için ayrılan bölüme gitsem ezan okununca namaz kılsam olur mu? Sonuçta camiide hoca sesli kıldırıyor cemaate. Benim de o sese mi uymam gerekir, yoksa kendim mi kılacağım?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Evet farz namazı kılarken " uydum hazır olan imama " diye niyet edip cemaate katılman gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Imama uyabilirsin tabiki

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya bem daha önce camiide namaz kılmadım hiç, hocaya falan da uyamam gibi geliyor. Yani ne yapacağımı bilmiyorum. Bir de sonuçta farklı kısımlarda namaz kılınıyor. Ne bileyim kafam karıştı...

• 3ay

Kafa karisacak bisey yok namaz kilmayi biliyosan uyarsin niyet ederken imama uymaya noyet etceksin sadece

• Cemast yapılıyorsa olur

0|0
    0|0
  • Evet Uymak zorundasın.. Çünkü İMAM Odur.

0|0
    0|0
  • Tabikide hocaya uyman daha guzel olur cemaatle kilmis olursun kardesum

0|0
    0|0
  • Uyman gerekir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Onlar gibi kılacaksın. Sünneti kendin farza hocaya uyacaksın. Erkeklerde böyle kılar.

0|0
    0|0
    • 3ay

İyi de ilk sünnet kılınıyor. Ben sünneti kılarken hoca çoktan farza başlarsa ne olacak?

• 3ay

Ezan okununca camiye hemen gidiliyor zaten o bir aralık var dikkat edersen o aralıkta herkes sünnetini kılıyor hocada dahil. Hemen sonra farzını kıldırıyor

• Evet öyle yapman lazım zeten

0|0
    0|0
Yükleniyor...