Kapat

Dayanacak gücüm kalmadı?

Ailem beni 17 yasindayken evlendirdi. Biz küçük yerde yasiyoruz. Laf soz olmasın diye tanidigin ogluyla evlendirdiler. Daha once gormemistim ilk kez nisanimda gördüm. Kayinbabamdan parada almis babam meger ondan bu kadar aceleci davranmislar. Yalvardim o donem. Cok dayak yedim ama dinlemediler. Evlendik sonra. Şimdi 21 yasindayim. Dayanamiyorum artik. Her gun siddet goruyorum. Esim 30 yasinda. Ufacik seyde üstüme yuruyor. Kufrediyor. 2 yasinda kizim var. Onuda dovuyor agladi diye. Esimin babasi beni cok sever. Ona anlatirim dedim demez olaydim. Cok eziyet gordum. Liseyi yarida biraktim. Calismiyorum. Bosansam kime giderim. Annem bosanirsan buraya gelemezsin dedi. Kabul etmiyorlar. Eve almazlarmis. Evden hic cikamiyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum artik dayanamiyorum

Güncellemeler:
Sevmiyorum tabi nisanimda gordum ilk. Evlendigimden beri hep dovdu. Kizimida dovdu. Evden cikarmiyor para vermiyor lise mezunu bile değilim nasil ayrilayim. Ailem ayrilirsam sahip cikmaz bana

1|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkenin yaşlısına kadar eğitim şart. Bu nasıl birşeydir 17 yaşında bir cocugu evlendiriyor hemde m. almış gibi para karşılığı satıyor, Allah onları nasil biliyorsa oyle yapsın.

Boşan, savcılığa dilekçe yaz sikayetci ol birşey yapamaz sana kadın sığınma evlerine yerleş durumun yoksa

0|1
    0|0
    • İnsallah kurtulurum. Sagolun

En İyi Kız Görüşü

• Susma kardeşim sen susarsan herkes susar polisi ara jandarmayı ara anlat her şeyi avukata boşan ondan devir eskisi gibi değil artık bu şerefsizlere daha fazla imkan tanımayın senin gençliğini çürütmesine izin verme çok küçük bir kızın var ona da yazık sana da

0|0
    0|0
    • Allah razi olsun. İcimi rahatlattiniz. Caresiz diye birsey yokms

• 9 yas buyuk benden. 17 yasinda evlendi m. O zamandan beri sindirdi beni. Agzimi acamiyorum daha cok dovuyor kizimj da beni de

• sen bizleri dinle sığın devlete yanında olurlar çok gençsin daha kolay bir şey değil bu yavrun var senin

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• yani bir arka çıkacak hiçmi aklı başında bir akraban yok amcan teyzen dayın gibi.
    çok tuhaf bir durum yani.. bu
    Allah sabır versin

0|0
    0|0
  • 183'ü arayıp iletirsen gerektiğinde korunmaya da alınırsın

0|0
    0|0
  • Evden kacman olayi cozmez... sogukkanli ve saglikli dusunmen lazim... ayni zamanda cocugunuzda var... disarida sizin bu durumunuzdan faydalanicak... it, cakal surusu mevcut... senden faydalanmak isteyebilirler... sonra bu kotu ginleri bile mumla arayabilirsin... bence siginma evi ya da ailenin yani.

0|0
    0|0
  • Kusura bakma da senin ailende tam şerefsizmiş. Bu nedir yahu? Gelirsen eve almamak nedir? Kocan olacakta tam bir karaktersizmiş. Allah yardımcın olsun. İnşallah istediğin bir hayatı yaşarsın...

0|0
    0|0
  • Mor Çatı sığınma evi var git polise anlat olayı seni oraya yerleştiriyorlar iş buluyorlar falan filan

0|1
    0|0
    • kardesim bak bu söylediğinde güzelmis allahım ni rastgetirsin seninbde.. ben vlla sahsen çok beğendim bu söylediğin seyi.. isin rastgitsin

• ah gülüm sizin gibi kadınları böyle harcıyıp hayatlarını mahvediyorlar ya ayar oluyorum boşan desem teksin boşanma desem dertlisin vardır bir çaresi allaha dua et bir kapı açar o sana

0|0
    0|0
    • 4 senedir tek yapabildiğim sey dua zaten

• valla burdan bir akıl alıpta hareket etmesi ne kadar mantıklı bilmiyorum ama el sopası altında yaşıyacağına hür ol tek ol daha iyi keşke yardımcı olabilsem sana 29 yaşında bir bayan zamanında aşık oldu bana 12 yaşındada çocuğu vardı kabul edemedim nefsime ağır geldi zor be o bayan geldi şimdi aklıma ne çektiğini çok iyi anlıyorum

• oradaki hiç kimse ne senin ailen nede yakının özgürlüğünü kimse alamaz mücadele etmelisin sonuna kadar

0|0
    0|0
  • nendne kuuck verdılerrrrrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
    • Artik buyudun laf soz olur dediler. Kayinbabam babama para vermis ikna etmek icin birde

• uuzldum senın ııcnnnn şimdi nasıll

• Tek caren sığınma evi ya da katlanacan kızın için. .

0|1
    0|0
    • Biraz para bitiktirsem kacmayi bile dusundum ama evden cikamiuorum para vermiyor hic

• Asla kaçma hayatının en kötü kararını verirsin. Harcarlar seni içki sofralarında meze olursun..
      Devletin sığınma evlerine başvur.

• abi doğru söylemis

• Seni zorla evlendiren o kişilerin allah belasını versin..

0|0
    0|0
    • Şimdi şöyle.. önce bir avukat bul.. bnce derdini anlat.. off çok üzüldüm sana yaa..

• allah sana akıl güç versin sabır versin zor tabiki.. çocuk olmasa isin kolay olurdu kaçardın istanbula bir sekilde çalısır kendine bakardın aslında simdide yaparsın bu dediklerimide.. birs sabır lazım.. hiç çalısmıyo olman kötü ama.. eylülde ismek asçı yardımcılığı kursu baslıycak bilmiyorum zaman ayırabilirmisin mesela o tarz bir mesleki eğitim alsan. bir restoranda çalısabilirsin güzel maas da alırsın çocuğuna gül gibi de bakarsın ne bilim aklıma bu geldi bunu söyledim ama avukata mutlaka git gülüm.. akıl al.. senin akıl alıp doğru hareket etmen lazım..

• Bacımız sayilir şiddet gören kadın

• polise git mahkemeye ver

0|0
    0|0
  • Polise git

0|0
    0|0
  • Sevmiyorsan ayrılmayı deneyebilirsin

0|0
    0|0
    • Sevmiyorum tabi nisanimda gordum ilk. Evlendigimden beri hep dovdu. Kizimida dovdu. Evden cikarmiyor para vermiyor lise mezunu bile değilim nasil ayrilayim. Ailem ayrilirsam sahip cikmaz bana

• Ayrilamazsin bizi rezil edersin diyorlar. Annem ozellikle. Bir defa ayrilacam diye annemi aradim. Kapima dayandi ne sacmaliyosun diye i. Annem eskiden beri sevmez beni niye bilmiyorum. Sevse izin vermezdi evlenmeme

• Anlıyorum özelde konuşalım mı

• bu gelenek görenek hangi ilde merak ettim

0|0
    0|0
    • Marasta bir kasabada yasiyoruz

Kızlar Ne Diyor 13

• Kadin siginma evleri var devletin oraya gidebilirsin hatta dur numarasida vardi bakayim aoyleyeyim ara soyle oraya siddet goruyorum diye

0|1
    0|0
  • eşine bişey demeden direk babasına anlatsaydın keşke ama artık geçti hiç akraban arkadaşın falan yok mu bir süre kalabiliceğin ya da ailene durumu anlatsan şiddet gördüğünü söyle sahip çıkmak zorundalar sana nasıl razı gelirler böyle bişeye üstelik çocuğunu da dövüyo hiç bişey yapamazsan polise git

0|0
    0|0
    • Kimse yok kucuk yerde yasiyoruz gitsem hemen öğrenilir. Babama para vermisler ondan bu kadar evlendirmek istediler

• kadın sıgınma evleri var. onlara başvur bence. yardım al. hayatını düzene sok. calısmaya başla. para toplayıp okumaya başla. baştan yaşa hayatını. köle olmak icin dogmadın.

0|1
    0|0
  • Polise şikayet edebilirsin seni kadın sığınma evine yerleştirirler, hem sana işte bulurlar.
    Kızını da kendini de kurtar oradan.

Burayı iyi oku.

www.morcati.org.tr/.../3-siddete-ugradiginizda

0|0
    0|0
  • Zor dönemler geçirmişsin gerçekten ama sabırlı olmaya calıs. Allah eşinden de ailenden de hesabını soracak. Ama sen şu an kızın için ayakta durabilmelisin. Ne yapman konusunda gercekten haklısın yani ne desek boş. Birgüm gizlice polise gitmeye calıs. Darp izlerini falan göster. Aynen durumunu anlat. Mümkünse kocanın dövdüğüne dair deliller bulmaya çalış. Ya da ne biliym komşularından falan rica et buna şahit olmalarını.

0|0
    0|0
    • Evden cikamiyorum. Kapiyi kilitliyor zaten kucuk yer hemen gorurler. Karakola gitsem duyarlar

• Telefon edebilirim aklima gelmemisti. Cok sagolun

• Rica ederim☺️

• Açıköğretimden liseyi oku
    Kpssye gir memur ol boşa gitsin
    Çocuğun velayeti de sen de olur

0|0
    0|0
    • Okumayi cok istiyorum ama soylersem cok kizar diye korkuyorum. Biraz para biriktirebilsem kacarim ama nerde

• Allah razi olsun hic aklima gelmeyen seyler sizin sayenizde kurtulurum insallah

• İnşallah müjdeli haberlerinizi de alırız buradan Allah yardımcınız olsun :)

• gecmıs olsun :(

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun çok zor sığınma yerleri var oraları aramalısın bu durumda inan ki öok rahat edersin hiçbirşeyden korkma

0|0
    0|0
  • Kadin sığınma evine gidebilirsin

0|0
    0|0
  • Kızını al çık git, güzelim. Ailenin sıktır et, öyle aile olmaz olaymış. Bir zaman çok zorlanirsin, sonra derin bir nefes alırsın.

0|0
    0|0
    • Nereye giderim, hangi parayla giderim. Evden cikarmiyor para vermiyor

• Boşan , ailenin yanına gitmene gerek yok

0|0
    0|0
    • Cocugum var tek basima nereye giderim. Lise mezunu bile degilim

• @Sanatsalgüç cok tesekkur ederim daha cesur olmam gerekiyor sartlar duzelsin bakarim caresine

• Şu mezun olayını çıkar kafandan kurumsal yerlerin bazılarında sorun olabilir belki tahsil isterler ama okudugunu beyan ettikten sonra hiç kimse sıkıntı çıkarmıyor birde referans meselesi var yani.. kolay oluyo işe girmek bir şekilde buluyosun gülüm iyi gceler hakkında hayırlısı dha yorum yzamıycam bişey olursa yaz özelden çekinme

• Nerelisin?

0|0
    0|0
    • Marasin bir kasabasi

• Ben de izmirdeyim uzak sayılır ama istersen her zaman kapım açık sen bilirsin tabii

• Allah'ım yardımcın olsun canım ya 😔

0|0
    0|0
Yükleniyor...