Bundan böyle kadrolu öğretmen yok sizce de iyi mi oldu?

Meb bundan böyle kadrolu öğretmen atamayacağını ve tüm öğretmenleri sözleşmeli olarak istihdam edeceğini açıkladı. 4 yıl çalıştıktan sonra kadroya geçilecek ve 2 yıl daha görev yapılan bölgede kalındıktan sonra tayin istenebilecek. bu kararla doğuda ve görece zor bölgelerde hakim olan öğretmen sirkülasyonu bitmiş olacak. yok öyle ben evlendim deyip de 2 gün sonra doğudan kaçmak yok.

0|0
20|3

En İyi Kız Görüşü

• Çok iyi oldu. Doğuda yılın altı ayını raporluyum diyip ders anlatmama gibi bir durumları olamaz artik. Ertasi yıl sahte nikah kiydirip tayinini isteyemeyecekler artık. Batıya atanıp norm fazlaligindan dolayı derslere girmeden haram para alamayacaklar artik.

0|0
    2|0
    • 3ay

devletin tanıdığı imkanların sonuçları böyle.

• 3ay

Okuyan da sanacak ki tüm öğretmenler rapor alıp ders anlatmıyor. Önce sağlık önce can güvenliği. Oraya halkı aydınlatmaya giden bir öğretmene tehtit ve taciz uygulanırsa tabi ki sahte nikahını kıyar ve kaçar. 10 yılı aşkındır bu sorunlar var. Devlet iyi niyetli olsa bu 10 yılda işler berbat hale döneceğine bişeyler düzelirdi. Bizim can güvenliğimizi korumak devletin bir görevi. Siz beğenseniz de beğenmeseniz de. Sanırım size de maaşlar batıyor.

• 3ay

Ayrıca vatanına yararlı olmak isteyen insan öğretmenleri kötü şartlara itip psikolojisini bozacağına el üstünde tutar. Annenin babanın başından attığı terbiye bile vermekten aciz olduğu bir sürü çocukla o beğenmediğiniz öğretmenler uğraşıyor. Aldıkları maaş az bile.

Kızlar Ne Diyor 19

• Kötü olmuş tabiki. Öğretmenlerin de bir hayatı var evlenmek, istediği şehirde çalışmak, ailesine yakın olmak istemeleri en doğal hakları. Öğretmenleri doğuya sabitleyeceklerine doğunun şartlarını iyileştirsinler de giden 2 senede kaçmak istemesin.

5|0
    1|0
    • 3ay

iyileştirecekler zaten ama bir anda olmuyor. bir yandan her yer yıkıldı zaten kamu çalışanları da kalıp beklemeli

• 3ay

Bu mesleği yatmak için seçmedim o tarzda biri olsam zaten insanların bakış açısından rahatsız olmam.

• 3ay

Bence asıl hakkını verdiğiniz için vicdanınız rahat olmalıdır. Herkesi bir tutarak ya da sadece hakkıyla yapmayanları hedef alarak eleştiri yapanları dikkate almamalısınız. Yinede rahatsız oluyorsanız şöyle söyleyeyim sizin sadece öğrencilere kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Bunun dışında kimseye ne açıklama ne de kanıtlama gibi bir zorunluluğunuz yok. Bunu unutmayın ki yersiz eleştiriler canınızı sıkmasın.

• Madem öğretmenlere böyle bir zorunluluk getirildi diğer memurlara da getirilsin eş durumundan hiçbir memur kaçıp gidemesin.

0|0
    0|0
  • benim için kötü oldu az bir umudum vardı artık oda yok. sözleşmeler yıllık yapılacak müdür istediği gibi fes edebilecek falan. her an atılma korkusu. ben özelde devam etme kararı aldım

0|0
    0|0
    • 3ay

kamu personeli hepsi böyle olacakmış

• 3ay

Özel sektör zaten sözleşmeliydi. özel sektörde öğretmenim iyi bir kuruma girip orda kalmayı planlıyorum

• Güzel kardeşim, doğudan kaçmak dedin benim canım yandı sen bir öğretmen değilsin. Olsaydın ve bunları söyleseydin tamam ama üzgünüm. Ben doğunun güzide bir köyünde öğretmenim. Buralarda hayat sandığınız gibi değil.

1|1
    1|0
    • 3ay

ben kolay demedim ama ülkene hizmet ediyorsun. kamu hizmeti kutsaldır. önce vatan sonra biz.

• 3ay

Öğretmen olmayan biriyle bu tartışmayı asla yapmam, kamu hizmeti değil öğretmenlik kutsaldır!

• 3ay

polislik de kamu hizmeti. polislik kutsal değil mi güvenlıgimizi saglıyor. gibi gibi her memur için geçerli bu. vatandaş için varlar çunkü

• Kaçmak derken? Evli insanlar var ailelerinden ayrılıyorlar ya da ben anlamıyorum şu olayı insanlar güvende hissettikleri yerlerde dururlar. Burda suç ne ordaki eğitim alan öğrenciler ne de öğretmenler. Ortada bir güvenlik sorunu varsa insanlar gitmez bu kadar basit. şu an iyi mi oldu? 6 yıl bir insanı planlarından mahrum etmek ne kadar doğru?

0|0
    1|0
    • 3ay

devlette çalışacaksa bir insan hayatını da ona göre düzenlemeli ve hayattan beklentilerini de ona göre kurgulamalıdır. devlette kamu yararı önceliklidir, kişilerin yararı değil.
      devlet güvenliği sağlamakla yükümlü bu konuda. zaafı varsa kamu personeli de ben burada kalmam dememeli. ülkemiz bir bütün.

• Çok kötü oldu umudum azaldı öğretmenleri doğuya mahkum etmeye çalisiyorlar

0|0
    1|0
  • Aslında iyi olmuş doğudakiler için ama öğretmenler için kötü olmuş :/ öğretmen olmak zaten istemiyordum daha da soğudum 😐

0|0
    0|0
  • 3 yıl sonra -ki eğer atanabilirsem ve sistem değişmezse- ben de o kervana katılıcam :)

1|0
    1|0
  • bence ıyı degılll

0|0
    0|0
  • bence güzel bir uygulama

1|0
    2|0
  • Dogudakiler ordan kaçarken batililarin ordan kaçması çok normal

0|0
    0|0
    • 3ay

oldu o zaman vatanı bırakıp kaçalım öyleyse.

• 3ay

O zaman önce oralı olanlar orda çalışsın sonra yetmeyen yerde takviye yapılır

• 3ay

devlet personeli sınavı orada yaşayanlara özel açmalı o halde senin dediğin

• İçine sıççtılar içine!

0|0
    0|0
  • Bence iyi olmuş

1|0
    2|0
  • bence iyi

1|0
    2|0
  • Bence iyi olmuş kaçmam zaten doğudan niye kaçayım?

1|0
    2|0
  • Sadece iki sene mi :( göz açıp kapatana kadar biter

0|0
    0|0
  • Güzel değil.

0|0
    1|0
    • 3ay

milletine hizmet etmeyi değil de rahat bir hayatı tercih edenler için güzel değil evet.

• 3ay

Kim yazıyor yazan filan yok kardeşim. Sadece buna mecbur bırakılanlar adına konuştum. Biri illa şu ilde öğretim yapabilirsin diyorsa o ilin ıslahınıda yapmak zorundadır. Ben o ile gitmek zorunda değilim, fedakarlık yapmak benim insiyatifimde olmalı.

• 3ay

atanamayan binlece öğretmenin içinde dogu illerini tercihlerinde yazmayan ve boş kalan yerlere giderim seçeneğini işaretlemediği için açıkta kqlnlar var. devlet kimseyi sen oraya git diye zorlamıyor. yaz mıyor açıkta kalıyorlar mesela

• Ben kadroluyum ve hiç doğru bulmuyorum meb elinde ekmeği tutuyor insanların ağzına götürüp götürüp geri çekiyor başka bir şey değil bu. Kadro almak için yıllarca müdürlerin köpeği gibi davranmak zorunda kalacak insanlar

0|0
    1|0
    • 3ay

yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

• İyi olmuş gebersinler 10 yıl falan olsaymış keşke

0|0
    3|0
    • 3ay

ne gebermesi. be

• 3ay

Senin gibi çomarlar sürünmeyi hakkediyor 2. sınıf insan git başka yerde havla @Epela

• 3ay

Gizli bir kullanıcının bana 2. sınıf insan muamelesi yapması ancak ironi olabilir.

Erkekler Ne Diyor 3

• Doğuda öğretmenleri 4 ayak üstünde tutuyorlar yaranmıyolar, batıya gelip rezil olmak öğretmenlerin daha çok hoşuna gidiyor

1|0
    1|0
    • 3ay

saygınlığı değil rahatlığı tercih ediyorlar

• İyi olmuş öğretmenleri pek sevmem zaten

0|0
    3|0
  • Iyi olmuş doğuda kalmıyordu kimse

1|0
    2|0
Yükleniyor...