Kapat

Dış görünüşüne göre birini yargılar mısınız?

2|1
41|25

En İyi Kız Görüşü

• Bazı insanların kalbindeki pislik dış görünüşlerine de yansır. İçinde yaşadığımız bu dünyada insanları dış görünüşüne göre yargılamak kaçınılmaz gibi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yargılamak değilde, bazı düşüncelere sahip olurum. Tabikide olumsuz düşünceler değil bunlar. Bir insanın ayakkabısını nasıl bağlandığından. Çorabının izinden, pantolonun bolluğu veya sıkılığı. Kemer izi, dudak yaraları, kıyafetin renkleri, kirli temiz olması, uyumlu olması ve bitmeyecek olan ön izlenim için gerekli olan bütün herşeye bakarım. Aslında bunları otomatik yapıyor gibiyim. Kişiyi gördüğüm zaman, daha konuşmadan direk bakarım.. Sonrasında, kombinasyonlara göre duruşumu sergilerim..

Kötü görünen veya toplum tarafından dışlanma potansiyeli olan insanlara olabildiğince samimi ve güler yüzlü olmaya çalışırım. : )

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 40

• malesefki toplumda bu var

1|1
    0|0
  • Bu konu hakkında ders çıkarılabilecek videolar izliyorum sürekli.
    Ki kendimi duyarlı hale getireyim.

0|2
    0|0
  • genelde yargılamam
    davranışları daha önemlidir.
    görüntü yanıltabilir

1|2
    0|0
  • Guzellik veya cirkinlik diye kavramlar olmamali.. Sen kimsin ki Allahin yarratigi varlıği yargiliyorsun.. Boyle sacmalik olamaz

0|1
    0|0
  • ister istemez yargılıyoruz

0|1
    2|3
  • doğruya doğru yapıyorum ama fotodaki gibi değil. mesela uzun saçlı bıyıklı birini görsem sapık derim ne biliyim kel biriyse satanist tipli oluyolar gözleri sürmeli falan

1|1
    0|0
  • pis olmasın güzelmiş çirkinmiş ne farkeder

1|2
    0|0
  • Yargilanir.

0|1
    0|0
  • değiştiremiceği bir özellikse hayır ama kıyafet falan o tarz bişeyse yargılarım

0|1
    0|0
  • Hayır yargılamam hatta onlarla arkadaş olmaya çalışırım

0|1
    0|0
  • Ya tabi ki insanda görebildiğimiz ilk şey dış görünüşüdür. Bu yüzden dusuncelerimizi etkiler dış gorusunus ama asıl önemli olan tanımaya firsat vermeden davranislarla da yargilamak.

0|1
    0|0
    • Buradan hayır yargılamam diyen tüm kızlara bir sorum olacak acaba fotoğrafın sol tarafında kinin erkek versiyonu gelse ve size olan duygularında bahsetse ne derdiniz?

• çaktırma :)

• O kadar düşmedim daha 🙋

0|1
    0|0
  • Yani cok nadir ama yapmişlığım var

0|1
    0|1
  • Ön yargılıyım. Ama tipe takılmam ben şöyle tipe yani yakışıkli çirkin güzel tarzı şeylere değil ama ilk görüşte iticiyse uzak tutarım.

0|1
    0|0
  • Asla asla deme felsefesinin yoo bazen denir dediğim ender konulardan.

Asla

0|1
    0|0
  • Kahrolsun bazı şeyler 😛

0|1
    0|0
  • hayır , yargılayan insanlardan da hoşlanmam

0|2
    1|0
  • İster istemez yapıyoruz daha doğrusu kendi adıma konuşuyum yapıyorum. Ama sadece ilk görüşte sonra kişiliğine bakıyorum. Ve çok çok iyi biri çıktığında kendime çok sinirleniyorum.

0|1
    0|0
  • her türlü insan için hiç konuşmuyor ve arkadaşı yoksa asosyal, sadece ders çalışıyorsa inek diye düşünebilirim dış görünüşle ilgisi yok bunların tavırlar önemli sadece

0|1
    0|0
  • Yargilamamak lazım ama oluyor bazen

0|1
    0|0
  • asla yargılamadım yargılamam yargılamayacağım

0|1
    0|0
  • Çok doğru :(

0|1
    0|0
  • Yargılanıyo ya, ama ben yargılamamaya çalısıyorum

0|1
    0|0
  • bence kimsenin haddi olmamalı

0|1
    0|0
  • Malesef evet

0|1
    0|0
  • Hayir. Hic bir zaman. Ve esla. Bedelini canimla oderim
    Ama asla yargilamam.

0|1
    0|0
  • Dış görünüş önceliğim evet :)

0|1
    0|0
  • ilk başta ön yargı olur ama onu tanıdıkça herşey değişir

0|1
    0|0
  • Hic kimseyi dış götüşüyle yargılayamazsn yargılayanda salaktır zaten o kaybeder

0|1
    0|0
  • bunu yapıyorum fakat görüşlerimi içimde saklıyorum, önyargılar yanlış çıkabiliyor

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 24

• Ben yargılamıyorum ama yargılayanlar maalesef çok. Hatta şöyle söyleyeyim; soldaki resimdeki gibi birinden bir şeyler öğrenmek - gerçek manada-, fikir alışverişi yapmak, tartışmak çok daha kolay ve verimli olabiliyor. Bu yüzden hiç yargılamam hatta bunu yukarıda bahsettiğim gibi avantaj olarak da kullanırım.

0|1
    0|0
  • Öyle bir yargılarım kiii bu cümleler oyuncak kalır 😂 Dış görüntü her şey laaaan

1|1
    0|0
  • yargılamam

0|1
    0|0
  • Yap***MI***yorum.

0|1
    0|0
  • Yargılamam

0|1
    0|0
  • tip yargılama mevzusu ucu açık bir konu. kaldı ki ne güzeller var içi biber gibi acı, ne çirkinler var içi bayram şekeri gibi tatlı.

0|1
    0|0
  • Böyle mallar var çok şükür onlardan değilim. Ama iki tarafta laf söylememi hak ederse lafımı esirgemem.

0|1
    0|0
  • No Ratings

0|1
    0|0
  • Sadece insanliği tam anlamayan varliklar yüzünden böyle kaç kişi diş görünüşüyle yargilandiği için intihar etmiştir. Dünyadaki en tehlileli acimasiz iyrenç birşey varsa oda insanlardir. kendini beğenmişleri demiyorum hele

0|1
    0|0
  • İnsanlar karakterine göre sorgulanmali.
    Normalin bu, anormali dediğin gibi olabilir

0|1
    0|0
  • Giydiği kıyafetlere göre yargılıyorum bazen.(ne kadar fakir filan diye değil ama)

0|1
    0|0
  • Birini yargılamak haddime değil.

0|2
    0|0
  • Kim hayır diyosa yalandır. Eminim herkes hayatında yapmıştır

0|1
    0|0
  • Hayir derler ama hepsi oyle

0|1
    0|1
  • Maalesef bu hayatın gerçekleri dış görünüş önemli bir faktör..

0|1
    0|0
  • kürtse cahilse yüksek sesle konuşuyorsa karadenizliyse alaycı bakıyorsa siktiri çekerim hiç sevmem isteyen eksilesin

0|0
    0|2
  • Hayır

0|0
    0|0
  • yargılamam

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Hayır..

0|0
    0|0
  • Insanların %95 i dış görünüşe bakıyor ona göre muamele yapıyor

0|1
    0|0
  • Artık yargılamam tam tersi çıkan bunca insanı gördükten sonra.

0|1
    0|0
  • Yargılarım sağdaki taşmış

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...