Elinden sigarayı içkiyi düşürmeyenlerin kapalı olup dar giyinenleri "kötü"müslüman olmakla suçlaması?

Elinden sigarayı içkiyi dilinden küfürü gözünden kızların orasını burasını düşürmeyenlerin kapalı olup dar giyinenleri makyaj yapanları kötü müslüman olmakla suçlaması nasıl bir tutarsızlıktır? başı açık olup da " böyle olacağıma açık olurum " diyen kızlar o dar giyinip bacağını belli etmiş sen de saçını belli ediyorsun farkınız ne? kimse dar giyinmenin makyaj yapmanın renkli giyinmenin dinde doğru olduğunu savunmaz zaten ama onlara " sen müslüman değilsin " dercesine çirkin iftiralar atmak nasıl bir igrencliktir aranızda ben 4 4lüğüm diyen var mı?

1|1
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• En az kapalı olup dar giyinenlerin ki kadar büyük bir tutarsızlıktır.
    Müslümansanız dininizin gereklerini yerine getirin.
    Getirmiyorsanızda ahkam kesmeyin bari başkalarının ne yaptıklarına.

4|3
    0|0
    • 3ay

Ahkam kesmeyi eleştirdim zaten kardeş

• 3ay

Ben de zaten siz derken sana hitap etmiyordum aslında.
      Artık insanlar birbirlerinin yakası bıraksalar da herkes dilediği gibi yaşasa iyi olacak.

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle haklısın , kimsenin hakkı yok onları sorup soruşturmayı, herkesin kendi bileceği iş, bende anlam veremiyorum.

5|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Herkes istediği gibi giyinebilir. Tutarsız giyinmesi kendi sorunu beni ilgilendirmez. Ben sigara içiyorum beni de kimse sigara içiyorum diye yargılayamaz.

3|0
    0|0
  • herkesin inancı kendine. isteyen istediği gibi ibadet yapar. sonuçta bu ibadeti sen ben için yapmıyor. lakin herşeyin bir yolu yordamı var. tesettür kapalı giyinmek kavramları falan ne için; karşı cins tahrik olmasın diye. bu basit açıklaması. sen kalkıp olması gerektiği gibi türban takmana rağmen vücut hatlarını belli edecek, karşı cinsi tahrik edecek şekilde giyinir ve onun dikkatini çekecek şekilde makyaj falan yaparsan burda bir yanlışın olduğu bariz gözükür. sen o şekilde giyinip makyaj yaptıktan sonra başını istediğin kadar güzel ört ne anlamı kalıyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kimse doğru olduğunu savunmuyor. Nefsime bu kadar hakim olabiliyorum diyor. Kim her şeyin en doğrusunu yapıyor ki?

• 3ay

Konumuzla hiçbir alakası yok

• 3ay

konunun içinde ki konu bu. d

• Boş konuşmayı herkes seviyor bırakın kendi hallerine..

1|0
    0|0
  • pardon da sen neyin kafasındasın kızım? kapalı kızlar dindar değil'mi? eğer o kapalı dindar kız dar giyinip elinde sigara içki içip dindar gözüküp dindarmış gibi davranıyosa davranmasın takmasın basındaki başörtüyü emin ol kapalı kızlar daha faişe oluyo. salak salak konup canımı sıkma aksam aksam.

0|1
    0|0
    • 3ay

Sen kimsinde benimle bu şekilde konuşuyorsun ya? Canını sıkmayacakmışım ahahaha sen kimsin

• 3ay

tamam tamam sen daha büyüksn

• Oncekikle herkesin dini kendine, kapali olup terden orasini burasini acan da var, acik olupta hatlarini belli etmeyenler de. Su devirde acik kizlar kapalilardan daha musluman dis gorunuse gore.

1|0
    1|0
    • 3ay

Onu sen belirleyemezsin ben de belirleyemem

• 3ay

''açık kızlar kapalılara göre daha müslüman dış görünüşe göre'' ne demek? belki dinine hareketlerine dikkat eden bir kız daha iyi olabilir ama bu şekilde bir genelleme yapamazsın. ayrıca herkes eleştirmeden önce kendini düzeltmeli

• 3ay

@bayabigizliyim Kendimin yeteri kadar duzgun oldugumu biliyorum. Bu sizi ilgilendirmez ayrica. Geneli oyle olmasa genelleme yapmam zaten.

• Valla benim gördüğüm kapalılar genelde millete sen kâfirsin, müslüman değilsin diyor.

1|1
    1|0
  • Genelleme yapmaya gerek yok bu mevzuları şeriatı savunanlar da çok yapıyor kısa giyinen bir kız gördüklerinde ilk onlar bakar ama şeriat isterler yani genele vurulucaksa bu şekildede vurabiliriz.

0|0
    0|0
  • Sigara haramdır. Sigara içenlerin abdesti geçersiz olur.

0|0
    0|0
  • Sigara mekruhtur. Harama yakindir ama haram degildir. Gun icerisinde yaptigin hareketlerin bir cogunda haberin bile olmadan mekruh şeyler yapiyorsundur eminim. Ama evet tabi kimse birbirinin vicdan ozgurlugune mudahale etmemeli buna katiliyorum.

0|0
    0|0
  • Ya başlıcam artık dininiZe gına geldi elinizde 1500 yıllık kitap var hadisler var sünnetler var okuyun düşünün mantığınızla yaşayın hala 1500 yıllık dini öğrenmeye çalışıyorsunuz yeter artık ya neteye gitsem din din din

0|0
    1|0
  • Bunun kapali acik la alakasi yok

0|0
    0|0
  • İkiside yanlış yolda dini insanlardan değil kurandan öğrenmek gerek

0|0
    0|0
  • koyun bacak meselesı umursamam

0|0
    0|0
  • Kimse mükemmel değildir

0|0
    0|0
  • 4 4lük kimse yok. ama süslüman olanları hiç sevmiyorum. çünkü çevremde çok dinsiz ve açık var ve onlar şimdi bunlar mı cennete gidecek diyor onlara laf anlatmakdan usandım. islamı simgelediklerinin farkında varmalılar. ben içmem ama bir erkek dedign gibi içki sigara içtiğinde ona bak müslüman diyemiyorlar ama kapalı kadının simgesi islam ve onun için daha dikkatli olmalı.

0|0
    0|0
    • 3ay

Değil. Başörtüsünü süs ve moda için kullanan yabancı kadınlar da var.

• 3ay

Tüm kusursuzluğunla insanları eleştirmeye devam. Hadi iyi geceler

• 3ay

Sağol sanada iyi geceler

• Evet ama hem kapanip ustune oyle giyinmek dalga geçmek gibi degil mi? Eger kapaniyosan kapali olursun ikisini ayni anda yapmak beni tiksindiriyor. Kimin ne yaptigi beni ilgilendirmez tabi ben sadece onlara hak vermeye calistigini dusundugum icin diyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Hem müslüman olup hem kızlara bakmak dalga geçmek değil mi :) hem inanıyorum diyorsun hem bakıyorsun ( senin için demiyorum herhangi biri de olabilir) kimse zaten yaptığını savunmuyor ama muhteşem müslüman olmayan birinin öyle kızları asagilamasi büyük tutarsızlık

• 3ay

İyi de kimse yaptığının doğru olduğunu savunmuyor. Ben nefsime o kadar hakim olabiliyorum diyor

• 3ay

Neyden bahsettigini bilmiyorum ama neyse iyi gunler 😂

Kızlar Ne Diyor 11

• Herkes kendi işine baksa oysa ki, ne kadar güzel olacak. Milletin tek derdi kadınlar olmuş.

5|0
    0|0
  • Bir müslümana müslüman değilsin demek dinden çıkartır insani

3|0
    0|0
  • Kimse dort dortluk degil. kimse kimseye laf soylecek kadar dine uygun yasamiyor zaten. Otekilestirmek bizim isimiz iste. igne ve cuvaldizdan haberimiz yok.

3|0
    0|0
  • Gereksiz seyler, herkes kendinden kendi inancindan sorumlu

3|0
    0|0
  • Haklısın kimse dört dörtlük değil yaptığımiz doğrular da yanlışlar da kendimize ayrıca insanların dinini dogru veya yanlis yaşadıklarına Allah haric kimse karar veremez. Başkalarının değil de kendi eksikliklerimizi düzeltmeye çalışsak böyle bir sorun olmazdi

1|0
    0|0
  • Ben dört dörtlüğüm.

0|1
    5|0
    • 3ay

Artık 5 lik oldun 6. yı bekliyoruz

• Katılıyorum..

1|0
    0|0
  • Kimse dört dörtlük değildir

1|0
    0|0
  • tabiki kimse 4 4luk değildir ama kapalı olunca tepki ceker çunku kapalılık bunları yapılmamasını gerektiğinin göstergesidir yani biraz daha muhafazakar olduğunun açıklaması drı yani benim fikrim

0|1
    0|0
  • sacmalık

0|0
    0|0
  • Yok hasaaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...