Kadınlar evlenince neden eşinin soyadını alır ki ve çocuklarının soyadları babasının eşinin soyadı olur?

Merak ediyorum neden böyle kadınlar da kendi soyadını evlenince de taşısa ya çocukları da kendileri seçse soyadını

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• İsteyen almayabiliyor. ama yurtdışında da gurur olarak görüyorlar. Mesela İzlanda'da tüm soyadlar babalarının isimlerine "son" eki eklenerek oluşan soyadlar. Erkek soy başlangıcıdır o yüzden

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Çünkü çocukların en küçük halleri bir spermdir.. Spermide erkekler ürettiği için doğal olarak soyadın erkekten gelmesi lazım :D al sana mantık

0|0
    0|0
    • 3ay

O Sperm yumurta olmadan döllenemez bide böyle düşün :D

• 3ay

Peki Sperm tek erkeklerde mi bulunur kadınların kaburgasından Sperm bulunmuş yani erkek siz döllenme mevcut 😊

• 3ay

Sperm üreten anneler çocuk doğuran babalar :D gereksiz değişim bunlar boş vermek lazım

• Sence nasıl düzen sağlanır öyle?

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama neden kadının değil de erkeğin soyadı bana biraz açar mısın sadece merak ediyorum :)

• 3ay

Isteğe bağlı o. İsteyen tersini de yapabiliyor.

• Çocugun soyadına takmış

0|0
    0|0
  • Kendi soyadını taşıyabiliyorsun ve çocuklar da şeçim yağabiliyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama çoğunlukla erkeklerin soyadı alınıyor benim merak ettiğim bu nasık ortaya çıktı

• 3ay

Aile hukukunu araştır :)

• Açık ve net Erkek kadından üstündür.

0|0
    0|0
    • 3ay

Neye dayanarak söylüyorsun bunu

• 3ay

Sorduğun soru benim dediğimi destekliyor zaten

• 3ay

Ama şöyle düşün bazı toplumlar ataerkil bazıları anaerkil bizim toplum ataerkil olduğu için olabilir mi?

• Kadın kısmına ne oluyor tabi ki de soyadımızı alacaksınız.

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden sizin üstünlüğünüz nedir?

• 3ay

Kadınlar insandır , biz insanoğlu. : ) Hahaha : )

• 3ay

😘😘😘

Kızlar Ne Diyor 1

• Küçücük bebek nasl seçsin soy adını

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama herkes erkek tarafının soyadını veriyor sanki erkek yapmış sadece saçmalığa bak kadına hakaret resmen

Yükleniyor...