Otobüslerde erkeklerin oturması yasaklanmalı mı?

Otobüslerde erkeklerin oturması yasaklanmalı mı? Malum biliyorsunuz, kadını var çocğu var sürekli bizler ayakta kalıyoruz erkekler yüzünden..

Güncellemeler:
3ay saçma tepkiler vermeyin
3ay Anlamak istemiyorsun

1|0
52|84

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıyı makarnayı az yiyip, biraz da spor yaparsanız ayakta durabilecek hale gelirsiniz. Oh ne ala memleket, dötü göbeği sal sonra ayakta duramıyorum de :D
    Pis şişkolar..

4|5
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Niye yasaklansın? Onlarda insan.

3|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 83

• erkekler oturunca ayakta kalıyoruz diyorsun ayakta oluncada tacize uğruyorsunuz
    bence otobüse binmeyin hocam. d

2|4
    5|0
    • 3ay

Yahu siz kas yığını gibisiniz ayakta rahatça durabilirsiniz ben duramıyorum işte

• 3ay

dediğimden sanki tacizi savunmuşum gibi anlam çıkartıp eksilemiş milley hey allahım ya

• 3ay

Al bakalım bir ekside benden :D

• Hadi yürü ya. Cinsiyetçi insan seni.

4|4
    2|0
  • Niye kadınların ayağı yok mu

3|2
    1|0
  • ne alakası var kadın görünce yer vermeyecek kadar hödük değiliz hasta yaşlı kadın görünce veriyorum. Gençlere pek yer vermem açıkçası sonunda herkes para veriyor bence bu yasak olmamalı sonuçta herkes ücret ödüyor isteğe bağlı bir şey yer verme sonuçta genelde yer veririm böyle düşünmeniz beni bile sinirlendi otobüse sadece kadınlar binmiyor sonuçta :(

1|0
    0|0
  • 2|2
    0|0
  • Burda bu tarz soru sorus bicimin birazcik kaba olmus. Mesela o kalksin sen otur ya da sen kalk o otursun degil. Mesele hamile yasli cocuklu bayanlara oncelik verilmesi olmali. Buda ancak okulda ve toplumda gorgu kurallari ike yerlesir.

0|3
    0|0
  • Haklısın, ama kadını var demen garip. Kadın var, kadın var. Şimdi genç kız, 20'li yaşlarda, ona niye yer vereceksin ki? O da benim gibi genç? Ne kadar uzak gideceğimiz yer sanki? Biraz ayakta durabilir herhâlde. Hamile, yaşlı, çocuklu kadınlara elbette yer veririm. Hatta hiç oturmuyorum ki ben. Hep ayakta gidiyorum zaten. Oturursam da, yaşlı erkek de olsa yer veririm. Saygısızlıktır yoksa. Kimi serseriler der, bende para veriyorum, ne yer vereceğim! diye. Saygı bilmeyen kişilerdir bunlar.

0|0
    0|0
  • Oldu arkadaş! Önce eşitlik dediniz kabul ettik. Ama eşitliğin kalın tarafı sizi vurunca hemen kadınlar faşizmine çevirmeye çalışıyorsunuz işinizi.

2|3
    1|0
    • 3ay

Faşizim ile alakası yok da sizler cüsse yığını gibisin ve kaslısınız bizle bir değilsiniz.

• Yaşlıya, Hamileye, Kucağında cocuğa yer verilir.
    ama gençlere yer veremem. Beklesinler.
    Erkekler yorgun olmuyor mu işten dönenler var

1|3
    0|0
  • Otobüslerde kimlerin oturması yasaklanmalı biliyormusun sırf gezecek olmasına rağmen ben bayanım yer vermiyorlar utanmazlar diyebilen, hafta sonunu keyif yapacak diye çalışan didinen işe gidip gelen insanları umursamadan laf sokan ve sizler gibi insanlar. Tamam kadının bebeği vardır anlarım, çok yaşlı insanlar vardır anlarım ama bunun dışında ki insanların kadın erkek olarak ne farkı var? ben her akşam mecburmuyum yer vermeye 14 saat çalıştıktan sonra oturur bacaklarımı da iki metre açarım!

0|3
    0|0
  • Bence gebertin hepsini kurtulun

0|2
    1|0
  • ya saçmalamayın aynı otobuse bınıyoruz aynı parayı oduyoruz hem eşitiz diyorsunuz hemde yer dileniyorsunuz ben şahsen rahatsız oluyorum birde bayan mızmızlanıyor neden yer vermıyorsun dıye kendısı daha 30 yaşında senin benden ne gibi bir hak üstünlüğün var babanın yerımı belki ben senden daha fazla vergi ödüyorum? siz birisi kalktıktan sonra bile koltuk soğumadan totişlerinizi hemen yerleştirmeye çalışıyorsunuz. erkekler uplayın

0|2
    0|0
  • Şimdi sen kadınların güçsüz olduğunu bir otobüste dahi ayakta duramayacaklarını mı iddia ediyorsun? Kendinizi bu kadar küçümsemeyin ya siz tek ayak üstünde 40 yalan söyleyebiliyorsunuz. Bence 2 ayağınız üzerinde durabilirsiniz otobüste.

0|2
    0|0
  • Hani eşittik mk karısı?

1|5
    1|0
    • 3ay

fiziksel güç farkı var

• 3ay

Size ayakta durun da sırtınıza çıkalım diyen olmadı. Sağlıklı her bireyin kendini taşıyacak gücü vardır. Ha sağlıklı olmayanı olur o başka, onlara da yer veriyoruz zaten ama kalkıp da sırf kadınsın diye hakkımız olan bir şeyi size vermemiz de garip bir durumdur yani... Her bir seveyim sizin olsun zaten biz yaşamayalım...

• Bence kadın erkek ayrı otobüsler olmalı..

Normalde elini bile değmeyeceğin insanla tepiş tepiş oluyorsun..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • eşitlik istiyodunuz ya?

1|3
    1|0
    • 3ay

sizler fiziksel olarak öküz gibisiniz :) Ben hak olarak eşitlik istiyorum zaten buda pozitif eşitlik denilebilir :)

• 3ay

Pozitif ayrımcılık onun adı. Pozitif ayrımcılık negatif ayrımcılığı yanında getirir her zaman.

• 3ay

@Malibuvoldy neyse neee

• Erkek insan değil mi? Ben sadece yaşlılarla hamilelere yer veriyorum. Kızlar ayakta beklesinler

0|2
    0|0
  • pembe otobüs şart..
    ya insanları eğiteceksin (ki ülkemizde bu zor) ya da tabiri caizse haremlik selamlık yapacaksın..
    Herkesin annesi kardeşi var..
    başka türlüsü olmaz..

0|1
    1|1
  • niye sen insansın da biz değilmiyiz. işinize gelince erkeğin yaptığı işi bende yaparım demesini biliyonuz. sendeki can da bizdeki patlıcan mı?

0|2
    0|0
  • Sek git ya

0|2
    1|0
  • Ne kadar yorgun olursam olayım yaşlıya hamileye vs. yer veririm ama genç bir bayan gezmeye gidiyorken benim nöbetten çıkıp ona yer verip ayakta durmam hak mı sence?

0|1
    0|0
  • sürekli ayakta kalmaz binmeyle alakalı ayrıca ayakta kalınca noluyomuş sözde eşitiz derler

1|2
    1|0
  • senin otobüste oturma hakkınla erkeklerinki aynı
    seni tanısam senin durağından önce bir kamyon adamı bindiririm otobüse eşek gibi dikerim seni :D

0|0
    0|0
  • napalım amuda mı kalkalım

2|2
    0|0
  • Bu ne saçma bir sorudur. Lafa gelince kadın erkek eşit ama.

0|2
    0|0
  • Hepimizi öldürün siz de kurtulun biz de..

0|2
    0|0
  • yok ya şakacı şey seni :) yaşlılara hamilelere eyvallahta kusura bakmayında süslü püslü gencecik bayanlara yer verecek değiliz. ayakta gidin nolmuş çok mu zor cici kız

0|2
    0|0
  • Soför de mi ayakta gidecek? slkdgsd

0|2
    0|0
  • artınız ne? çocuğun olur sakatlığın olur zaten yer veriliyor. harici olarak bir erkekten farkınız ne? elinizde tlefonla daha rahat mesaj çekmek için yer arıyorsunuz resmen

0|0
    0|0
  • bütün erkekleri centilmek görmek istemek bu olsa gerek !!

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    53

Kızlar Ne Diyor 51

• Ne alaka onlar da insan?

3|4
    1|0
    • 3ay

Ama onlar sonuçta kas yığını, ayakta da durabilirler

• 3ay

Kadınlar da ayakta durabilirler.

• 3ay

Ne alaka kas yigini falan?
      1. Hepsi kas yigini degil
      2. Diyelim kas yigini ee nolmus kas yiginiysa sana yer vermek zorunda degil. eger yorgunsan veya duramiyorsan rica edebilirsin oturabilir miyim diye. hamile yasli falan olan birine de yer vermiyosa tamam onun okuzlugudur. Ama siz zor durumda degilseniz ayakta gidin ne olacak yani. kizsin diye oturmak zorunda degilsin

• Ayakta durmaktan aciz olmakla övünüp bunu hak olarak görmen uzun zamandır bana komik gelen tek şey.

1|2
    0|0
  • Sacmalamayin. Tabi ki de yasaklanmamali. Hamile, yasli, hasta vs. degilseniz size yer vermek gibi bir zorunlulugu yok. ister kalkar ister kalkmaz

0|1
    0|0
  • çocuklu kadın, hamile, yaşlı, gazi birine erkek de dahil herkes yer vermeli. onun dışında yer vermek zoruna değil

1|1
    0|0
  • Anlamak istemiyorsunuz diye bişey yok eşitlik olsun diye yaygara yapıp sonrada erkekler ayakta kalsın kadınlar otursun diye bir saçmalık olamaz ya onlar insan değil mi zaten yaşlıya çocukluya yer veren oluyor illaki

1|2
    0|0
  • hayır yasaklanmamalı

0|1
    0|0
  • Kadın olarak erkeklerden ayrı ne özelliğimiz var pardon? Sakat mısın, hamile misin de yer istiyorsun sırf kadınsın diye? , saçma sapan soru sormuşsun doğru düzgün cevap veriyoruz.

0|0
    0|0
  • Saçmalama istersen 😂 erkek insan değil mi niye oturmasın herkesin canı var

0|0
    0|0
  • Ne alaka? Sen gencsen yer vermek zorunda degil. Hamile yasli ya da engelliler haric hicbir kadina yer verme zorunluluklari yok.

0|2
    0|0
  • Bu ulkede her ne kadar uygulanmasada esitlik var. Bu yuzden bu konuda ayrim. yapmak sacma olur. Onlarda otursun bizde oturalim yani derdimiz bu mu oldu simdi?

0|0
    0|0
  • eşitlikten bahsedıyorsak bu olmamalı. erkekler de yorulur ve halıyle otobuste bari oturmak ıster.

1|2
    0|0
  • Yok canim baska bir isteginiz?

0|2
    0|0
  • Benim bindiğim tüüm otobüslerde ne zaman çocuklu bir kadın binde ve yer yoksa hemen bir beyefendi kalkıp yer veriyor zaten bunu konuşmanın bir manası yok , öteki türlü genç bir bayan binse niye erkekler yer versin yahu saçmalamayın , eminim ki böyle bir şey olsa sapık damgası yer adam

0|0
    0|0
    • 3ay

yer verdiği için sapık damgası yicek öyle mi? kezbanlık kokusu alıyorum

• 3ay

@srhtgltkn02 evet öyle diyorum , genç bir kıza genç bir bey buyrun siz oturun dese sapık , asılan bir tip olarak algılanır yani yinede erkekler bayanlara yaranamaz onu demek istiyorum belli kurulu bir düzen var değiştirmek imkansız

• asıl ayakta durması yasaklansın ki millete dayanmasınlar...

1|1
    0|0
  • Onların oturması daha mantıklı , zaten yer veriyorlardır yaşlılara ve hamile çocuklu bayanlara
    Erkekler oturmasın diyorsan bence sen de oturma eşitlik denen bir şey var

0|2
    0|0
  • Erkekler insan değil mi?

0|2
    0|0
  • E yuh oha yani. Sen bu kafaylaa

0|0
    0|0
  • Ne alaka onlar insan degilmi adi ustunde toplu tasima araci lütfen bu kadar bencil olmayin

0|2
    0|0
  • Niye onlarda para verip biniyolar bizde ne ayrıcalığımız var. Tabi onlarda yaşlı hamile veya çocuğu olanlara yer veriyolar. Ne bu erkeklere olan gereksiz nefret

1|1
    0|0
  • Onlar da insan

0|1
    0|0
  • O kadar da değil... Bir kaç andaval herife denk geldiniz diye de hepsini katmayın içine. Cinsiyet deği, l şahsiyet meselesi...

0|1
    0|0
  • ne alaka erkekler insan değil mi

0|2
    0|0
  • Kal? Senin de bacakların var falan?

0|3
    0|0
  • Yok artık daha neler

0|2
    0|0
  • sacma sapan bı soru onlarda insan arkadasım işten dönenler var yaslısı var genci var erkek dusmanı falanmısın

0|1
    0|0
  • Sacmalamayin.

0|2
    0|0
  • Erkekler insan değil mi? İşe gidiyorlar yoruluyorlar... herkes oturmalı. -tacizcileri erkekten ya da insandan saymıyorum -
    Bence hem kadınlara hem erkeklere ayrı otobüsler hemde karışık otobüsler olmalı kim neye istiyorsa ona binsin...

0|0
    0|0
  • annemle otobüse bindik yaslilar bindi israrla anneme diyorum kalkma diyorum onca erkek varken sen neden kalkıyosun diyorum ayar oluyorum bir gün cinnet cikartcam otobüste hadi hayırlısı

0|0
    0|0
  • Yaşlı, hamile veya engelli olmadıktan sonra onlarında oturmaya hakları var. Yasaklanmamalı.

0|2
    0|0
  • Ya gençlerin tabi ki hamile kadınlara , yaşlılara ve çocuklu erkek kadı fark etmez yer vermesi lazım. Genç kızların ve erkeklerin yapması gereken bir şey bu.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    21
Yükleniyor...