Yeni neslin nelerden mahrum büyüyeceğini düşünüyorsunuz?

Sokakta oynayan, kirlenen ve akşam eve gelince o yorgunlukla televizyon dahi bilmeyen (yani bir çoğumuz için :) bizler şanslıydık sanırım. Ya peki teknoloji çağının çocukları? Onlar nelerden mahrum büyüyor sizce?
Yeni neslin nelerden mahrum büyüyeceğini düşünüyorsunuz?

0|2
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• Deli gibi koşmaktan, dalından meyve yemekten, sokak oyunlarından, mahalle kavgalarından mahrum kalıyorlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sokakta oynamak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Teknoloji büyümeye engeldir tamam erken yaşta bir çok şeyi öğrenecekler ama çoğu kısa kalacak bence

1|0
    0|0
  • onlar misket oynamanın tadını asla alamicaklar. onlar çamurdan macun cıkarmanın mutluluğunu, toprakta doyasıya kirlenmeyi, iftardan önce torpil patlatmayı, köpükleri oyarak silah oynamanın tadını, o borulara kağıtları yuvarlayıp üflediğimiz şişleri, tasolar, yugıo kartlarıyla carparak oynamayı, bladebladelerle kapıştığımızı, o eski ekşiyüzlerin tadını, internet kafede uyduruk oyunlarla bağırarak oynadığımız oyunları, arkadaşlarımızlar su balonlarıyla kapıştığımızı vb. 97 yılından sonraki çocukluklar herşeyden mahrum kaldılar hayal dunyaları başkalarının oyunlarıyla şekillendi. kısacası şu an ki çocuklar hayatın en güzel dönemlerini oyunlar bilgisayarla geçiriyorlar. ne vardıda bıran once buyusekte adam olsak dediğimiz günleri mumla arar olduk. keşke hiç büyümeseydikte grupça monopoly oynasaydık.

0|0
    0|0
  • Çoğu insanlıktan nasibini almadan büyüyor Aileler bilinçsiz hak yolu yerine bk yolunda yetiştirip bunada kılıf olarak çağdaşlık diyorlar.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlık gelenek sevgi bağ kurmak hayatın iyi ve kötü yönlerini görmek hayata bulaşmaktan mahrumlar sanal dünya reelde basit ilişkiler gelenekler zaten yok

0|0
    0|0
  • çoh yazıg

0|0
    0|0
  • asosyallik ortalaması baya artmış bulunmakta bu resime baktığımızda suç çocuklarda değil ailede onların eline tablet telefon veren onlardır

0|0
    0|0
  • Hey gidi hey zamanında taso oynardık bilen bilir , beyblade oynardık , saklambaç , kovalambaç oynardık , çimlerde börtü böcek yakalar şişenin içine tıkardık , bakkal amcaya gidip 25 kuruşluk çekirdek istediğimizde gazete kağıdından flika yapıp çekirdeği onun içine doldurup verirdi... Ne günlerdi ulan beee özledim lan

0|0
    0|0
    • 3ay

Şöyle bir geçmişe gittiniz :) evet özleniyor çocukluk :)

• 3ay

:) yani yine de taso biliyoruz, bilye, saklambaç :) iyi açıdan bakmak lazım :)

• 3ay

aynen aynen :D biz cilli derdik ona :D başı vurunca 6 puan alıyoduk :D en çok baş cilliyi ben vururdum :D

• Ahlak yok saygı yok sevgi yok yeni nesilde
    Biz küçükken çıkardık dışarı top oynardık saklambaç felan oynardık şimdi bakıyorum bomboş sokaklar

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • boşver mahrum kalmaları daha iyi ev içinde annenin babanın gözünün önünde olurlar, dışarısı it köpek sapık tecavüzcü dolu. gerek yok.

0|0
    0|0
  • Çocukluktan mahrum kalıyorlar...

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu çok iyiydi...

• 3ay

Teşekkürler... Yaratıcılıkları, el becerileri, farklı yollardan bakmak, bunlar potansiyel olarak varken iyice köreliyor. Kötü bir şey.

• 3ay

Körelmesine sebep olacak etkenler sarıyor etrafı ve ruhu. Bu kötü evet...

• Halinin kenarında araba suremeyecekler bir kere, gerçek arkadaşlığı anlayamiycaklar,..

0|0
    0|0
  • Arkadasliktan muhabbetten yoksun

0|0
    0|0
  • Arkadaslik

0|0
    0|0
  • doğallıktan uzak olacaklar

0|0
    0|0
  • Herseyden mahrum buyuyor.
    Ozellikle sicak aile ortamlari. Ki bu en onemlisi 😊

0|0
    0|0
    • 3ay

İmm aile içi iletişim kopukluğu bir de :) e malum kimse başını kaldırmıyor televizyondan, telefondan :)

• 3ay

Evet bu ve bunun gibi örnekleri gördüğümüz için sanırım görsel çok tuhaf gelmedi bana ve soruma ilham oldu.
      Elbette çağın getirdiklerini itemeyiz ama insan kendi çocukluğuna bakınca "yazık" demiyor değil, haklısınız :)

• 3ay

😊😊

• Mahalle kavgası , Mahalleler arası Futbol turnuvaları , istop saklanbaç ve daha bir sürüsü ben 16 yaşına kadar hepisini yaptım 16 yaşından sonra hayatım cekilmez oldu eve 10 da gelirken şimdi evden cıkmıyorum

0|0
    0|0
  • hala sokakta oynayan çocuklar görüyorum ben bizim buralarda :D

0|0
    0|0
  • Dışarı çıkardık top oynardık. Dışarda gezerdik parklarda. Ama şimdi öyle değil...

0|0
    0|0
  • evet çocuklarımızı erkek gibi yetiştirmek gerek keşke ata binip silah kullanmayı öğrenseler atalarımız gibi

0|0
    0|0
  • Sokak oyunlarını tek geçerim ordaki zevk hiçbirşey de yok :)

0|0
    0|0
  • Hahah resme cok güldüm

0|0
    0|0
  • Akşamları saklambaç oynardık mahallece şimdi ki nesil bunu pek göremeyecek

0|0
    0|0
  • Yazık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3