Ateistler bir bakar misiniz?

Kotu bir niyetim yok meraktan soruyorum. Butun ateistlerin degil ama bircogunun İslam hakkinda, o dine mensup olanlardan daha cok sey bildikleri dogru mu? Ayetleri vs. Yani bana cok arastirip da kendikerine gore mantikli bir sey bulamayip inanmamislar gibi geliyor yoksa yanlis dusunuyor abartiyor muyum? Sadece soyle bir dusunup akla yatkin bulmayip mi ateist oluyorsunuz genellikle. Geneliniz daha mi cok biliyor?

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistim... Hep ateisttim ve yüksek olasılıkla ateist olarak öleceğim.

İslamiyeti, birçok Müslümandan çok daha iyi bilirim. Kur'an'ı birçok kez okudum. Hatip indirmemiş olsam da büyük kısmını okudum. Bir sürü de hadis bilirim. Okudum araştırdım.

Zaten bir insanı ateist yapan şey, kutsal kitaplar ve dinlerin hayatı, dünyayı ve evreni açıklama biçimleridir. Çok kolay... "evren kainat, dünya insan için yaratılmıştır" İslamiyete göre. Bu çok temel giriş cümlesi bile beni İslamiyetten koparmıştır. Burası bir sınav yeriymiş. Diğer tüm canlılar, hayvanlar, bitkiler vs. hep bizim için var İslamiyete göre. Teşekkür ederim dostlar, doğaya bu kadar saygısız bir dini ben almayayım, size iyi eğlenceler.

Kutsal kitapların hepsini az çok okudum. İnanılmaz derecede boş, garip, anlaşılmaz, bir insana hayatı, dünyayı, iyi biri olmayı öğretmenin ve sorulara cevap olmanın yanından bile geçemeyen kitaplar hepsi. Zaten insanları okumadıkları için inanıyorlar.

Hiç bir ilahi tarafları yok. Anlatıldığı gibi mucizeler, eşsiz sırlar falan barındırmıyorlar. Açın okuyun ya... Geçenlerde Migrosta 28,90'a mı ne Kur'an baskısı satılıyordu. Pardon Kipa'da... Teflon tencereyle aynı standta.

Gerçekten insanların inançlarını eleştirmem. Ama bu, dinleri eleştirmemem gerektiği anlamına gelmemeli. İslamı eleştirmek Müslümanlara saygısızlık değildir. 500 milyon insan ineğe tapıyor kardeşim... Sen onların tanrısını mangalda pişiriyorsun.. Demek ki herifler çoktan cihada kalkmalıydı.

Ateistim... Çok mutluyum. HErkese öneririm.
    Ama sadece öneririm. Kimseyi, bu sebeple öldürmem. Kırmam bile.
    O, dinlere ait bir yöntem.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Müslümanken Ateist olmak cok zordur kardesim. Bircok kisinin idda ettigi gibi ya bunlar cool olmak icin Ateist oluyorlar, Islam zor geliyor ondan oluyorlar gibi gibi seyler hep sacmalik.

Sen Müslümansin, simdi Islamin yanlis oldugunu, Muhammedin yalan söyledigini gecir kafandan ve buna inanmaya calis. Kendini birden kötü hissetin degil mi?

Biz hayatimiz boyunca Islam ile yetistik, kücük yastan beri kafamiza bu Dini caktilar, beynimizi yikadilar diyebiliriz.

Sonra bir dönem basliyor ki sen bu Dinin dogrulugundan süphe ediyorsun.
    Bu cok zor ve yorucu bir sürectir, bircok kisi Depresyonlara bile giriyor.

Sonuc olarak olaydan kurtulmak icin Islam dinini devam arastiriyorsun, arastiroyorsun, okuyorsun, okuyorsun. Günlerce bütün gün Internette Islami arastirdigimi, Kuran okudugumu hatirlarim.

Ben bu sürec sonra Islam dinin yanlis oldugunu anladim ve sonunda fark ettim ki, cevremde benden daha fazla Islam hakkinda bilgili olan yok.

Sorgulama dönemi süreci, büyük Dini bilgiye kavusuyoruz, bu nedenlede Ateistlerin Dini bilgisi Müslümanlardan fazladir.

1|0
    0|1
  • zaten araştırıp ögrendikleri için kendilerine manasız geldiginden inanmayı seçiyorlar yani.

1|1
    0|1
  • müslümanlardan daha çok bilgililer ve daha çok araştırıyorlar

1|2
    0|1
  • kuranı okumadan inananların sayısı okuyup inanmayan ateistlerden daha fazla öyle söyliyim sana

1|2
    0|0
  • Ben arastirip, okuyup ve sorgulayip ateist oldum. Cogu musluman daha eline Kur'an bile almamis.

1|2
    0|1
  • Çocuklarının bacaklarına bakıp tahrik olan örümcek beyinli varlıklarla aynı dinde olmaktansa ateist olurum daha iyi..

1|0
    0|0
    • 3ay

O dediginin ne kadar ahlaksizca oldugunu ben de biliyorum ama onun dinle bir alakasi yok bence, direkt olarak insani bir sey cunku ateistler, deistler, hindular, hristiyanlar arasinda da var tamamiyle seref meselesi.

• aslında çok kolay ateisti imanlı yapmak evine gireceksin karısını kızını anasını bacısını... edeceksin evini yıkıp yakacaksın mal varlıklarına el koyacaksın çırılçıplak soyacaksın bir kısmını öldüreceksin diğerlerini sakat bırakacaksın işinden gücünden malından mülkünden sağlığından edeceksin sonra ya firar edeceksin ya da para güç kuvvet senden olduğu için yargıy hakimi avukatı savcıyı polisi devleti hükümeti yanına alacaksın mazluma zalimlik gaddarlık yapacaksın kendin zevkin türevni alacaksın hayatı zayıf olanlara çekilmez kılacaksın sonrada senin yanına yaptıkların kar kalacak yüce divan mahkeme hesap hak hukuk adalet olmayacak bu haksızlığa uğrayanalrında şikayet hakkı olmayacak öyle mi dostum yüce mahkemede iyi ile kötünün farkı oalcağına hesap olduğuna inanmalayalım mı a benim çok bilmiş okumuş ateist kareşim?

0|0
    1|1
  • islamı çok derinine incelersen ateist olmaman mümkün değil o yüzdne çok derine inmemek gerekir bunu araştıranda haliyle yüzeysel araştırmadan okumadan sokaktan müslümanlık öğrenenden daha çok şey biliyor

1|0
    0|1
  • kendinizi mantık aramayın o dedıgın yurt dısındakıler ıcın gecerlı türkiyede popiler olmak ıcın hersey yapılır cagımızın olayı da ınançsız olmak

1|0
    0|0
  • bir ara bir ateistle tartıştım sanki bir sitede kopyala yapıştır yapmış gibi beynimi zorlayan çaresiz bırakan makaleler yazdı

1|1
    0|0
  • Çok bilmek herşeyi doğu yapıyor demek değildir. Onlar sadece herşeyi akıllarıyla çözeceklerini zannediyorlar. Ayetleri ve hadisleri kendi kısır akıllarıyla yorumlamaya çalışıyorlar o kadar.

1|0
    0|0
  • Valla arastirdim. Ayetlerin cogunun boş konular uzerine oldugunu gordum. digerlerinin de korkutucu oldugunu gordum yani yakariz vs. O yuzden inanmamaya karar verdim.

1|0
    0|0
  • Tam üzerine bastınız.

1|0
    0|0
  • Ben bir ateistim ve açık lise sınavında 20 sorudan 19 doğru cevabım vardı haziran ayında :D

1|0
    0|0
  • Sorgulama süreci basladiktan sonra olaylar gelisiyor.

1|0
    0|0
  • Tanıdıkları var evet beya mantıklı açıklamaları var :) hocayı bile şaşırtıyolar

1|0
    0|0
  • bilenleri de var tabiki.

1|0
    0|0
  • Birçok nedeni var mesela bazıları çevreden etkilenir okumaz atar tutar ateistim der. Bazıları asilik adı altında sallar tutar, bazılarıda cidden okuyarak araştırarak gerçekleri görür kendince. Kısacası bir çok nedeni var ve insanlar değişkendir bugün ateist yarın budist müslüman vs olabilir. Ama okumak iyidir ve bir çok müslümanı kendi kitaplarını dahi ne yazık ki okumazlar

0|0
    0|0
  • aynen öyle.. aklını mantığını kullanıp sorgulayan insan bir çok şeyi daha net görür... Sorgulamayan insan putlaştırır her şeyi...

1|0
    0|0
  • Adama kurandan ayet okuyorsun yok öyle bisey diyor ben hepsini bitarafımdan mı uyduruyorum.
    Dini bilgi sıfır çoğunda kulaktan dolma saçmalıklar falan belde böyle embesillerle uğraş kimsenin dini inancı beni ilgilendirmez ama bari inanıyorsun neye inandığını bil

2|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Deist olarak yapacağım bu yorumu. Ateistmiş diyip eksilemeyin mübarek süslümanlar.

Ateistler , okuyor. Yani , Müslümanlar '' aman Arapçasını okuyun öyle sevapmış '' diyerek sadece okuyorlar. Anlama sıfır. Ateistler , ne anlama geldiğini okuyorlar , hadisleri dinliyorlar , din alimcilerini dinliyorlar. Sonuç? Din , ticarettir.

2|2
    0|0
    • 3ay

Bravoooo

• 3ay

Bende de soyle bir durum var, inaniyorum evet, Allah korkum da var ama okudukca cogu seyi, bazi ayetlerin anlamlarini ogrendikce busbutun bir kabullenme olamiyor... İnanmama degil, onaylamama.

• 3ay

@yaslandimartikcok Bende de aynı. Dinlerde belli başlı şeyleri kabul ederim. İyi insan olma yolundaki her şeyi kabul ederim. Ama kapanmak örneğin... Saçma.
      Yalan söyleme , hırsızlık yapma , dedikodu yapma , açgözlü olma , zina etme vb... Çoğunu elimden geldiğince yerine getiriyorum
      @bolywood27 Bravo diyeceğine beğensene be 😒

• O degil de ben hüzünlü olduklari zaman neye kime siginiyorlar onu cok merak ediyorum. camiye gitmek namaz kilmak, namaz sonunda Allahla dertlesmek öyleee iyi geliyor ki anlatamam

1|1
    0|2
    • 3ay

adamlar inanmıyor ki
      bir sorun olduğunda içlerine dönüp orada arıyorlar çözümü bence
      ya da çevrelerinde
      ya da kitaplardan.

• Onlar da ne yaptığını bilmiyor. inanmamakta bir inanç şeklidir aslında.

1|2
    1|1
  • evet doğru ateistler genelde kültürlü insanlrdır. dediklerin de doğru

1|1
    0|0
    • 3ay

laflarım kimin neresine seri şekilde girip çıkmışsa dağırıp patlatmışsa beni şikayet etmişler sataşma varmış. ulan yobaz eşekler kime sataştım. şımarıklar. sizin gibi cahil eşekleri sistem adam yerine koyuyor diye kendi fikrimizi söylediğimizde bile şımarıklaşıp rahatsız oluyorsunuz. şikayuet ediyorsunuz Allahın mööleri davarlar sizi. burada ben yanlış olan buradan kimseye sataşan birşey yazmamıştım ama belli ki bazı yobazlara acı acı ve seri seri girip çıkmış.

• Özentilikten Avrupa ozentiliginden o yolu seçiyorlar

1|1
    2|1
    • 3ay

sizin icin herkes zaten ozenti degilmi :D ozenti olup mutlu olacagina hicbiseyi olmasin mutsuz olsun kendine mantikli gelmeyen dusunceleri secmesin dimi? bende bunu anlamiyorum iste

Yükleniyor...