Sizce bunum cezası nedir? Ne yapmalıyım?

Halamın evinde tartışma esnasında halam hakaret olmayan söylediğim bir lafa sinirlenip üzerime atlatı yani bana saldırdı. Ben evinden kaçıp babamı aradım babam gelince sinirden halamın kapısına dayandı yumrukladı tekmeledi halamın kapısını ama halam açmadı kapıyı babam hakarette etti kapıyı yumruklarken halama. Hemen polisi çağırdık darp raporu aldım raporda yüzeysel çizikler yazıyodu. Ben halamdan şikayetçi oldum halamda babamdan şikayetçi olmuş ama babam raporlu % 60 özürlü psikiyatri hastası. Uzlaşma bürosundan aradılar şimdi. Üçümüzde suçlu gözüküyomuşuz sözde. Babamın % 60 özürlü olması, cezaya ehliyeti olmaması babamın ceza almasına engel olur mu? Maddi durumumuz iyi değil para cezasını ödeyemeyebiliriz sizce babam ceza alır mı? Sizce uzlaşmalı mıyım o kadınla?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Haklı görünüyorsunuz ama mahkemenin ne karar vereceği belli olmaz. Siz bir avukatın fikrini alın eğer avukat ceza almaz diyorsa şikayetçi olun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Uzlaş başka çaren yok en kçtü durumu anlatın sende o kadından şikayetçi ol beni dövdü diye darp raporunda var babamda o yüzden evladını kprumak amaçlı yaptı de

0|0
    0|0
    • Bende o kadından şikayetçi oldum zaten ama benim korkum babamın ceza alması. Babamın cezaya ehliyeti yok ama ceza alır mı? Bunu merak ediyorum

• O konuda bir fikrim yok gerçekten adliyeye git orda yürüyen bir avukata falan danış

Erkekler Ne Diyor 7

• Babanın cezai ehliyeti yoksa nasıl babanın suçlu durumuna düşme ihtimali olabilir ben bu durumu anlamadım

0|0
    0|0
    • Yine de bir ihtimal işte, sorayım dedim

• Üç günlük dünyada neyi paylaşamadınız ki karakolluk oluyorsunuz...

0|0
    0|0
    • Ellerinde büyüdüğüm halamın, ikinci annem dediğim insanın öz evladını sokağa atıp, öz yeğenine muhabbet ortasında durduk yere hakaretler küfürler ederek saldırmasını paylaşamıyoruz..

• Kadın öz kızını sokağa attı öz yeğenini darp etti diyorum özür dileyin diyorsun. O bana vururken Allah rızası için dur yapma dedim durdu mu da ben ondan özür diliycem? Özür dilenicek bişey yapmış olsaydım Allah rızası için kapısında yatar affettirirdim kendimi zaten

• Bu dünyayı değil Allah'ın huzurunda olacağın anı düşün. Ben kendinizi aşağılayın demiyorum, ben kendi adıma özür dilerim deyin ve çıkın gidin.

• %60 psikiyatri hastasıyla cezaya ehliyet almaz birkaç avukata danış avukat ofislerine git danış olayı anlat eger bir ıskıntı olamz derler ise şikayetten vazgeçme

0|0
    0|0
  • Ee halan hastaymış bunu biliyonda daha ne beklion ki :/

0|0
    0|0
    • Halam hasta değil, babam hasta :)

• Herşeyi akışına bırak sonuçta halan, boşver uzlaşma

0|0
    0|0
  • Ey Allqhım ya olaya bak

0|0
    0|0