Bıktım kendimden artık bıktım?

20 yaşındayım. Bir türlü sorunumun ne olduğunu çözemiyorum. Sosyal fobi mi, sadece utangaçlık mı, başka bişey mi. Bide özellikle akrabalarimdan çok çekiniyorum. Mesela bir akrabamın doğumgününü kutlamak istiyorum. Ama yapamıyorum. Aa sen düşünceli misin diye dalga geçicek sanıyorum. Hatta bazen birine selam vermemek için görmezlikten geliyorum. Selam verirsem sen selam da mı biliyosun diyecekler sanki. İşte hep böyle saçma şeyler geliyor aklıma. Yaşayamıyorum artık. Ezik hissediyorum kendimi. İyi biri olursam dalga geçecekler sanıyorum. Sanki iyi biri olmayı da haketmiyorum gibi. Aslında kimsenin öyle bişey düşmeyeceğini biliyorum. Hem düşünseler bile bişey olmayacak. Ama yapamıyorum işte. Konuşursam konuşa biliyormuş diyecekler sanki. Ama o kadar az konuşuyorum ki onu gerçekten söyleyenler var zaten. Ya off daha bin türlü sorunum var ama hepsinin başlangıcı bu sanırım. Kimsede rastlamadım böyle biseye. Hayatım bu saçmalığı araştırmakla geçti. Neden böyle olduğumu anlayamıyorum. Sizce neden böyleyim? Bide çok istiyorum birinin ben de böyleyim demesini.😢

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• kimse sana ne kadar değerli olduğunu ve kendin gibi davrandığında sana karşı hoşgörülü olacağını hissettirememiş. ailen ve akrabaların bir kötü sınırı belirlemiş ve sen konuştuğun, kendini ifade ettiğin zaman o sınıra yaklaşacağını düşünüp konuşmaktan vazgeçiyorsun ya da kimse senin ne düşündüğünü önemsemeyeceğini ve söylersen ya takmayacağını ya da alay edeceğini düşünüyorsun. bende de vardı böyle bir şey üstüne gitmeden kurtulamazsın. korkularınla yüzleşmek zorundasın. birkaç defa cesaretini topla ve normalde yapamayacağın o şeyleri yap. alacağın sonuç düzelmene çok yardımcı olacak.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende böyleyim , diyenler oldu lisedeyken felan şimdi bitti
    depresyon takılıyorsun olma öyle bırak ne bok diyorlarsa desinler
    herkes ben süperim havasında kimse bir bok değil , o an ne hissediyorsan onu yaşa onu söyle , tuhaflayanlar önce kendini tuhaflasın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Özgüvenin yok. Neden kendini ezik hissediyorsun ki? Okumuyor musun? Üniversite falan? O yüzden mi cahil hissediyorsun kendini? Herkes beni yeteneksiz, beceriksiz görüyor diye mi düşünüyorsun? Bunlar aşman gerek bence. Çok basit aşması. Kendinin böyle olmadığını biliyorsun ama inanmak istemiyorsun. Sen iyisin, böyle şeyleri diyemez kimse sana...

1|0
    0|0
  • Tek çaren sana bir ortam kızı lazım

2|0
    0|0
    • 3ay

Kimse halledemez bu sorunu senden başka. Mesaj atarsan işte yok ortam kızı falan. Seni bunlar boğar. Hiç iyi olmaya çalıştında mı? Sonra senle dalga mı geçtiler

• Biliyordum bu dünyada yalnız olmadığımı benden birtane daha varmış 😂😂😂 bir hobi edin bir köpek falan al ve sık sık sosyal olmaya çalış sosyalleşmedikçe geçmez ozaman bile tamamen geçmiyor ama kısmen aşıyorsun

1|0
    0|0
  • Sana önerim saçmayalacağon bir arkadaş bul dök derdini gülün eğlenin çok faydasını görürsün ayrıca sosyal etkinliklerde düşünebilirsin bir hayli özgüvrn veriyor veya alışveriş mağzaları tam size göre :)

1|0
    0|0
  • Herhangi bir psikolojik rahatsızlığın var mı ya da anne baba dede dayı amcada şizofren ya da manik depresyonu olan?

1|0
    0|0
  • bir yandan güzel birsey biryandan kötü birsey sana bir insan lazım seni açacak kabugundan çıkaracak yanlız seni bozmadan yardımcı olacak bir insan işin zor biraz sosyalleşmeye bak sev sevil yaşamaya bak çok iyi niyetinden kaybediyorsun korkma içinden geleni yap kim ne diyecek ne yapacak die düşünme

1|0
    0|0
  • Aslında hiçbir şeyin yok senin; sevgi, ilgi ve şefkate muhtaçligindan gayri. Sadece sevilmelisin delice ve ilgilenilmelisin sabirla... Psikolojik destek aldın mi peki hiç?

1|0
    0|0
    • 3ay

Almadım

• 3ay

Almalisi bence.
      İhtiyacın var gibi gözüküyor.
      Sadece terapi ama yani karşılıklı konuşma.
      Soru-cevap. İlaçlık/haplık bir durumun yok.

• Bırak derlerse desinler ki demezler. Normal biti demez. Sen selam vermeyi de mi biliyorsun derlerse sen almayı bilmiyorsun sanırım dersin ki demezler zaten rahat ol. Tek çözümün denemek. bir kaç kere yap kendinden geçer.

1|0
    0|0
  • anksiyete boukluğu

1|0
    0|0
  • intihar

1|1
    1|1
  • Sosyal ortamda bendede dediğin gibi bir çekingenlik oluyordu işte bir şeye yorum atsam kafamdan saçma şeyler geçiyordu acaba söyle mi der böylemi der gibi sonradan bunu farketmeden asmisim şu an farkettim :)

1|0
    0|0
  • Gecmisteki beni okudum. Yapicagin sey ne biliyomusun kendinle savasmayi birakmak

1|0
    0|0
  • Ortam görmemişsin ondandır ama sana tavsiyem ortamlardan uzak dur

1|0
    0|0
  • Yardımcı olmak isterim ama biraz daha ayrıntılı anlamam lazım mesaj atarsan inşallah hallederm

0|0
    0|0
  • Bir zamanlar bende böyleydim ama aştım bunu. : )

1|0
    0|0
    • 3ay

Nasıl?

• 3ay

Yüz yıl sonra şu an da yaşayan bütün insanlar toprak olacak değil mi? Ve sen bu dünyaya bir daha gelmeyeceksin onun için kafana göre özgürce nasıl istiyorsan öyle yaşa insanları hafife al. : )

• 2ay

Maalesef ben de öyleyim. Yaz bana istersen, dertleşelim :(

Kızlar Ne Diyor 5

• rahat ol kasma, kendini en rahat hissetiğin yermiş gbi davran. gülümsemeyi yerleştir yüzüne öyle gir muhabbete iç açıcı ol ki kendini rahat hissedesn

1|0
    0|0
  • Senin bir yardım alman gerek bence psikoloğo falan git işe yarar bence

1|0
    0|0
  • emin ol ben senden daha çekingenim.. :(

0|0
    0|0
  • Heey, ben de öyleyim! Bu yıl üniversiteye gideceğim hukuk okuyacağım. Duyan herkes diyor ki sen hiç konuşmuyorsun nasıl olacak bilmem ne. Boş konuşmaktansa susmayı tercih ediyorum. Üniversiteye gidince sosyalleşirim diye düşünüyorum ama pat diye konu açamam tabi. Ama yine de beni yeni tanıyacak birsürü insan var ve yeni bir hayatım olacak, belki beni açan birileri de olur. 😇 Ümitsizliğe, tedirginliğe yer verme sakın. Kafa dengi birilerini bulursak hiç susmayız belki? 😂

1|0
    0|0
  • Oncelikle sunu unutma sen bu dunyaya bir kere geldin ve bir gun oluceksin. Hic kimse kimseden farkli degil hic kimsenin farkli bir ozelligi yyok.
    Bosver ne diyolarsa desinler icinden bir sey soylemek geliyorsa zorla o seyi soylemek icin sinirlarini zorla. karsindaki insan sana bunun dili filanmi varmis derse dilini goster. İnsanlar bu duruma alisicaklardir sende oyle. Sadece icinden geldigi gibi davran.

1|0
    0|0
Yükleniyor...