İntihara cesaretiniz var mı?

Mehmet Pişkini bir çok kişi tanıyodur. Gayet karizmatik, kültürlü hoş bir adam ve bir gün bir video çekip yayınlayıp hemen sonra intihar ediyo. Hiç düşünmedim çok şükür ama sanmıyorum o kadar cesur olabilim. Peki siz?

0|0
22|48

En İyi Erkek Görüşü

• Mehmet pişkin denen adam inançsızligindan gitti videosunu belki yuzlerce kez izledim tek sonu imansız bir adam şimdi oradada şarap içiyordur.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Akli basinda olan hic bir insan bunu yapmaz ne yasamis olursa olsun bu hayatta kimsenin cani sıkılınca ya da bir zorluga düşünce kendini öldürmek gibi sacma bir hakkı yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Şimdi işin dinsel veya manevi yönlerine takılmicam fakat intihar; sosyal bir etkendir, erkekler kadınlardan daha fazla intihara meyillidirler cünkü erkekler eve ekmek getirmek ve ailesini beslemek zorundadır. bu yüzden daha fazla baskı altındadır. Şehir insanları köylülere göre daha fazla intihar edeler tabikide bunları ben söylemiyorum. Emile Durkheim (ismine aldanmayın erkek) abimiz böyle söyler.

2|0
    0|0
  • Dünya'nın en karizmatik intihar notu/videosu diye düşmüştü internete. Hatta adamı izledikten sonra ben de mi intihar etsem la diye düşünmüştüm. Etkili konuşmuştu yani anlayacağın. İlginç bir adam vesselam. Umarım yokluğa karışabilmiştir umduğu gibi. Sanmıyorum ama..

1|0
    0|0
  • Valla panp ona cesaretim varda cehennemde sonsuza kadar siyah atesin içinde yanmak yemiyo bea

Bu yuzden kurtulus yolu tek intihar olduğu için yasaklanmıs

1|0
    0|0
  • Arada düşünürüm, karizmatik bir intihar istiyorum arabayı son sürat bir ağaca duvara çarpmak ya da uçurumdan düşmek gibi ama intihar eden insanlara saygım sonsuz, çoğu kişinin düşündüğü ve yapamadığı şey kolay değil

1|0
    0|0
  • Şu an sarhosum, hayata karsi ne kadar zayif oldugumu goruyorum, arkadan ibo dan sevda ne yana duser parcasi caliyor. Intihar edemeyecek kadar gunahsizim gerek yok.

1|0
    0|0
  • yaşamak daha zordur belki

1|0
    0|0
  • İntihar etmek sorun değilde sonrası sıkıntı. Hem öteki taraf sıkıntıya giriyor hemde geride bıraktıkların. Düşündüm bir kaç kez ama bunlar aklıma geldikten sonra ne kadar saçma düşündüğümü anladım.

2|0
    0|1
  • neden intihar edeyim ki? ben intihar ettiğim zaman geride kalanlar rahat rahat yaşamlarına devam edecekler.. bende b. k yoluna gitmiş olacağım. hiçbir şeyi kafana takmamak daha iyi

0|1
    0|0
  • Yaşamak senin elinde değil ama ölmek senin elinde. Ve bu elindeki hakkı ne zaman kullanacağını da yaşamaya tahammül edeceğin o son durum oluştuğunda anlarsın. Bir çok sebebi vardır. "Sanmıyorum" deme sen hayatında hiç fil gördün mü mesela? Hayvanat bahçesinden başka yerde.
    Bu adamın intihar sebebi bence cesaretsizlik. Yaşamaya cesareti olmadığından gebermiş. Benliğini yitirememiş. Dibe vuramamış sanki. Kaliteli düz bir hayatı olmuş dediğine göre. Dert edinememiş sanki. Ya da kendi düşüncelerimi yükledim sanırım adama. :D

“Baba, hayal edip de ulaşamadığım hiçbir şey olmadı. Tüm zevkleri tattım, ne varsa önceden hazırlamışsın, hiçbirinde benim emeğim yok. Mutsuzluktan mahvoldum. Gidiyorum..!”

Edsel Ford

0|0
    0|0
  • Bende intihar etmiştim kendimi çekyattan atmıştım

1|0
    0|0
  • ben ölmekten korkuyom panpa kesinlikle ölemem :(

1|0
    0|0
  • Cesaret var ama salak degilim

1|0
    0|0
  • Varr

0|0
    0|0
  • İntihar etmek saçma bence.

1|0
    0|0
  • Kopruye cikan insana atla diyen bir millet dusun. Bizim beynimiz intihar etmis zaten

1|1
    0|0
  • intahar etmek cesurca hareket olmaz aptallık olur acizlik olur

1|1
    0|1
  • Yok.

0|0
    0|0
  • İntiharı anladım da, 'gayet karizmatik, kültürlü ve hoş bir adam' olması ne alaka onu anlamadım :9

0|0
    0|0
    • 3ay

Bir çoğu insanın yaşarken hayatını dolduran şeyler bunlar bu yüzden, kimine anlam ifade eder kimine etmez. Çok boş bir insan değildi belli bunu demeye çalıştım

• 2. kere denedim 2. de nevrim döndü zaten tövbe ettim

0|0
    0|0
  • Allaha inanmamış birisi allahı ınkar etmiş birisi kendis iiçin üzülmedim allaha ınanmadıgını söyliyene allah yardımda etmez kendı sonunu hazırladı diyanet birde namaz kıldırıyor

1|0
    0|2
    • 3ay

allah kime yardım ediyoki ona edicek

• 3ay

@Gibörtıl Allahın yasaları vardır kendisine eş koşmıcaksın inanıcaksın ibadet yapıcaksın namaz yetmıyor

• 3ay

@Gibörtıl intihar dediğimiz eylem dince nasıl karşılanır günahı nedir bunu tartışmıyoruz

• yoook

0|0
    0|0
  • O adam beni çok üzmüştür

0|0
    0|0
  • !!! Sen benim konu alanımla ilgilisin adamım! Demek ki ruh sağlığın yerinde?

0|0
    0|0
  • Nöbetçi astsubay gelmeseydi 6 senedir yoktum yeryüzünde

0|0
    0|0
  • yok Gereği yok bence

0|0
    0|0
  • Ucundan döndüm.

0|0
    0|0
  • Aptal değilim aptallar pes eder

1|0
    0|0
  • Cesaret degildir o aptallik

1|0
    0|0
  • Silah olsa dertlensem sıkarım beynimi dağıtırım.

0|0
    0|0
  • Ailem olmasaydı ederdim ailemi üzmek istemem

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 21

• çok düşündüm denemekte istedim ama belki hala güzel şeyler yaşayabilirim diye uğraşmadım açıkçası o düşünceyi silmeyi öğrendim kafamdan.

1|0
    0|0
  • Genel olarak cesaretli oldugum soylense de kendime kiyamam asla :) yasamayi tum kotuluklerine ragmen seviyorum ayni sekilde kendim olmayi da

1|0
    0|0
  • Gunah olmasa suanda olmazdım burda

1|0
    0|0
  • Yok yapamam Allahın verdiği canı Allah alır

1|0
    0|0
  • İntihar sebebim yok..

1|0
    0|0
  • Kafan attı mı yaparsın. Ama bunu yapan birininde normal bir psikolojide olduğunu düşünmem

1|0
    0|0
  • Allah korusun, intihar durumuna getirmesin.

1|0
    0|0
  • İntihar etmek cesaret gostergesi degildir.

1|0
    0|0
    • 3ay

Kendini öldürmek ve bilmediğin bir şeye adım atmak benim için cesaret göstergesi

• 3ay

O zaman yaşamakta cesaret olmalı senin açından baktığımızda. Çünkü gelecegi de bilmiyorsun ilerde ne olacagini bilmedigin bir hayatın var o hayatın sonuna kadar gitmekte cesaret öyleyse. Degil mi?

• 3ay

Nefes aldığın sürece çıkış yolu var benim için

• Deilimdir

1|0
    0|0
  • Yokk

1|0
    0|0
  • Cesurluk değil aptallik

1|0
    0|0
  • var tabiki ama gerek yok :D

1|0
    0|0
  • olamam

0|1
    0|0
  • Bunun cesaretle alakası yok psikolojik bir vaka işte

0|0
    0|0
  • evet var

0|0
    0|0
  • Yok 😂

0|0
    0|0
  • Belki bir gün o cesaretimde olur kim bilir

0|0
    0|0
  • Günahh :D cesaret var her boku yicek cesaret var :D

0|0
    0|0
  • evet...

0|0
    0|0
  • Inthar cesaret isi degil zayifliktir. 1 kez denedim ama olmadı. Sanirim benimde sonum inthardan olucak

1|0
    0|1
  • Cahil cesurdur demisler

0|0
    0|0
Yükleniyor...