İnsan Nede değersizdir? ya da insan canı? ya da insanın kendisi? Detay?

İnsan Nede değersizdir?  ya da  insan canı?  ya da  insanın kendisi? Detay?

1|0
21|5

En İyi Kız Görüşü

• Her insan değerlidir.
    İnsani erdemleri taşıdığı müddetçe daha da değerlidir.
    Karşısında ki insanı değersiz gören kişinin kendisi değersizdir.
    İnsan kendine değer verdikçe , diğer insanlarda değerlenir.
    -------
    Şu şarkı sözünü hep sevmişimdir, " İnsana, insan demek gerek. Zor olsa da kabullenmek. "

0|0
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Doğuyorsun, paranın modanın ve popülaritenin hakim olduğu çöplük gibi bir sistemin içinde yarış atı olmaya zorlanıyorsun, sistem öyle işliyor ki kendini mükemmel olmak zorunda hissediyorsun ama mükemmellik güzellik kavramı her gün değişiyor tüm bu saçmalıklarla beslediğin nefsin bir raddeye gelince çökmeye başlıyor kendini boşlukta değersiz görüyorsun ve genellikle Allahı suçluyorsun çünkü Allahla bu alçak sistemi aynı şey sanıyorsun. İnsan kendisini "bir şey" olmak zorunda hissettikçe hiçbir şey olamayacak ve kendi kendisini çürütecek. bir gün bu sistemin kendi kendisini yiyip bitireceği gerçeği gibi. Kimse kimsenin umrunda değil ama herkes, herkes için yarışıyor.

0|2
    0|0
  • İnsanın ölçüsü insan olmak :/ insan olarak yaratıldık ama bu şerefe uygun yaşayacak mıyız? Bu önemli. yani eşref-i mahlukat olarak doğulur ama öyle ölünür mü? İnsan kendi değerini kendi belirler. Allah nezdinde değerliyse onu değersiz kılan değersizdir. Zıttıysa gerisi çokta önemli değildir

1|1
    0|0
  • İnsan değersiz değildir, hırsımız değersizleştirir. İnsan canı değersiz değildir, para değersizleştirir. Insanın kendisi değersiz değildir, umutsuzluk değersizleştirir. İnsan kendisini değersiz hissediyorsa tek bir nefesin bile farkında değildir. Başkaları insanı değersiz görüyorsa karşılıklı kahkahayı tatmamıştır. Değersizleştiren her şey gelişi güzel kişi, eylem, duygu ve düşüncedir.

0|1
    0|0
  • Detayda Sordugun kisinin cevabini merak ettim😋
    Bence her and insan dogumca 100% degerli doguyor ama kendi degerinden kendisi dusuyor. Benim gozumde yeni tanidigim insan 100% degerlidir. Kendini batiana kadar 😁😊

0|1
    0|0
    • 3ay

Muktedirler insana değer vermiyor gücü olan güçsüzü değersiz görüyor

• 3ay

Oylemi dersin hmmm. Yazik 😕

• 3ay

bana yapıldı bende yapıcam muhabbetiiii

• İnsan değerlidir herşeyiyle yaratılışından dolayı ama kendisine verilen değer karakteriyle doğru orantılıdır.. O zaman insan değerini kendi belirler..

0|1
    0|0
    • 3ay

Fakir insana değer verilmiyor mesela bunu kendimi belirliyor

• 3ay

Ya hoş bir sada ile ya boş bir ba la ile

• Ben değersiz olduğumuzu düşünmüyorum sadece değeri belli olgular içime sokup bu diyoruz genelde ama asıl soru Değer nedir ne ile tanımlanır bunun cevabını bilen insanında değerni bilir

0|1
    0|0
  • Degersiz olan dusuncelerimiz bence

0|1
    0|0
  • Kendini ve başka bir insanı değersiz gören değersizleşir

0|1
    0|0
  • Daveye icabet etmek sünnettir... Beni degersiz görem kim? Cokta tınn der gecerim... Gece gece bu kadar olur.

0|0
    0|0
  • Hangi soruya cevap vermemizi isterdiniz efendim? :)

0|0
    0|0
  • Nan tatildeyim böyle beyin yakan sorular sorma ://

0|0
    0|0
  • Avrupa ülkelerinde canlıların hepsi değerlidir ve hakları korunuyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Avrupa ile afrika ın arasındaki fark ne neden öyle sence

• 3ay

Angola'da iç savaş yok. Eğtim düzeyi % 2-4 faiz. Ayrıca sömürge devlet olmamaları yılları bulmuş. Sadece sistem yok

• 3ay

anladımm

• Insan değersiz olsaydı bu dünyada işi ne?
    Insan değersiz olsaydı allah neden doğurganlık bahsetmiş?
    Insan değersiz olsaydı bu dört dörtlük vücut evren niye?
    Süs olsun diye mi zaman geçirmek ya da allahın küçük bir eğlencesi mi?

0|0
    0|0
    • 3ay

o kadar kudretli bir varlığın eğlenmediği ne malum o kadar kudretliyse zaten bize ihtiyacı neden olsun kendi kendine yatarıt bozar oynar eğleniyo bence

• 3ay

Ben allahın bizi yaratmasındaki değeri yazdım insanlar atasındaki durumdan bahsediyorum

• 3ay

@Kaymakss30 onun bize değil bizim ona ihtiyacımız var

• Aynen

0|1
    0|0
  • Niye öyle düsündü acaba dedim

0|0
    0|0
    • 3ay

Kime dedin

• 3ay

Güzel tespit dogru

• Kim yazdi bunu :)

0|0
    0|0
  • Sadece degersiz hayatda degersizlestik

0|0
    0|0
  • bu kadar felsefe kafa yorar giidip biiraz çikolata yiyin

0|0
    0|0
  • İnsan insan olduğu için değerlidir
    insan kendini yaşadıkları yüzünden değersiz hisseder ama değersiz değildir
    değersiz görenler önce kendilerine baksın
    aslında bütün sorunu cevabı ilk yazdığım satırda

0|0
    0|0
    • 3ay

İnsan güce tapar muktedir ne derse onyöne bakar
      İçlerinde iman ve hakkaniyet sahipleri müstesna

• 3ay

Eski çoktan beri var olan Sözlükte eskinin karşılığı budur kullanılmayan demek değil uzatma artık

• 3ay

tevellütünü bilmem :)
      eski kullanılmayan mazide kalan
      artık bitap düşmüş
      kendine luzum kalmayan
      ehemmiyeti az alelade olan
      oldumu :)))

• Değersiz görenler degersizdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Her şeye değerini de değersizliğini de insanlar veriyor. Kavramlara anlamlar yüklüyoruz sonra onlara değerler atıyoruz. Bu noktada değer kavramına ne anlam verdiğimiz önem kazanıyor. Değer, bir şeye gereksinimimizi belirten bir kavramdır. Ekonomide bir şeyin değeri ona olan gereksinimle ölçülür. Peki insan şu hayatta kendi varoluşundan daha çok neye gereksinim duyar? Var olmazsan neye değer verebilirsin? O zaman "değerli" olan insanın kendi varoluşudur sonucunu buradan çıkarabiliriz sanırım. "Eşrefi Mahlukat" kısmında ise insanın bu mertebeye erişmesinin ön koşulu olarak "İnsan-ı Kamil" olması gerekmektedir. Tasavvufta "İnsan-ı Kamil" olmanın çeşitli yolları mevcut. Felsefi düzeyde "İnsan-ı Kamil", kişinin hayatındaki değeri arttırması ve maddi gereksinimlerini manevi gereksinimlerinin arka planına atması olarak yorumlayabiliriz. ya da daha marjinal bir tanımla Nietzsche'nin üstün insanı olarak "İnsan-ı Kamil"i gösterebiliriz. Buraya kadar çıkarttığım sonuçları toplamak gerekirse insan kendi değerini de kendi hayatının değerini de kendisi verir. (Sanırım fazla felsefe yaptım. Kusura bakma tutamadım kendimi :) )

0|1
    0|0
  • eşrefi mahlukat ne demek bilmiyorum ama insan da diğer milyonlarca canlı gibi bir canlı, son 200.000 yıl içinde ortaya çıkmış bir tür.

0|0
    0|0
  • Allah böyle yapmış, O'na sor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Onu yapan insan
      Allah değil allah yarattıkları arasında
      Bizi en şerefli olarak yaratmış

• 3ay

neyi yapan insan?

• ne bileyim.