Sitede ölmek isteyenlerin sayısının fazla olması ilginç değil mi?

Bugün bir bayanın sorusuna denk geldim. (Maalesef link bulamadım, telefon geçmişini temizledim.) Bundan 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz başlıklı bir soru açmıştı. Çoğunluk mezarda görüyorum, ölmek istiyorum tarzı paylaşımlarda bulunmuş.
Sizce neden bu kadar depresif, mutsuz, usanmış bir toplum haline gelmeye başladık?
Sizce bu sorunun önüne nasıl geçebiliriz? Elimizden bir şeyler gelir mi?
Belki iyi niyetli arkadaşlarımız güzel yorumlarda bulunur. Böylece site içinde umutsuzluğa kapılan arkadaşlara umut ışığı oluruz.
Şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi geceler dilerim. 😊 Sitede ölmek isteyenlerin sayısının fazla olması ilginç değil mi ?

0|3
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şahsen ben de o durumdayım. Toplumumuz için ruhen bir mutluluk kıtlığı yaşıyoruz şu dönemde. Ancak inanıyorum ki Allah'ın rahmeti yakında tecelli edecek.

"Şüphesiz, Rabbin yakında gönlünden geçeni sana verecek ve sen de hoşnut olacaksın." ( Duha Suresi 5. Ayet )

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar mal çünkü tek kelime ile. Dertleri de dert olsa gam yemicem. Sevgilisinden ayrılır ölmek ister, ailesiyle tartışır ölmek ister, kilo almıştır ölmek ister saçma sapan dertler. Hayatı ne sanıyorlar gerçekten anlamıyorum. İnsanlar ailesini kaybediyor, evlat acısı çekiyor, sakat kalıyor ama bunlara rağmen yaşamak için güzellikler buluyorlar kendilerine. İnsan en ufak şeyde ölmeyi dileyecek kadar iradesiz ve mal olmamalı ya, acıyorum hallerine.

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu kadar depresif, olumsuz, iç karartıcı düşüncelere sahip olanların geneli, hayatta umduğunu bulamayan, hayalleri elinde kalan insanlardır. Ancak zaten sağlıklı ruh hali hayatın toz pembe olmadığını kabul eden, olumlu ve olumsuz her türlü dünya olayını kabul edebilen, dayanabilen, gerekirse değiştirmek için gayret sarfeden insanların sahip olduğu ruh halidir. Mutlu olmanın tek yolu; iyisiyle ve kötüsüyle yaşamanın değerli bir hediye olduğunun farkına varmaktır

1|0
    0|0
  • bunu değiştirmek için zihniyet değiştirmeliyiz mesela birini incitmekten kalp kırmaktan vazgeçmeliyiz
    herkes kendini sorguya çekmeli ve her insandan farkı olmadığını anlamalı
    kibir ortadan kalkmalı, paraya verilen değer çok arttı ve bu azalmaz artık gitgide artacak bu paraya verilen değer kesinlikle azalmalı

1|0
    0|0
  • Gayet içimde yaşama isteği var ve başka insanların ne hissettiği ile fazla ilgilenmiyorum

1|0
    0|0
  • Normal böyle olması İnsanlar geçim sıkıntısı çekiyor =/ Haricinde sürekli bir rekabet ve ego yarışı var egosunu ortaya çıkaramayan bu şekle giriyor.

1|0
    0|0
  • dunyada her var olan sey ne için varsa onu yapmasi gerektiği, ama yapmadığında bozulacagi, üzüleceği, mutsuz olacagi genel kuralina göre yasamadiklari icin mutsuz olduklarından dolayı depresyona girip böyle yersiz dusuncelere kapılıyorlar

1|0
    0|0
  • Yaşamak anlamsiz.

Ne için yasiyorum, kim için yasiyorum sorularinin cevabini veremiyorsam niye yasiyorum ki.

1|0
    0|0
  • ölmek isteyen çok da ölen yok. hep laf.

1|0
    0|0
  • bende öyle bir cevap verdim

1|0
    0|0
  • Kapitalizm ateism ahlaksızlık vs :)

1|1
    0|0
  • Deli cok

1|0
    0|0
  • Hayatin guzel oldugunu anlatsinlar yasamasini bilenler sen biliyorsan bu gorev sana da dusuyor. Ben de cok iyi yasayan biri degilim ama ölmeyi istemek absurt bir sey bence

1|0
    0|0
  • hayat zor işsizlik almış başını gitmiş evlilik çağına gelmiş insanlar parasızlıkdan evsizlikde evlenemiyorlar bence bundan kaynaklanıyor birde insanlar umudunu yitirmiş bence bunların asıl nedeni ben teknolojiye internete bağlıyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

İnsanlar binlerce kilometre uzaklıktaki insanı tanımaya çalışıyor. Yanında oturan arkadaşından bihaberken.. 😊

• 3ay

aynen öyle yaşım 40 küçüklüğümde ne güzel komşular arası sohbetler olurdu kapıların önlerinde oturulurda hayriye teyzenin kızı tam ayşe teyzenin oğluna göre misali muhabbetler olurdu kimsenin canı sıkılmazdı bence ogünler daha güzeldi insanlar mutluydu şimdi herkes bende dahil yalnız başına internetlerin başında böyle yazışıp duruyoruz ne faydası varki? insanlar birbirleriyle tanışmaya bile yanaşmıyor haksızmıyım siz ne düşünüyorsunuz?

• o ne ya

1|0
    0|0
  • Ne ölmesi ya bunlar kıcından korkar ölmemek için en cok dua edenler bunlar burada numara yapıyorlar

1|0
    0|0
  • Ruh hastası hepsi

1|0
    0|0
  • Ölünce neyle karşılaşacaklarını pek düşünmeyen ama girmekten de korkan insanların boş lakirdiları.

1|0
    0|0
  • sevgilim yok para yok kendimi intihar etmeğe gidiyom gelcek varmı?

1|0
    0|0
  • cok tipsizim keske olsem asdga

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bilmiyorum ama beni çok üzüyor bu tarz yorumlar görmek. Tabiki de kimsenin ne yaşadığını bilemem ama 1 kere yaşıyoruz zaten böyle düşünmeleri üzücü ve bu sorunun önüne de geçmek zor çünkü bu kişiler genelde yardıma da çok açık olmuyor yani belli etmeseler de içleri hep buruk oluyor belki de mutluluğu yanlış yerler de arıyorlardır.

1|0
    0|0
  • işsizlik, düşük ücret, meslegını yapamama, bedensel ve ruhsal yorgunluk, krediler, faturalar. kısacası hayat gailesi. ama yaşa göre degısıyor sanırım. burada aşk acısı ve aılesı tarafından anlaşılmadıgını , sevılmedıgını dusunenler tarafından ölüm daha cok söz konusu.

1|0
    0|0
  • Kıymetini bilmemiz gereken o kadar çok şey varken gülümsemek bir saniye almıyorken insanların bu kapalı düşüncelerine anlam veremiyorum. Ölmekle yaşamak arasındalar, bazen farkındalar ama pes etmişler veya elleri bağlı durmuşlar. Oysa onca kötü durum varken eylemlere takılıp umutsuzluğu yaşamak kendilerine yapılan büyük haksızlık. Kendimize yaptığımız bu haksızlıktan daha olumsuz ne olabilir ki? Hem ne gereği var ki?

1|0
    0|0
  • Ülkenin durumu insanların umutsuz olması hayatın pahalı olması geçim sıkıntı olması daha bircok şey. herkes intahar edenlerde bir sorun arar ama bir insanı canına kıyabilecek kadar üzen insanları ve sorunları görmezden gelirler...

1|0
    0|0
  • Ergen dolu buralar

1|0
    0|0
  • İntihar konusunda toplum söz konusu değildir herkes birbirinden bagimsizdir defalarca intihar etmeye calistim ama bu benim dayaniksizligimi gösterir can Almayan Allah almıyor iste

1|0
    0|0
  • İnanç azaldıkca böyle oluyor..

1|0
    0|0
  • Hayat yaşamaya değer elinizdekilerle mutlu olmaya bakın ☺️☺️

1|0
    0|0
  • Geçemeyiz bezdik

0|0
    0|0
Yükleniyor...