I origins'i izleyen var mı? İzleyenler filmdeki olaya inanıyor musunuz?

Yani, reankarnasyona inanıyor musunuz?

İzlemeyenlere de şiddetle tavsiye ederim.

Film Özeti:

“Another Earth” filminin senaristi ve yönetmeni Mike Cahill kariyerinin üçüncü filmi “I Origins” ile Sundance’te yerini alacak ve ödül için yarışacak. Film, moleküler biyoloji alanında çalışan bir adamla onun partnerinin laboratuvarlarında toplumu değiştirecek bir buluşa imzalarını atmaya çalışmalarını anlatacak ve görünüşe göre dinle bilimi karşı karşıya getirecek.

***Önemli Dipnot***
Şunu da paylaşmadan edemeyeceğim, alakalı yorumlarında gördüm;
-Reankarnasyon...
Ama diyorki; Nihayet onlardan (müşriklerden) birine ölüm gelince, “Rabbim, beni (dünyaya) geri döndür, ta ki yapmadan bıraktığımı tamamlar, iyi iş işlerim” der. Hayır! Bu söylediği boş bir laftır. Onların arkasında ise, yeniden dirilecekleri güne kadar berzah vardır.(Müminun 99-100) tamamen bilim kurgu

Ha son olarak; gizli ve özel görüş yapılabilecek bir soru sormadığım için onlara izin vermedim bilgilerinize.
Saygı
Teşekkür
💤

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• izlemedim ama bu aralar filmlere verdim kendimi bugün marmara forumda 4DX ghost buster izledikten sonra eve gelince izlerim müziği çok hoşuma gitti müziği bir post rock havasında

https://www.youtube.com/watch?v=YwJqUbd1vzs

https://www.youtube.com/watch?v=K0VQOfvTviA

bu 2 side en sevdiğim post rock şarkılarından ve Life is Strange in müzikleri aynı zamanda

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok güzelmiş gerçekten ilgimi çekti teşekkür ederim paylaşım için ☺️

• 3ay

rica ederim :) Hayatına etki edecek kadar güzel bir deneyim yaşamak istersen Life is Strange oynamanı tavsiye ederim film ayarında bir oyun zaten yakında Netflix te dizisi çıkacakmış :)

En İyi Kız Görüşü

• ya ben inanıyorum dünyada öyle şeyler var ki mesela şu birbirine çok benzeyen farklı çağlarda yaşamış insanlar falan, bence reenkarnasyon var umarım sonraki hayatımda prenses olurum ya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• İzlemedim ama bunun ne bilim açısından ne de dini açıdan mümkün olabileceğini sanmıyorum. Mesela "Fringle" diziside bir çok bu tür knuları bilimsel açıdan ele alıyor ama pekte teori ile uygulama uyuştuğu söylenemez. Sadece inanmamız gereken şeyleri söylüyorlar gibime geliyor. Yinede bilimde olmaz olmaz diye bir şey yoktur tabiki.

1|0
    0|0
  • OtoBuste ergenlerin uyuyo numarasi yapıp ineceğine yere yaklastiginda uyanmasini gördükten sonra inanmaya basladim

1|0
    0|0
  • Filmi İzledim gerçekten etkileyici bir filmdi. Reenkarne hikayelerine internetten ulaşabilirsin Türkiye'de de yaşanmış olanları var aralarında. Tabi doğruluğu tartışılır ancak okuması zevkli hikayeler. Filmden sonra daha da bir ilgi çekici hal oluyor. Bir de eğer filmdeki olaylar gerçek olsaydı bir sonraki yaşamımda gözlerie sahip olmayı isteyebilirdim. Tabi lens değilse :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Lens değil, teşekkür ederim ☺️
      Bende bu aralar taktım bu araştırmalara sürekli bakınıyorum 👍🏻

• izlemedim

1|0
    0|0
  • Ben rean.. İnanmıyorumda insanın maymundan evrildiğine inanmamı sağlicak bazı insanlar etrafımda geziyor. Onu bırak evrimini tamamlayamayıp yarda bırakan insanları gördüm yazık.😒

1|0
    0|0
  • ben izledim. konusu guzel ama şu renknsyn olayina inanmiyorum.
    ama yinede cok duygusal ve surukleyici bir film

1|0
    0|0
  • Reenkarnasyona inanmam ama konu ilgimi cekti

1|0
    0|0
  • Film çok iyiydi ama rearkarnasyon bana aldatmaca insanların inançları ile oynamaktan başka bir şey olmadığı yönündeyim

1|0
    0|0
    • 3ay

Bu da mantıklı bir yaklaşım elbette ancak bilimsel araştırmaları da çok sürükleyici, okumanızı tavsiye ederim

• Hayır inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Izlemiyorum

1|0
    0|0
  • Hayır yakışıklı inanmam

1|0
    0|0
  • Son sahnede gözyaşlarım sel oldu 😢

1|0
    0|0
  • yine hint sapıklığı

1|0
    0|0
  • Yani genel olarak ben inanmıyorm diyim ama himym izliyorm o ayrı.

1|0
    0|0
  • Inanmam

1|0
    0|0
  • Inanmıyorum ama baya etkilendim o filmde

1|0
    0|0
  • reankarnasyon diye bişi yoktur

1|0
    0|0
  • Dinimizde yeri yok batıl bir inanç. filmide bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Sen önceki hayatında benim sevgilimdin özelden yaz bana :D:D:D::D:D:

1|0
    0|0
  • özge sen misin

1|0
    0|0
  • Filmi izlemedim guzel olabilir surukleyici olabilir. ama ben Reenkarnasyon olayina Acaba mi varmıdır inaniyorum mu olabilirmi gibi sorulara tek kelimeyle ALLAH yok diyorsa yoktur.. dünyanin ömrü kıyamete kadardır bundan ileri bir yol yoktur.. demek istirorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• izledim harika bir filmdi. . Inanmiyorum şahsen.

1|0
    0|0
  • Inanmiyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...