İstanbul'da tek başına ev satın almak?

Herkese merhaba. Boğaziçi Üniversitesi - İşletme Bölümünü kazandım. Bu yıl tek başıma Ankara'dan İstanbul'a taşınacağım.5 yıl üniversite bitene kadar kesin olarak oradayım, üniversite bittikten sonra da orada yaşamaya devam etmeyi düşünüyorum. İstanbul'a sık sık gidip gelirdim zaten, alışma konusunda zorluk çekeceğimi zannetmiyorum. Durumum da elverişli olduğu için kiraya çıkmak yerine ev satın alacağım.600.000 TL'ye kadar ev için bütçe ayırabilirim. Okulum bebekte ama benim için illa bebekte oturmak şart değil. Ataşehirr, Acıbadem, Arnavutköy, Etiler vs. semtler de olabilir. Esenler, Bağcılar vs. semtler asla olmamalı. Stüdyo,1+1 veyatta 2+1 bir de güvenlikli bir sitede olması şart. Bu bütçe ile o semtlerde aradığım özelliklerde ev bulmak zor mu olur? Ev önerilerinde bulunabilir misiniz?

Güncellemeler:
3ay Arkadaşlar site tavsiyesi vermeyin, tabii ki baktım ama bulamadım. Bulsam sormam zaten.

0|0
4|24

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle tebrik ederim dostum aynı üni li olduk :) ben de bilgisayar müh üm. Şu adna etilerde oturuyorum ama o civarlarda bu fiyata ev bulman mümkün değil 1-2 milyon civarıdır. Sana o fiyata gayrettepe, esentepe, dikilitaş civarına bakmanı tavsiye ederim. Ama buradaki evler pahalı ve eski olur o nedenle biraz yol çekerim dersen sarıyer tarafından biraz daha uzaklaşıp yani biraz daha yeni bir ev alabilirsin. Anadolu yakasını bilmem o yüzden öneride bulunamıyorum ama tavsiyem sarıyer civarı veya dikilitaş civarıdır hem merkezi hem de ileride çok değerlenir satar daha güzel biyer alırsın.

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok teşekkürler :) bende seni tebrik ederim :))

• 3ay

Eyvallah da ben yanlış yazmışım, yani yanlış değil de eksik, ben bitireli 5 yıl oldu ama neyse :)

En İyi Kız Görüşü

• Tamam paran var 😂 Ev burda bulunmaz

1|1
    1|0
    • 3ay

Burada bana ev bulun demedim zaten öneri de bulunmanızı istedim.

Erkekler Ne Diyor 23

• bu kız ağır trol :D

1|3
    1|0
    • 3ay

Komiksin

• 3ay

@Katsuro Böyle bir konu da neden böyle bir şey yapayım?

• 3ay

önemli değil diğer yerleri bilmem. ataşehirden bakarım diyorsan seni o yerlere götürebilirim de ne de olsa buralıyız

• 600.000 liram var benim 😎 benim he benim 😎 sizin yok sadece benim 😎

1|0
    1|0
  • Sahibinden e girsene dostum.

1|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
    • 3ay

3+1 bana fazla ki ama :( çok teşekkür ederim yine de sağ olun

• 3ay

Bütçene uyuyor, sokak arası apartman fiyatına rezidans bence kaçırma. Belki samimi arkadaş veya arkadaşların olursa beraber kalırsınız, büyük olmasından zarar gelmez. Okul bitince İstanbul'da olmak istemezsen çok kolayda kar ile satarsın. Birkaç ay önce 1+0 200.000 e aynı yerde vardı.

• 1+1 çok rahat bulursun. Zorlarsan 2+1 bile bulabilirsin. Güvenlikli site şartı koşmazsan 3+1 de hatta.

0|0
    0|0
    • 3ay

Hangi semtlerde bulabilirim peki

• 3ay

Çok teşekkür ediyorum.. İlk düzgün cevap veren siz oldunuz! Tekrar teşekkürler.

• 3ay

Rica ederim, böyle bir soruda anormal cevap verecek ne var ki? İnsanlar o evleri boş dursun diye yapılıyor sanıyor galiba. Alıcısı var ki o kadar yüksek fiyata her gün gökdelenler dikiliyor.

• Esenyurt ta 600 e apartman satın al

0|0
    0|0
  • Hocam bn Antalya'da emlak ofisinde danışmanlık yapıyorum.600.000 tl cok ciddi bir rakam. Oralarda hangi ev nasıldir br şey diyemem bilmedğn şehir ama ev alırken cokk iyi araştırmalısın.. Ben büyük işlerde yapıyorum hata payı rakam arttıkça artıyor

0|0
    0|0
  • 600 bine o taraflarda ev zor. Dandik Küçükçekmecede bile 2+1'ler 400 bin falan

0|0
    0|0
  • 600.000 e zor. Gayrimenkulcuyum ben. Şişli veya mecidiyeköyde eski evleri satın alırsın ancak

0|0
    0|0
    • 3ay

Yaa olmaz olmaz hayırırr

• Bulabilirsin de o tarz merkezi yerlerde zor 1 1trilyon falan başlıyo genelde

0|0
    0|0
  • Büyükçekmeceye alalım sizi :D

0|0
    0|0
  • Ataşehir tarafında bulmak mümkün ama bence Kadıköy rıhtımda güzel Deniz manzaralı bir yer de alabilirsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Kadıköy taraflarına baktım da aradığım özelliklere uymuyor yatırım amaçlı da düşünüyorum okul bittikten sonra satıp yeni bir ev alabilirim

• Senin gelirin babandan mı geliyor

0|0
    0|0
  • 600 binmi nie okuyon ki onu anlamadım ben ömür boyu o parayı kazanamam bea

0|0
    0|0
  • Acibademde is yerim var oralarda bulabilirsin

0|0
    0|0
  • O paraya ben apartman yapiyorum bizim şehirde bu ne anassini satiyim ;)

0|0
    0|0
    • 3ay

İstanbul ayrı bir dünya ne yapalım..

• 3ay

İstanbul'da da yaşadık canım senle dunyalarimiz çok farkli anladin sen onu

• çok zor bacım

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden ki

• 3ay

ya millet karı koca çalışıyor 50-60 yaşında anca alıyor hatta alamıyor, alsada kısa surede vefate diyor zaten mal varlıgı cocuga kalıyor. Haa şanslıysam ıstanbulda bırden en tepeyede varabılırsın birden en dibede yapışabilirsin. Her mevzuya karşı tedbirli ol kısmetınde varsa bana bile ev alırsın

• Buraya değil sahibinden e sor :))

0|0
    0|0
  • Bizim evi starı sana 400 ver çıkıp giderim. Libadiyede

0|0
    0|0
  • Ankarada 4 +1 hazır yapılı 160 bin tl o kadar paraya vermen gerizekalılık.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yaa ciddi misin? Her gün Ankara'dan İstanbul'a uçakla gelirim artık. Zeka küpü seni.

• 3ay

Canım sen nerede yaşıyorsun? İstanbul'da 200.00 TL'ye anca Tarlabaşı'nda ev bulabilirsin.

• 3ay

200 bine 1+1 var istanbul'da. 1+1 büyüklüğünde 2+1'ler var bir de onlar da merkezi yerde değil.

• Şöyle bir anlaşma yapalım sen bana 50.000 öde ben sana 400.000e kral dairesi gibi ev bulayım😛😛😛

0|0
    0|0
  • Hı hı evet ev alabilirsin çok zenginsin...

Bulabilirsin o fiyata

0|0
    0|0
    • 3ay

Niye bu kadar saçma yorumlar yapıyorsunuz? Bir konuda yardım almak istedim sadece amacım zenginlik-fakirlik kıyaslaması yapmak değil. Sadece soruma cevap verseniz yeter..

• Ben bebekte oturuyorum o fiyatlara bizim burda bulamazsin sana tavsiyem o paranın faiziyle kiralık 1+1 tutabilirsin parada cepte kalmış olur..:)

0|0
    0|0
    • 3ay

Haksız yere para kazanmak istemem, faiz asla

• 3ay

Yaa ne güzel :) İkimizin de hakkımızda hayırlısı olur umarım :)

• 3ay

Amin inşallah bebek çok güzel yerdir sahili ve mekanlarında ")

Kızlar Ne Diyor 3

• İstanbul için kesenin ağzını açman lazım

0|0
    0|0
  • bizede para versene 600 bin bir eve verecek kadar paran varsa

0|0
    0|0
  • Bana para versene

0|2
    1|0
Yükleniyor...