Açık olan insanların günahkar diye eleştirilmesi?

kapalı olan arkadaşlarımızın kardeşlerimizin en ufak bir olayda sen günahkarsın diyerek insanları üzme çabasına girmeleri ve milletin dinini ibadetini kendilerine dert edinmeleri sorunsalı hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Umursamıyorum artık. El birliğiyle ülkenin anasını ağlattık zaten.
    3-5 Seneye kadar ülke de kalmaz, hep beraber gider kiliselerde bir tarafımıza mum yakar rahatlarız sonra.

3|2
    1|0
  • Samimi olarak söylersin nasihat edersin bir arkadaş olarak ama sen günahkarsın sen şusun busun diyen insana çok ağır küfür ederim. Dervişlik olsa idi taç ile hırka , biz de alırdık , otuza kırka.

3|0
    0|0
  • Açıtan kastımız, götü başını iyice belirli şekilde kendisinden akıllı telefonları elinden düşürmeyen, 20 santim topukluyla gezenlerden bahsediyorsan evet günahkârlar.

0|0
    1|0
    • 3ay

günahkar veya değil, bunları eleştirmenin kimseye düşmediğinden bahsediyoruz

• 3ay

Türkiye dediğimiz yeri oluşturan ırkın Türk olduğu güden insanlarız. Türk kelime olarak töresi olan anlamına gelir. Götü başı açıp, kendini tahrikaveze açık hâle getiren embessilleri eleştirmek elbette bu insanların hakk'ıdır. Ya özüne döneceksin, ya da bu diyardan çekip gideceksin.

• 3ay

bir kere bu cumhuriyetin kurucusu dini özgürce yaşamana izin veriyorsa sen açık insan türk değildir özüne dönsün diyemezsin. demokratik cumhuriyet buna izin veriyor sen kimsin? bir diğer konuda şu ki insanları yargılayacak olan Allah. tekrardan soruyorum sen kimsin ki eleştiriyorsun? işte sizin gibi insanlarımızdır dini her boka kullanmaya çalışan. çünkü sizin gibi cahil insanlara hitap etmenin tek yolu dindir. cahiller dinden başka hiç bir şeye açık olmazlar.

• haha kısacsı ben onlara koyun diorm insanlrı tanmdn giydiği kıyftlere göre yargılamak cok ama cok saçma sanane kardeşim günahsa günah hem iyiyi kötümü sndem öğrencm doğrudeilmi amaa

1|0
    0|0
  • Herkes kendi işine baksın bence.

2|0
    0|0
  • kapalı kardeşlerimiz sadece doğru yolu gösterir bunun dısında sen acıksın günahkarsın deme hakkına sahip değil

1|0
    0|0
  • Neden böyle insanları bu kadar çok takıyorsunuz diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
    • 3ay

takmak değil insanların görüşlerini merak ettim sadece..

• 3ay

Hayır o günahkar yakıştırması yapanları neden bu kadar takıyorsunuz demek istedim..

• Kapalı olan kardeşlerlerimiz böyle bisey yapmazlar,

1|0
    0|0
    • 3ay

defalarca yaşadım. bir kere olsun damarlarına bas sana çıkardıkları dikenleri o zaman görürsün

• 3ay

O zaman gösteriş kapanıyordur gerçekten kapananlar, olduğunu bilirler

• bunu yapanlar da hayali şeylere inandıkları için aptal diye eleştirilebilir.

1|0
    1|0
    • 3ay

eleştirilecek konu var, ama insanları bu şekilde vurmaya çalışmaları ve üstün görmeleri sinir bozucu

• Çook dindar gördüklerimin hepsi hırsız.
    Bu devirde din sadece bir araç

1|0
    0|0
    • 3ay

evet çünkü atatürkün de dediği gibi :
      cahil kesime hitap etmenin en kolay yolu dindir çünkü onlar dinden başka bişey bilmezler

• Gereksiz tipler.

1|0
    0|0
  • Kapalı kasarlarda var

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Dogru bulmuyorum söyle ki bu zamanlarda cogu kapali insan gercek gerektirdigi gibi kapanmiyor benim günahim kendime sonucta benim yaptigim iyiligi veya kötülü hic bir insan bilemezde tartamazda herkesin inanci kendine dindarligida herkes kendi kapisinin önünü süpürdügü vakit sorun yok

2|0
    0|0
  • Kimse kimseyi ilgilendirmez.
    Ben tesettürlüyüm diye açık olan biri günahkar diyemem. Ya da ezemem bana düşmez.
    İbadetler , günah-sevap kişiyle Allah arasındadır.

2|0
    0|0
  • Emin ol şuana kadar bir sürü açık olan insan tanıdım kapalı olanda. Kapalı olanların neredeyse çoğu sadece oruç ibadetini yerine getiriyorlar. Fitne , fesatlık'ta master yapanda var. Açık olup namazında olan , kötü söz , düşünceden , gıybetten uzak duranlarda var. Diyeceğim şu ki kapalılar açık olan insanları eleştirirken kendilerinin onlardan daha aciz olduklarını bilmiyorlar. Başlarını sırf kapattılar diye en iyi müslüman benim ben günahsızım ben ne yapıyorsam din için kanısındalar.

1|0
    0|0
  • Onu söyleyenler gerçekten müslüman olduğunu mu zannediyor? Allah ile kul arasına girilmez kimseyi kınamak kimsenin haddine değil

2|0
    0|0
  • kimse kimsenin kalbini bilemez açık olupta tertemiz insanlar var tesettürlü olup da kalbi kararmışlar da yani her şey örtünmek değil

1|0
    0|0
  • bence din Allah la kul arasındadır belki kapalı değiliz ama kapalı değiliz diye de kafir değiliz sonuçta insanları kolayca etiketlemek bence asıl günah olan şey kimsenin kalbini içini bilemezsin sonuçta

1|0
    0|0
    • 3ay

evet bu öngörüsüz yargıları onlara asla anlatamıyoruz. bunlar bence aileden gelen katı duvarlar. ne dersen de seni dinlemiyorlar

• 3ay

bende açığım ama 5 vakit namaz da kılarım dini şeylere de dikkat ederim ama dışardan bir insan bana bu kız namaz kılıyor demez hatta arkamdan atıp tutar çünkü milletimiz her şeyi yüzeysel düşündüğü için kendi kalıplarına uymayan insanları çok güzel yargılayabiliyor

• Onlari park köşelerine işlerini yapmaya gonderiyorum. Anlayan anladı.

1|0
    0|0
  • ben de tesettürlüyüm ve önce insan olmak lazım diyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...