Sizlere dini bir sorum var. Bilgilendirme amaçlıdır?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu soruyu sorma amacım tamamıyla bilinçlendirmek.
Soru: Allah kaldıramayacağı bir taşı yaratabilir mi?

Lise son sınıftayken Din hocamız sormuştu. Böyle bir soru sorulsa size ne derdiniz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tasin yaraticisi yine Allahken nasil oluyorda yaraticidan faziletli olabiliyor ki? Demek ki soru aslinda kendi icinde cevabi veriyor. Yaratilanlarin hepsi yaraticinin faziletinden. Bu demktir ki yaratilanlar bu kadar mucizeviyken tek olan Rab ne büyük hikmetlere sahip. Sadece su sorudan Allahin varligini da ispat edebilirsin. mesele bu kadar basit aslinda

0|1
    0|0
    • Bu soruyu ateistler kafa karıştırmak niyetiyle sorarlarmış, hocanın bize sorması da bu durumla karşı karşıya kalırsak eger birgün böyle bir sorunun olmayacağını bilmemiz için sordu bizede.

En İyi Erkek Görüşü

• Allah düzeni sever herşeyi ölçü içinde yaratmış, onu soranada taşıyacağı şeyler vermiş, yapamaz desen hani herşeyi yapardı der, yapar desen niye taşıyamıyo der, bilinen evrende toz tanesi kadar değiliz, bilinen bilinmeyenlerde Allah için toz tanesi kadar değil, bunu konuşmakta lüzumsuz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• hocaya döner Sonsuz kudreti olan bir yaratıcının bu kadar saçma konularla ilgilnemeyeceğini belirtir susardım konu kilit :D

0|0
    0|0
  • Aşırı sacma ya da ben anlamadım

0|0
    0|0
  • Ateistlerin en çok savunduğu paradoks olduğu düşünülen sorulardan biridir bu soru

0|0
    0|0
  • Oncelikle boyle bir seyi yapmaya neden gerek duysun?
    Mantik yasasina gore imkansiz gelir ama mantik yasalarinin yaraticisi da allah degil midir o yuzden bunu degistirebilir ve celismezligi devre disinda birakarak bunu yapabilir.

0|0
    0|0
  • Yaratamaz tabiliyji

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...