Babam okulu bırakıp çalışmamı ona destek olmamı istiyor?

Merhaba arkadaşlar. Okulumda bu yıl 5. Yılım olacak. Son 2 yılımda babamdan maddi destek almadım. Ustune zaman zaman kyk kredimden para bile gonderdim. Son yilimda kredimi devam ettiremiyorum. Dımdızlak ortada kaldım. Okulumu bitirmeye calissam nasil ayakta durabilirim bilmiyorum. Bitirmesem calissam kazandigim parayi babamin eline saysam 4 yilima yazik olurmu olmazmi bilemiyorum. Her iki konuda da bir akil verin lütfen.

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• şerefsizim param olsa sizin gibiler yardım etmeyi isterim aynı durumda bizde olabiliriz bizimde şu an maddi sıkıntılar var kardeşim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 4 yıl ya dile kolay kesinlikle yazık olur sakın öyle bir hata yapma sonuçta 4 yıllık eğitimine yazık olmucak sadece tüm 4 sene boyunca ders esnasında içtiğin suya bile yazık olucak bence bırakma devam et 4 sene bitmiş 1 sene nedir ki. parttime işe girip çalışabilirsin ya da babanla konuşup meslek sahibi olduktan sonra ona şuankinden daha fazla yardımcı olacağına ikna edebilirsin. sonuçta hepimiz meslek sahibi olmak için çabalıyoruz ve meslekle kazanılan parayla şu an gireceğin işten alacağın para arasında dağlar kadar fark var. en azından elinde diploman olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Part time calisacagim ama part time calismakla kazandigim parayla gecinemem. Buyuk bir sehirde degilim.

• 3ay

Insaallah oyledir sagol tesekkur ederim ☺

• 3ay

rica aderim :)

Erkekler Ne Diyor 14

• 4 yili cope mi atcan belki okul bitince daha cok alirsin

1|0
    0|0
  • Bölüm ne?

0|0
    0|0
  • Her ne şartta olursan ol,4 yılını çöpe atma. Zorla bir şekilde kendini, okulunu bitir.

0|0
    0|0
  • Nasıl 5. Yıl ne okuyorsun. bırakma tabi. ya da dondur bir sene para biriktir sonra tekrar devam et

0|0
    0|0
  • Part time is bulup okuaybilirsin. En kotu ihtimalle dondur sonra devam edersin ama en kotu ihtimalin olsun.

0|0
    0|0
  • Bırakma ya 6 sene okuyorsan tıp okuyorsun herhalde mezun olunca daha çok kazanırsın şimdi 4 seneni feda etme part time iş bulup çalışır kendi harçlığını filan çıkartırsın artarsa babana gönderirsin

0|0
    0|0
  • ne okuyorsun tıp mı ?

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayir uzadigini belirttim yukarida :) Turk dili ve edebiyati

• 3ay

Hayir memur borclari var birazda rahatlik.

• 3ay

bence bitir okulunu ne olursa olsun bitir memursa ve borç yaptıysa o senin değil onun hatası.

• Emeklerin bosa gider okulunu birakma

0|0
    0|0
  • Okulunu bitirmeni öneririm ama nasıl yapıcaksın

0|0
    0|0
  • Okula devam et part time filan bir iş bul babanda kendi isine baksin

0|0
    0|0
  • ne okuyorsun öğrenebilir miyim

0|0
    0|0
  • Aynı durumdayız.

0|0
    0|0
  • Okulu dondur bir müddet çalış 👍

0|0
    0|0
    • 3ay

Degisen ne olacakki calisirsam para bana kalmayacak. Babam alacak.

• Sakın öyle bir hata yapma hayatının yanlışını yaparsın bende senin gibiydim salak gibi hayallerimden vazgeçtim şimdi öyle bir içim yanıyor ki aklımı s*kyim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• canım, formasyon alma imkanın var mı? 4 yılına yazık olur be canım, eğer öğretmen olabileceksen, dondurma imkanın var mı? bir sene çalışsan da para biriktirsen ve son bir yılını tamamlasan? ne bileyim ben okula hiç kıyamam...

0|0
    0|0
    • 3ay

Tabiki var formasyon imkani para biriktirmem mumkun degil malesef

• Okuluna devam et bir işe gir ve iki tarafada yardımcı ol çünkü yıllarına , emeğine yazık.

0|0
    0|0
  • Hayır bırakma sakin eğer bu sene gidecek durumun yoksa okulu dondurma para biriktirmek tekrar Başla. Büyüklerinden yardım almaya calis

0|0
    0|0
  • 4 yıl az değil ne olursa olsun oku

0|0
    0|0
  • o dört yıl heba olmasın

0|0
    0|0
  • Çalış bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...