Neden müslüman toplumlarda sürekli savaş ve kaos var?

Müslümanlar hep ABD'yi suçlarlar ama hiç kendilerine dönüp bakmıyorlar mı?
Biz afganistan, suudi arabistan, iran gibi bazı şeriatla yönetilen ülkelere bakıyoruz ve o ülkelerde yaşanan herşeyin abd kaynaklı olmadığını düşünüyoruz. Türkiyeye, türklere, kürtlere ve araplara dışarıdan bakınca görülenlerde doğulu insanların ruh hastası olduğu... Kendilerinden olmayan herkesi düşman belleme, herkese saldırma, sürekli savaş ve kaos çıkarmaya eğilimli olma, despotluk, vahşilik, barbarlık görülüyor. Doğulular hep böyle... Normal insanlar toplum içinde yaşar ve üretir bir yandan tüketir. Böylece o toplum ayakta kalır. Ama bizde hiç kimse kendinden olmayanı sevmiyor. Rahatı sevmiyor doğulular. İlla kan dökülecek... Kürtler şimdi asimile olmamak diyecek ama bende kürt kökenliyim ve kürtleri anlamakta zorlanıyorum. Asimile olmaktan kasıt ne olabilir? Asimile olmamak için yaptığınız şeyler insanların rahatını bozmak, teröristlik yapmak, bulunduğunuz ülkeyi güç uluslararası ortamda güç duruma düşürmek, hazırcılık ve beleşçilik mi yapmak? Benim bildiğim asimile olmamak daha başka birşey ama neyse...
Evet sizin görüşleriniz nedir?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Ateistler ve diğer inançsızlar olarak neden düşüncemizi yaymak için adam öldürüp kafa kesip şehir falan bombalamıyoruz? Zaten canımda sıkılıyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

türkiyede ateistlerin giderek saygınlığı artıyor. bunda aşırı dincilerin, muhafazakarların payı çok...
      ayrıca kürtlerin avrupadaki saygınlığı bulundukları ülkelerde olay çıkmarlarından daha ziyade kendilerini savaştıkları (!) islamcı teröristlerin zihniyetinden değilmiş gibi gösterme başarılarıdır.
      şöyle söyleyeyim: ırak kürdistanında kadın sünneti yaygındır. berdel yapmak yasal suç değildir. ama batı bunlaarı medyasında yazmaz. onun yerine rojda felat isimli kadın ypg komutanını konuşur... böylece kürtler çok başarılı gözükür... ben türklere yapılan haksızlıpa karşıyım...

• 3ay

Bende senin gibi inaanların beyin göçü yapmasını ve buralarda harcanmamanızı istiyorum ama ülke ülkedeğilki hepsi aynı

• 3ay

yok canım... maalesef gideceğim artık. önümde 5 sene var. sonra yokum buralarda...

En İyi Erkek Görüşü

• 0|0
    0|0
    • 3ay

alakası yok! işid islamı ypgde kürdleri temsil eder. ben bir kürd olarak hemşehrisi olduğum kişilerden hiç hoşlanmam. kültürleri bozuk... vergi vermezler, kaçak elektrik desen var, devlete ve askere saldırmak var, masum öğretmenleri, mühendisleri katletmek var ama devlet her seferinde faşist oluyor... bak avrupalılar nasıl bir olmuşlar. nato, ab, abd birbiriyle dost. birbiriyle 100 yıldır düşman olan almanya, fransa, britanya, abd gibi ülkeler çıkarları için ortak pakt kurmuş ve işletiyorlar. ama müslümanlar ve doğulular bunu yapmıyor. hiç akıllanmayacaklar bu gidişle!

Kızlar Ne Diyor 1

• Aslında sadece müslümanlarda değil , yozlaşmış tüm toplumların ortak özelliğidir bu. Sevgini hoşgörünün saygının yerini nefret alır.

0|0
    0|0
    • 3ay

doğulu toplumlar insan gibi yaşamayı bilmiyor. şimdi birazdan gelirler bana oryantalist derler ama oryantalist olmak batının mantık çerçevesinden doğuya bakmaktır. Yani batı kültüründen doğuya bakmak oluyor.
      İstedikleri kadar ban o yakıştırmayı yapsınlar ben iltifat olarak kabul edeceğim. Doğulular heryere herşeye zarar veriyor ve kendilerini de öldürüyorlar. Şiiler ve sünniler binlerce yıl önce yaşanmış olayın acısını çıkarmaya çalışıyor. Kürtler ve türkler birbirine düşman olmuş. Niye? Geçmişte yaşananlarmış. Yok ya! Hakkaten bu doğu toplumları kadar iğrenç şeyler yok. Ermenilerde ayrı tuhaf. O günün şartlarında üllkeden sürülmeleri gerekmiş ama sürgünde ölmüşler şimdi türk düşmanlığı yapıyorlar. Türkler desen yine aynı...
      Ben artık bu ülkeden gitmenin yolunu arıyorum. Bir üniversite okuyayım. Gideceğim bir saniye beklemeden...

Erkekler Ne Diyor 5

• Tek ve net cevap Allah tan, dini düzgün yaşayan toplumu diğer toplumlara üstün kılarım buyuruyor, yaşasak çoğumuz islamı olmucakta durum ortada

0|0
    0|0
  • Yabancı kültür aşılanması sonucu oluşan kültür çatışması. Bizde daha yumuşak oldu, çünkü bize bu kültür diğer ülkeler gibi işgal sonucu aşılanmadı. Ama ne kadar yumuşak olursa olsun kültür çatışması halen sürüyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

batı kültürü en iyisi... çalışıyor ve üretiyorsun. bir yandan tüketiyor ve mantıklı düşünüyorsun. batı kültürü genel anlamda çalışmayı, zenginliği, kapitalizmi ve protestan ahlakını örnek alır.
      1800lü yıllarda osmanlı son zamanlarını yaşarken avrupalı diplomatlar istanbula gelir ve istanbuldaki kahvehaneleri ve sakinliği görüp tuhaf bir havaya girerler. böyle tuhaf bir miskinlik, uyuşukluk gibi...
      o yüzden avrupalılar doğululara miskin, uyuşuk kedi gözüyle bakarlar... ama bir o kadarda barbar olduğunu söylerler doğu toplumlarının...

• Islam=gerilik.

0|0
    0|0
    • 3ay

@batuthekhan
      üzgünüm. engellemiş beni bende burdan yazıyorum.

@nehaldeyiz
      terbiyeni takın! sana gerçeklerden bahsediyorum.
      doğulu toplumlar ekseriyetle cahil ve gerizekalı!
      abd işid için pek uğraşmıyor. çünkü orada insanlar zaten galeyana gelmiş. kıvılcımı bekliyor. bir kişi saldıralım deyince diğerleri hiç düşünmeden birbirini kesmeye başlıyor. abd ise onlara silah satıyor. daha doğrusu ödünç veriyor. sonra orada savaş bitince o silahların parasal karşılığı kadar petrolü tankerlere doldurup götürüyor. doğulular ise biraz daha bileniyor birbirine. tabi abdye petrolümüzü çaldın diyorlar ama kendi aptallıkları yüzünden oluyor bunlar. işid islamı, ypg, pkk, ypj ve daha her ne s*kimse hepsi kürdler temsil eder. bunu sana bir kürd kökenli olarak yazıyorum. kürdlerin geneli devlet düşmanı. zaten devletine bağlı olanlar çatışma ortamında diğer düşmanlaşmış kürdlerden dolayı türkleştiler... eğer doğulular kavga etmezlerse ne asimile olurlar ne petrolleri çalınır ne de kaos ortamı olmaz.

• Emin ol hepsi ayni degil. Cok fazla genelleme yapiyorsun dogulular icin.

0|0
    0|0
    • 3ay

tabi ki... ben sadece dışarıdan türkiye, iran, arabistan, suriye gibi ülkelerin nasıl gözüktüğünü söyledim. elbette istisnai durumlar ve insanlar mevcut... :)

• Birlik ve beraberlik yok fitne cok

0|0
    0|0
    • 3ay

doğulu toplumlar ilacına düşman... dünyada böyle sosyolojik vaka yok! gelişemiyoruz diyorlar ama birbirlerini öldürüyorlar. gelişemiyoruz diyorlar ama bilime düşmanlar. gelişemiyoruz diyorlar ama demokrasiyi sevmiyorlar. gelişemiyoruz diyorlar ama tembeller...
      batı kültürü çalışmayı, üretmeyi önerirken doğulular 1500lü yıllarda yaşıyor ve sürekli savaşıyor. eğer savaşmazlarsa dünyanın güzel bir yer olduğunu görecekler ama nerdeee?

Yükleniyor...