Camide, Yargıda, Siyaset de din olmalı mı?

Hala bunlarda din olması gerektiğini savunanlar var mı bu kadar yaşanan din sömürgeciliğinden sonra merak ettim.

Güncellemeler:
3ay Camide siyaset olucak. . Laik düzen yani
3ay ''

0|0
15|13

En İyi Kız Görüşü

• Camide din mi varmış 😱😱 Allahim dincileri sana şikayet ediyorum camiye bile girmisler😏😏

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cami de hoca siyaset yapamaz sadece devletin birlik ve düzeni hakkında hutbesinde değinebilir gidip şu parti leğine bir şeyler diyemez zaten kendini bilen hocalar siyasi görüşünü dile getirmezler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Din ile siyasi şeyler kesinlikle karışmamalı diye düşünüyorum

1|2
    0|0
  • Cami zaten din olan yer din olmasın demek saçma olur ama yargıda ve siyasette din olmaz olmamalı.

0|1
    1|0
  • Yargıda olamaz ! Olursa haklarım için sonuna kadar silahlı mücadeleye katılırım.

1|1
    0|1
    • 3ay

Camide siyaset de olabilir yani?

• 3ay

:D Senin o bahsettiğin silahlı mucadeleyi sen anca kendine yapabilirsin =/ Eğer din sömürgeciliği olan bir yerde sana silahlı mücadele yaptırırlar zaten

• 3ay

Din Yargıya geldiğinde ya idam edilirim , ya da savaşırım başka şansım yok ki zaten :D

• Camide olacak tabii manyak mısınız olum :D Yargı da ve siyasette olmaması daha doğru

1|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Asla olmamali

0|1
    0|0
  • Nayır

0|1
    0|0
  • Cami hariç heryerde olmali😂

0|1
    0|0
  • Camide din?
    Olmamalı.

0|1
    0|0
  • sonuna kadar laikim olmamalı

0|0
    0|0
  • Yargı ve siyasette dinin yeri yoktur. Ayrıştırmaktan başka bir şey sağlamamıştır.

0|1
    0|1
  • Camide din olmayacaksa caminin amaci ne?
    Camiler disinda devletin herhangi bir kaemesinde elbette din olmamali. Siyasette dini kullanmak yasak olmali ve cezasi olmali.

0|1
    0|1
    • 3ay

Camide siyaset olucak düzeltmeyi unuttum.

• 3ay

İyi bakalım neyse bol sans.

• 3ay

Sana da

• Ben senin dediginden bisey anlamadim😕

0|1
    0|0
  • Din olmalimi derken?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Maide 44-Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.
    Maide 45-Onda (Tevrat’ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir.

0|1
    0|0
  • Camide elbetteki olmalı.
    Sömürgecilikten degil gercek ibadetten bahsediyorum.

Yargida ve siyasette elbetteki olmamali.
    Her sakalliyi babasi, her eline Kur'an-ı Kerim alani haci hocasi zannediyorlar.

Gecen vatandasin teki sirf akpli degilim diye bana vatan haini, fetocu diyebildi.
    Gorsen 2 kelimeyi yan yana getiremiyor.

Maalesef ki beyinler uyusmus.

0|2
    0|0
  • Elbette olmamalı. Örnek verecek olursam;camiye ibadet etmek için gidiyorum, siyasi propaganda duymaya değil.

0|1
    0|0
  • cami yanlışlıkla yazdın heralde, yargı eşitliktir, siyaset yalandır yani bunlara dini karıştıran şerefsizin önde gidenidir

0|1
    0|0
  • Camii de siyaset demek istemiş olabilir misin?

0|1
    0|0
  • Dini doğru bileni anlayanı sömüremezlerki

0|1
    0|0
  • hukuk da din geçerli olmadığı gibi siyasette de geçerli olmaması lazım

0|1
    0|0
  • camide siyaset siyasette din olmaması lazım

0|1
    0|0
  • Din hep vardı ve hep olacak. Diğer kavramlar sonra dan geldi ve gelecekte hep var olacakları belli değil? Din hep var olacak. Senin saydığın diğerleri olsa da olur olmasa da.

2|0
    0|0
    • 3ay

:D Diğeleri olsada olur olmasada derken? Diğerleri olmasa sen dinini düzgün yaşayabilceğine inanıyosun yani?

• 3ay

Müslüman san bizim dinimiz de adalet olduğunu bilirsin. Hangi yasalar daha iyi? İslam yasaları mı? Yokda Fransa dan italya fan ve isviçreden aldığımız yasalar mı? Ahaha yobaz ve gerici pislik. Bir cümleden bir cümleni bitirmekten acizsin. Hakaret etmekten başka ne işe yarıyorsun?

• 3ay

Ya neyse yol al senin gibi boş bir insana yazıp elimi yormam bir baktım sadece altında yatan zihniyete çok gereksiz ve boş bir insansın umarım soyunuz tükenir.

• hayır asla

0|1
    0|0
  • Camide din olmasın mı? Napalim camide :D

0|0
    0|0
  • Olmali

2|0
    0|0
Yükleniyor...