Kimsesiz, güçsüz, mağdur ve mazlumların hakkını koruyamazsak Devlet olmamızın ne anlamı var?

Yozgat'ta Defalarca Tecavüz Edilen Engelli Kadının Yaşadıkları İsyan Ettirdi Yozgat'ta bilinen en az 6 kişinin tecavüzüne uğrayan zihinsel engelli kadının bürokratik tutarsızlıklar ve duyarsızlık nedeniyle yaşadığı katmerli mağduriyet Türkiye'yi isyan ettirdi. Yaşadıkları küçük köyde, bilinen 6 kişinin tecavüzüne uğrayan mağdur K., bürokrasinin tutarsızlıkları karşısında mağduriyetini bırakın ortaya koymayı tam tersine daha da zor bir durumla karşı karşıya kaldı.
Mağdur K.'nın sesine ne ulusal kanallar ne de devlet kanalı TRT kulak vermedi. Ta ki Aydınlık Gazetesi muhabiri Oktay Yıldırım'ın konudan haberdar olup, bu rezaleti gazetesinde Türkiyekamuoyuna duyurmasına kadar.
Oktay Yıldırım
"Zihinsel engelli kurban K., tıbben kendisine benzer durumda olan babası Ş. K. ile birlikte yaşıyordu. Annelerini kaybetmişlerdi. Kız kardeşi Belçika'da iki erkek kardeşi iseİstanbul'da çalışıyordu. Geçim sıkıntısı içindeydiler. Tek gelirleri devletten bağlanan engelli maaşı ve diğer kardeşlerin arada bir yaptıkları katkılardı.
Bütün köy kurbanın zihinsel engelli olduğunu biliyordu. Ama neredeyse bütün köyün bildiği başka bir şey daha vardı. Köyden bazı kişiler sık sık kandırarak ve tehdit ederek onu iğfal ediyorlardı. Kız kardeşi Belçikadan gelip, karnı ağrıyan kardeşini hastaneye götürdüğünde, kız kardeşinin 6 aylık hamile olduğunu öğrenince, şikâyetçi olumuş. CMK gereği bu tür davalarda avukat zorunluluğu vardı ve devlet, imkânı olmayana avukat tayin ediyordu. Çayıralan küçük yerdi, toplam üç avukat vardı ve bunların ikisi aynı büroda çalışan baba-oğuldu. Baba zanlıları savunmakla görevlendirilirken, aynı büroda çalıştığı oğlu kurbanın savunmasını üstlenmişti. Üçüncü avukat da zanlılardan bazılarını savunuyordu.
Kaynak http://www. haberler. com/yozgat-ta-defalarca-tecavuz-edilen-engelli-8689650-haberi/
Bu ülke güçsüzü karumak zorunda, zorunda, zorunda Kimsesiz, güçsüz, mağdur ve mazlumların hakkını koruyamazsak Devlet olmamızın ne anlamı var?
Biz bu ülkede, zihinsel engellinin, garibanın, çocuğun, kadının, güçsüzün hakkını koruyamazsak devlet olmamızın anlamı ne?

0|1
4|3

En İyi Kız Görüşü

• O kadar güzel bir konuya değinmişsin gerçekten seni tebrik ediyorum. Bu ülkede bu tecavüz olaylarına dur diyecek bir babayiğit ne zaman çıkıcak acaba. Biz çocuklarımızı, zihinsel ve bedensel engelli evlatlarımızı bu adi şerefsiz insanlardan nasıl koruyacağız. Keşke her daim hepsinin yanında olabilsek ama ne yazık ki bu mümkün olmuyor. Aklı dengesi yerinde olmayan bir kızı kandırarak ya da tehdit ederek sahip olmak nasıl bir iğrençliktir. Bunu yapanların hepsini hadım ediceksin. Hatta bu bile yetmez kesip meydanda sallandıracaksın aleme ibret. Bakın bakalım o zaman bu sayılar azalmaz mı? Caydırıcılık olmadığı sürece bu ahlaksız adamlar analarına ve bacılarına bile sarkarlar. Bu kadar zihniyete sahip zavallı sefiller hepsi.

0|1
    0|0
    • 3ay

Teşekkürler
      Malesef, yazamayacağım, çok daha iğrenç şeyler var.
      Bir ülkede en güçsüz insan, ne kadar güvendeyse, o ülke o kadar, emin ve güvenilir bir ülkedir.

• 3ay

EİG için teşekkür ederim 😊

• 3ay

Ben herşey için teşekkür ederim ☺

En İyi Erkek Görüşü

• Devletin sistemin çok eksiği var. Bu konularda özellikle hassasiyet gösterilmesi şart. Yapanların amınaa koymak lazım insanlıktan çıkmış hayvanlar midesiz köpekler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Böyle şeyleri okuyunca dünya bir grileşiyor. Bu demek değildir ki kulaklarımızı gözlerimi kapayalım. Rabbim yardımcısı olsun, şiddetinin herhangi bir türü ile imtihan olan hemcinslerimi. Psikolojisini tahmin bile edemiyorum. Keşke bir dernek kurup hepsini korumam altına alabilseydim. Kadının değerini anlatıp care olabilseydim ama bir aralar hukuk okumuş bir insan olarak bile aklıma adil bir çözüm gelmiyor böyle bir olay karşısında.

0|1
    0|0
    • 3ay

İşte sendeki bu duyguyu, yani mazluma, senden güçsüze, yardım etme, kötüden ayrı durma duygusunu, büyüyen özelliklede erkek çocuklarının yüreğine tohum, tohum ekmek zorundayız.

• Adaletin, kimlere daha adaletli davranacağını seçebilme lüksü olduğu sürece bu böyle gider, maalesef.

0|1
    0|0
    • 3ay

Malesef, adalette ayrım olmamalı, ama o şerefsiz köylülere ne demeli, bildiği halde bilmezden gelmeleri, haksızlığa karşı dilsiz kalmaları, beni en çokta bu yaraladı.
      Bir ülkede en güçsüz insan, ne kadar güvendeyse, o ülke o kadar, emin ve güvenilir bir ülkedir.

• 3ay

Haklısın.
      İnsanlar bazen toplu halde mantıklarını yitiriyorlar...

• 3ay

Neredeyse 50 yıldır haksızlığa baş kaldıranın, başı gitti bu ülkede. Kolay yönetmek için, korkak ve pısırık bir halk istediler. İlkokula başlayan çocuklara ilk "hazır ol, rahat" ı öğrettiler, sonuç ilk okul mezunu olanlar, biraz sesi gür çıkanlara, ses edemez oldu. Lakin ben yeni nesilden umutluyum.

• Sabah sabah morelim bozuldu :(
    Ama turkiyenin gercekleri bunlar malesef

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Eğer bir sakallı şeytan çıkıp ta:Başörtüsüz kadın perdesiz ev gibidir, çalışan kadın fahişedir, Allah kadını erkeğin zevki için yaratmıştır diye konuşursa, o sakallı şeytana tapan ahmak kullar her şeyi yapar.. Hele ki mecbur kalan erkek anasını ve kız kardeşini de yapar diyorsa bir sakallı şeytan biz daha çok görürüz bu hayvanlıkları.. Aslında hayvan derken utanıyorum çünkü onlar sadece neslin devamı için mevsimsel olarak yapıyorlar..

0|0
    0|0
  • bu insan benzerlerini kursuna dizerek infaz edilmesi gerekir... insan haklari insanlar icin uygulanmali bunlar insan olmadigi icin insanlik disi infazlar yapilmali...

0|1
    0|0
Yükleniyor...