Hz peygamber 40 yaşında peygamber olduysa vahiy 23 yıl sürdüyse 63 yaşında öldüyse 632-571=61 Yaş Yapıyor?

peygamber 63 yaşında öldüyse 2 yıla noldu kayboldumu? peygamber 40 yaşında peygamber oluyor 23 yıl vahiy alıyor 63 yılında ölüyor? milleti niye kandırıyorsunuz?_

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• 571-632 yılları, miladi sene olup, güneş yılı esasına göredir. Peygamber Efendimiz'in yaşının ise, gök ayı hesabına ve (kameri yıla) göre hesaplanması gerekir. Kameri yıl, şemsi yıla kıyaslanacak olursa, 36 senede bir yıl fark meydana gelmektedir. Zira kameri yıl, şemsi seneden on gün eksiktir. Aradaki bu farkları dikkate alacak olursanız, Efendimiz Hazretleri'nin yaşı, 63'ü bulur ve hesap doğru çıkar.

3|7
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Müslüman değilim ancak senden daha iyi biliyorum. O hesabı miladi takvime göre değil hicri takvime göre yapmalıydın.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Boyle cahilllerin hicri takvimden haberdar olmayip kendi kendi hesap kitap yapmasi komik nebileyim.

0|2
    0|1
    • Takvimler dinin kanyagımı söylermisin?

• @RahatsızVals_ keske ornek verdigim seyle biseyleri anlatmaya kafan bazsaydi

• @RahatsızVals_ Bak canım kardeşim peygamberin kendıni ilgilendiren şeyleri var bizi ilgilendiren şeyleri var anlatabildimmi? peygamberin 11 eşi olması deveye binmesi ona özel bize degil bize sadece kuran gerekir uydurma şeyler degil

• Hicret olunca hicri takvim kullanilmaya başlanıyor o yüzden karmaşa gibi duruyor. Takvim geçişi olduğu için

0|1
    0|0
  • Bak ben bunu hic dusunmedim

0|0
    0|0
    • Sen kuranı anlamazsın bosver okuma kalsın duvarda :D

• Arkadasin tuaf misin isteyim Şu an Allah askina ya yorumyapma

Erkekler Ne Diyor 10

• Miladi olarak 21 yıl vahiy gelmiştir. Hicri olarak 23 yıl vahiy gelmiştir. Aradaki fark iki takvim arasındaki fark kadardır.

0|0
    0|0
    • Ne alaka 2 farklı dunyami yasioz?

• İki takvimdeki yıl hesabı farklıdır. Şu anda yakınında yapraklı takvim varsa bakabilirsin. Hicri miladi ve rumi yillar farklıdır. Bundan dolayıdır zaten her yıl ramazan ayı on gün önce gelir miladi takvime göre. Aslında hicri olarak yeri hiç değişmez. Takvimler arası geçişten bir farklılık oluşuyor.

• Hicri takvimle miladi takvimi karıştırmış bir arkadaşımız. Çok yüklenmeyin.

2|0
    0|0
  • Tamam bak yargılaman güzel ama sen fazla aşırıya kaçıyosun senin verdiğin miladi takvime göre ama o dönem hicri takvime göre düzenlenmiş arada sapmalar olabilir. miladi takvime geçildiği için böyle sapmalar olabiliyo. Kimsenin kimseyi kandırdığı yok bunlar öyle bilimsel şeyler değil ki eleştiriye açık olsun dinde aşırıya kaçamayız. Mesela birisi çok güzel bir örnek vermis Osmanlı-rus harbide 1878-88 yıllari arasında yapılmasina rağmen ismi 93 harbi.

0|0
    0|0
  • kanka 93 harbi (osmanlı-rus savaşı) 1877-1878 yıllarında yapılıyor ama adı neden 93 harbi bunu araştır? neticeye kendin varacaksın sonra ;)

0|0
    0|0
  • çocuk bak sürekli yüce peygamberi geride tutma çabası gösterme içindesin uyardığımız halde yanlış yapıyorsun
    Allah resulullahım'a itaat etmeyen bana etmemiş buyurmuştur
    vehabimisin şia'mısın anlamadım ki

0|0
    2|0
    • Allaha itat ettimzi gibi resüledemı aynı şekil dicegiz _?

• Allah kur'an ayetlerini indirirken sen allahı gördünmüki?
      yaw alın şuınu şurdan salk salak konuşmasın

• tamam canım gidiyorummm

• Hicri takvim ile miladi arasında 10 gün fark var 30 sende bir sene fark ediyor

0|0
    0|0
    • peki biz niye hep kullanmıyoruz?_

• Çünkü kardeşim bu daha modern mış avrupa bunu kullanıyor diye bizde bunu kullanmak zorundaymışız bunu kullanmazsak geri kalırmısiz

• Hicri yıl o 63 sene

0|0
    0|1
  • ben de diyorum neden öyle olmuş

0|0
    0|0
  • beynim eror verdi lan :D

0|0
    0|0
  • Evdeki hesap çarşıya uymaz hacı

0|0
    0|0