Her şeyde kendimizi dünyada birinci sanmamızı sağlayan temel etmen nedir sizce?

Her şeyde kendimizi dünyada birinci sanmamızı sağlayan temel etmen nedir sizce?

• Sadece kazanılmış savaşları ve başarıları öne çıkaran tarih müfredatı.
    45% (18)45% (18)45% (36)Oy Ver
  • Abazalıktan kadınların belini kıran hayvanların bunu good sekss gibi göstermeleri.
    12% (5)22% (9)18% (14)Oy Ver
  • Sadece dövüş sporlarını adamdan sayan ortaçağ aslanları.
    2% (1)8% (3)5% (4)Oy Ver
  • Dünyada zaten sıradan olan şeyleri biz yaptığımızda inanılmaz bir buluş gibi gosteren medya.
    41% (16)25% (10)32% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• A ile D'nin karışımı.

Hakkaten Türk insanında mantık denilen şry yok. Adamlar geçen çıkmış diyor ki, biz yürüyerek ABD'yi işgal ederiz. Neyin kafasını yaşıyor bu insanlar anlamıyorum.

Bir tane birşey olur biz bir numarayız şöyleyiz böyleyiz. Değilsin kardeşim değilsin.

Senin insanın hala damacanaya tecavüz ediyorsa, kızını okula yollamıyorsa, kocası ölünce eşini kardeşiyle evlendiriyorsa, kız çocuğu olunca diri diri gömüyorsa, sokakta açık giyinen biri görünce taciz ediyorsa, Sen bir numara olamazsın. Mantıklı düşünmek gerek. Geçmişte Osmanlı birkaç savaş kazanıp toprak işgal etmiş diye sen süper değilsin. Bunu yapan da Medya, photoshop ile google harita resmi atıp uzaydan gözüküyoruz diye milleti kandırıyorlar. Biri de çıkıp demiyor Google haritalar 3 günde bir çekilen resimlerden ibarettir diye. O da Amerika kentleri için.

Açın artık gözünüzü gerçekleri söylemek vatan hainliği değildir. Milliyetcilikle kör zihniyetle hiç biryere varılmaz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• TÜRK MİLLETİ olmamaız yeterli damarımızda akan o kanın gücü yeterli. biz zamanında çağ atlatan milletiz. sizin o çok bayıldığınız avrupaya medeniyeti öğreten milletiz. biz fatihin. süleymanın. mete hanın torunlarıyız. Biz dünyaya iki kez hakim olacak milletiz. birinci gerçekleşti ikinci yakındır. sadece tarihte değil dini kitaplardada geçiyor Türkün asilliği. kimsenin fethedemediği İstanbulu gemileri karadan yürüterek fethetmiş milletiz. sadece bir avuç insanla tüm dünyaya kafa tutup kurtuluş mücadelesinden galip çıkan milletiz. vatan için tankın önüne yatan uçağın üstüne atlayan milletiz. küçümseyecekseniz kendinizi küçümseyin acizliğinizi. türk olmanız sadece size verilmiş bir şeref.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Türklük sadece yeter Ada'm gibi tarihe hakim olsan böyle konuşmazdın biz tarihten sadece savaşı değil kültürü de medeniyetide alıyoruz ve emin ol bu saydıklarımın hepsini dünyaya Zaman'ında öğretmiş bir ırkız bilimde de öyleydik sadece siyasi ve hükümdarların bokuna hep geri kaldık !

2|0
    0|0
  • Aptallık

0|0
    0|0
  • Bulunduğun şehirde sokaklarda çık gez ve insanlara bak. Neredeyse hepsi at hırsızı gibi. Kolaylık olsun diye Ankara Ulus veya İstanbul Ümraniye'yi gezebilirsin. Türkiye ortalamasının profilini anlarsın. Bu kitleden ne bekleyebilirsin ki?

0|0
    0|1
  • sadece kazanilmis savaslari anlatan tarih safsata inan bunu en az yapan millet biziz tarihin osmanlida duraklamaya kadar yaptigimiz tum savaslari kazandigimiz ve dunyaya hukmettigimiz icin hic kotuluk yok ama duraklama ve cokuste bircok savas kaybediyoruz bunlarin hepsi de gayette anlatiliyor. emin ol ingiliz fransizin isi bunlar maglubiyetlerini zafer gibi gosterende onlar.

0|0
    0|0
  • Ben böyle bir yapıya giremiyorum onu ne yapcaz?

0|0
    0|0
  • Gereksiz ego

0|0
    0|0
  • Kadın beli kırmak eğlenceliymiş:)

0|0
    0|0
  • Milleti gazlaya medya

0|0
    0|0
  • Hepsi medyanın poh yemesi.

0|0
    0|0
  • Yüce Türk milletiyiz yetmez mi.

0|0
    0|0
    • 3ay

Eğer sadece başarıları ve kazanılmış savaşları ön plana çıkaran bir tarih varsa zaten senin gibi insanlar yetiştirmek için yazılmış bir tarihtir. Mantık açısından bunun yanlış olduğunu düşünme hakkın bile yok çünkü amacına ulaşmış ki sen bunu söylüyorsun.

• 3ay

😂😂😂😂😂😂😂

• 3ay

Komiğine mi kaçtı. : )

• evet

0|0
    0|0
  • Kibirden başka bişey değil

0|0
    0|0
  • Valla uzaya ilk çıkan bizmişiz telefonu ilk icat eden bizmişiz gibi yansıtıyorlar hep

0|0
    0|0
  • e e e e e go go go ego

0|0
    0|0
  • Bir türk dünyaya bedeldir ilk sirada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kazanılan zafer ve savaşları öğreten müfredatı haklı buluyorum geçmişinin ne kadar şanlı olduğunu bileceksin ki geleceğinde ki parıltıyı yaratabilesin. şu an geri de olduğumuz birçok konuda dünya da ilk defa biz yapmışız gibi gösteren medya bence çünkü herkesin en çok zamanını alan olay medya sadece sosyal medya anlamında değil televizyon gazete de buna dahil ve bunlarda neredeyse yurt dışında başarısı olan çocuklara hiç yer verilmiyor ama saçma sapan bir olay her kanalda aynı anda veriliyor tekrar tekrar.

0|0
    0|0
  • Ya ben en çok şeye gülüyorum. Hani Avrupa ülkelerinden biri Türklere karşı bir şey deyince özellikle Avusturya için kuyruk acıları geçmemiş demek ki diyorlar ya 😂 neyin kuyruk acısı acaba? Hem de tarihimizin en kötü yenilgisi sayılırken. Nereden geliyor bu özgüven anlamak zor. Almanya yenilince biz de yenildik knk. He.

0|0
    0|0
    • 3ay

çoook uzun bir şey yazardım ama özet geçicem avusturyanın korkması-sevmemesi pek anormal değil. ve doğru halada nefret ederler bizden normal olarak. o almanya yenilince biz de yenildik olayı saçma zaten o milliyetçi tarih anlayışıyla yapılmış bir şey olmuştur adı çıkmış bir kere sen sanıyor musun yabancı tarih kitaplarında objektif yazıldığını? bizim tarih kitaplarımızdada en basiti sadece zaferlerden bahsederler 2-3 belirli bozgunlar dışında yazmazlar bu arada tarih okuyorum okuldada bu muhabbetler çok dönüyor sıkıldım o yüzden çok detaylı yazamıyorum eğer öğrenmek istersen bir ara anlatırım.

• 3ay

daha okuduğunu anlayamıyorsun, ben en iyisi biziz demedim objektif yaklaşıyorum olaya zamanımı çalma boşuna devam et.

• 3ay

@moreQQ manyak mısın nesin. Görüşümü işgal eden sensin hem de laf ediyorsun. Yazma kardeşim zorla mı

• A ve D güzel şık. Bunların harmanlanması toplumu yöneltme de etkili yöntem. Örnekleri tarihte ve siyasette mevcut, sonuçları da toplumda gözle görülür.

0|0
    0|0
  • aslanım prensim paşam diye büyütüldüğümüzden olabilir

0|0
    0|0
  • Sadece kazanılmış savaşları ve başarıları öne çıkaran tarih müfredatı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...