Kimliğinizi hiç kaybettiniz mi?

Kimliğinizi hiç kaybettiniz mi? Kaybettiyseniz ne yaptınız? Tekrar çıkarması uzun iş mi?

0|2
20|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• Dostum kaybettim ve cıkardım. muhtarlığa gidiyorsun orda işte sana bir kağıt veriyor 5 dklık bir işlem sonra işte nufus genel müdürlüğüne mi en gidiyorsun orda anlatıyorsun derdini sonra sana sıra veriyorlar görüşüyorsun 2 tanede vesikalık foton fakan olcak oldu bitti yapıyorlar ama ücreti ne kadardı 60-70 tl arası birşey veriyorsun bu kadar. kaybettiğin için para cezası bu yani zam gelmedi ise. ama önce bağlı olduğun muhtarlığa gidip durumu anlattıp bir kağıt cıkarttırman lazım direk nufus mudurlugune gitme sakın.

1|0
    0|0
    • 3ay

İnşallah bulunur bir yerdende bunları yapmak zorunda kalmam 😥

• 3ay

Teşekkürler

• 3ay

ricalar kolay gelsin

• daha 2hafta önce cüzdanımı kaybettim dışardayken. Emniyete gittim biz bişey yapmıyoruz dedi polis abi. Muhtarlığa gidiceksiniz yanınızda 3vesikalık fotoğraf olucak. Çıkartıyolar uzun değil. Ben çıkarttırcaktım tam o sırada bir yardımsever arkadaş bulmuş mesaj attı bana gittim aldım.

1|0
    0|0
  • 5 lira kimlik bedeli 50 lira cezası vardı en son bağlı olduğun mahalle muhtarlığa git evraklarını al kaymakamlıktan kimliği al

1|0
    0|0
  • Tekrar cikarmak uzun is degil biri twitterdan yazmisti kimliginizi buldum diye iyisine rastlamistim bulusup vermisti hic para da almamisti tum nakiti verdim adama

1|0
    0|0
  • 2-3 defa kaybetmişimdir ehliyet taşıyorum kimlikte orda burda kayboluyor nüfus müdürlüğünden 10 dk da çıkartıyosun cezası var ama ben daha hiç ödemedim ödemezsen bişey olmuyor

1|0
    0|0
  • kaybettim

1|0
    0|0
  • Artık kolaylaştırdılar galiba.

Ben öğrenci belgemle banka kartımı kaybetmiştim birde 190 tl para

1|0
    0|0
  • Kaybettiğimi sandım yenisini çıkardım ertesi gün eskisini ceketin cebinden buldum

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim. Ama muhtarlığa sonra nufus mudurlugune gitmen lazim. Daha sonra gazeteye ilan verip hukumsuzdur demen lazim.

1|0
    0|0
  • 10 dklık iş 80 90 lira birşey veriyorsun sıra bekliyon o kadar

1|0
    0|0
  • 10 dakika da çıkıyor.

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim

1|0
    0|0
  • Hiç kaybetmedim ^^

1|0
    0|0
  • Çok kanky

1|0
    0|0
  • Hayır gidip hemen çıkarıyorsunnn

1|0
    0|0
  • Para cezası var diye biliyorum. hiç kaybetmedim.

1|0
    0|0
  • çok teferruatlı ve para felan istiyolar kaybettiysen allah sabır versin diyim çok uğraşırsın

1|0
    0|0
  • Firsat buldukca kaybediyorum

1|0
    0|0
  • bir kere ve bulan bir kişi evime getirmiş ve çarşıda hiç tanımadığım biri biri beni o tanıyomuş

1|0
    0|0
  • Eevet girdi 60 tl

1|0
    0|0
  • artık eskisi kaadar zor değil nüfus idaresine gidip çikartabilirsin

1|0
    0|0
  • Yok hiç olmadi

1|0
    0|0
  • Kimliğimi hiç kaybetmedim. Nerden geldiğimi ve nereye gittiğimi iyi bilirim. Kim olduğunuzu bilin ve kimliğinize sahip çıkın.

0|0
    0|0
  • Hayir hep yanımda oldu. Hic yanlizlik hissettirmedi sagolsun :D

1|0
    0|0
  • sporcu kimliğimi kaybettim aylardır koşmuyorum

0|0
    0|0
  • kaybetmedim ama tekrar çıkartmanın cezası 89 ytl diye hatırlıyorum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• 1 defa kaybettim nufusa gisiyorsun canim cikartiyorsun yanilmiyosam 20 tl cezadi vardi en son.

1|0
    0|0
  • evet tekrar çıkarttırdım eve geldim buldum hemen çıkartıyolar

1|0
    0|0
  • çok zor bir iş değil , sorulara cevapverirsin akrabalarını ve yakınlık derecelerini sorarlar sonra verirler. kendin değilde aileden bir üye ile gidersen işin daha kolay olur.

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Küçükken kaybolmuştu babam yapmıştı o zamanin şartlarına göre yanlış hatırlamiyorsam gazeteye ilan vermişti bir tek bu kısım aklımda kalmış daha sonra ne oldu ne yaptı bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Kaybettim hemde ÖSS sınavına 2 hafta kala süresini hatırlamıyorum da çabuk çıkmıştı baya oldu tabi değişmiştir

1|0
    0|0
  • Artık kimlik kaybedenlerden alınan o 50 küsürlük ceza kalkmış, istemiyorlar. Gazeteye kayıp ilanı verin. Sonra da muhtarlığa gidip belge dolduruyorsunuz ve nüfus müdürlüğüne başvuruyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Yok.

1|0
    0|0
  • Evet. Belediyeye gittim yenisini aldim. Cok kisa is ama İstanbul da filan yasamiyorsan

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim

1|0
    0|0
  • Kaybettiysen hemen cikar biri alir kullanir sorun cikar

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim

1|0
    0|0
  • 3 kere kendi kimliğimi kaybettim şimdide kardeşimin kimliğini kaybettim

1|0
    0|0
  • Evet kaybettim ayni gun cikarttirdim

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Kaybetmedim

0|0
    0|0
  • parayla yaptıkları için 5 dakikalık iş ücretsiz olsaydı aylarca uğraşırdın :D

0|0
    0|0
  • kaybettim 50 tl karşılığıydı sanırm çkarttım

0|0
    0|0
Yükleniyor...