Paranoyak ve şizofren olabilirim yardım?

İnsanlara karşı güvenim yok, tipim, sesim ve çenem hiç yok yani insanlarla konuşamıyorum bile. Anneme, babama, akrabalarıma veya tanıdık diğer kişilere hiç güvenmiyorum içimde sürekli kuşku var. Şizofreni belirtileri var birde bazen sesler duyuyorum, kahkaha atamam hatta doğru dürüst tebessüm edemem. Ufak şeylere bile aşırı tepki gösterebiliyorum hatta bu yüzden internetten tanıdığım bir arkadaşla bile bütün bağlantımı kestim. Belirtilerin çoğu var. Doktora gitmeyi düşünmüyorum psikolojik rahatsızlıklar direk kafada bitirilmeli diye düşünüyorum. Akrabalardan bir kaç kişinin konuşmasına da gizliden şahit oldum bu çocuk hasta, biraz var v. s gibisinden. Ben ne kadar üzerine gidip sosyal olmaya çalışsam da daha çok içime kapanıyorum hatta derdimi evdekilere bile anlatamıyorum. Düşünceleriniz benim için önemli, lütfen yorum yapmadan önce düşünün ve öyle yorum yapın.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bir uzmana görünmelisin sesler duyman normal değil diyosun ya rahatsızlık kafada biter diye böyle düşünme bizim göremediğimiz şeyleri doktor farkedebilir onların elinden kaç hasta geçmiştir öyle düşün

0|0
    0|0
    • 3ay

Duyduğum sesler kapı gıcırdaması gibi basit sesler konuşma v. s değil. Doktora gitmek istemiyorum kararım kesin

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...