Kapat

İndirilen ve uydurulan din farkını bilenler var mı?

Hz. Ali ve peygamberin torunlarını şehit eden muaviye ve yezid peygamberimizle bedir uhud vb. savaşlarında düşman tarafta savaşmış peygambere düşmanlık etmiş kabilenin torunlarıydı. Başa geldikleri gibi hz ali ve peygamberin torunlarını lanetleyen fetvalar yayınlattılar. Mescitlerde şarap içip dansöz oynattılar. İmamı azamı şehit edip dini kuran ekseninden çıkartıp hadis eksenine soktular ve uyduruk hadis anlayısına soktular.1400 yıldan beri islamın arap kültürü olmasını sağladılar.. Gerçek din kuranda kaldı ve merak edilmedi.. Kuran okumak için abdest lazım vs lazım dediler okutturmadılar.

0|0
0|2
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• Allaha şükür kolayca farkedebiliyorum o konuda iddialıyımdır. Bir kere bizim dinimiz mantık bazlı bir din olduğu için , eğer bir parça beyniniz varsa ve mantıksız uydurma bir şey duyduğunuzda bunu anında algılayabiliyorsunuz. tabi dedigim gibi bu iş için önce beyin lazım. Malın tekine ''Allah anzer balını çok severmiş'' desen bu mal tutup hergün camiye anzer balı götürüp onu da minareye sıvamaya kalkar. Bir keresinde malımtrak bir arkadaş bize belindeki silahi gösterdi, biz de merak edip sorduk ''kanlıların mı var düşmanların mı var neden taşıyorsun'' gayet gururlu bir şekilde gögsünü şişirip ''silah taşımak sünnettir gardaaaaş'' demişti. Sünnet tanım itibariyle peygamber efendimizin yaptığı GÜZEL şeylerdir. Örnegin kır gezileri, aile sohbetleri, komşu ve akraba ziyaretleri, mezarlık ziyaretleri, dürüst alış veriş, çalışkan olmak vs vs gibi. Bunlar peygamber efendimizin bize örnek teşkil ettigi güzel davranışlardır. Allahtan biraz tarih bilgim var. Ben biliyorum ki peygamber efendimiz ömrü hayatında sadece 3 kez savaşa girmiştir. Bedir uhud ve hendekte. Bu 3 savaşın dışında onu üzerinde silah taşırken ne gören olmuştur ne duyan.

0|1
    0|0
  • öyle bir fark yok dinlerin hepsi uydurma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...