Sorgulayan bir millet olmak ister miydiniz?

Sorgulayan, doğruluğuna %90 emin olduğunu sandığı konulara dahi şüpheyle yaklaşan, bilmediğini bilen, tarafsız yaklaşımı yaşamının olmazsa olmazı olarak görebilen insanların yaşadığı bir toplum ister miydiniz?

0|3
7|24

En İyi Erkek Görüşü

• İsterdim ama artık bu düşüncenin imkansızlığına inanmaya başladım. Sorgucu olduğunu düşünenlerin bile pek çoğu belirli kalıplardan kurtulamıyor/bağımsız düşünemiyor. Yani milletimizin sorgulayan bir millet olması fikri şu an için çok uzak bir ihtimal.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet, birey olarak sorguluyor olmak yetmiyor.

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• www.sozgazetesi.org/.../2073-kitap-okuma-oran-tuerkiye-de-sadece-yuezde-0-01

Kitap okuma oranı 0,01 olan bir ülkede sorgulamaktan bahsetmek ne kadar doğru olur bilemiyorum?

Bu ülkede insanların sorgulamaktan önce kitap okuma alışkanlığı edinmesi gerekiyor.

Kısacası daha büyük sorunlarımız var.

1|0
    0|0
  • Ortadoğuda bizde dahil olmak üzere sorgulayan hiçbir millet yok malesef. zaten o yüzden biz de dahil olmak üzere berbat halde.

1|0
    0|0
  • aklım mantıgım var.. olayları sogular kendimce yorumlarım daima ben
    yani duyduguma inanmam

1|0
    0|0
  • Allah akıl vermiş... İnsan çevresinde olan bitenler hakkında düşünmeli, kendisini sorgulamalı. Önyargılarla yaklaşmamalıyız birbirimize...

1|0
    0|1
  • İsterdim :D

1|0
    0|0
  • Keşke olsa, ama nerde? Hepsi üniversiteyi yarım yamalak okumaları ya da okumamaları yüzünden

1|0
    0|0
  • Düşününce beyni acıyor bazılarının...

1|0
    0|0
  • Şahsen ben sorgulayan birisi olarak şöyle söyleyebilirim. öyle dünya hiç çekilmez. biraz boşvermişlik olmalı :) şirkette tek sorgulayan benim ve çalışma arkadaşlarım yaka silkiyorlar :...

1|0
    0|0
  • Milletimizi nasıl böyle hale getirebiliriz?

1|0
    0|0
  • Septik insanı tarif ediyorsun. Uzaktan hoş görünebilir ancak yaşayınca ne kendin ne çevren bu durumdan memnun olmuyor.

1|0
    0|0
  • öyleyiz zaten

1|1
    0|0
  • İsterim de o zaman da biraz fazla olur sanki kimse kimsenin dediğine inanmaz.

1|0
    0|0
  • Niye biz malmıyız? Neden sorgulayalım ki? Bizim yerimize düşünenler var nasıl olsa :)

1|0
    0|0
  • Yok anam yok cahiliz mutluyuz

1|0
    0|0
  • isterdim ama dindar bir ülkede bu imkansız. din sorgulamamayı emrediyor.

1|0
    0|1
  • keşkeee

1|0
    0|0
  • Güzel olurdu.

1|0
    0|0
  • Herşey sorgu üstüne kurulsa bağnazlık tarihe karışır

1|0
    0|0
  • 100%100 sorgulayan bir millet olsa vatansever olabilirdim

1|0
    0|2
  • İsterdim.

1|0
    0|0
  • Insanlar isine gelmeyenleri sorguluyo din gibi ama hic baska seyleri sorgulamiyo

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Elbette

1|0
    0|0
  • Nerde o günler. Eskiden inancım yüksekti bu konuda ama günden güne yitiriyorum...

1|0
    0|0
  • sorgulayacam diye beyni olduğunu unutanlar var, sorgulayın da mantık dahilinde pls asdfds

1|2
    0|0
  • Evet daha zeki insanları olan bir toplumda yaşamak isterdim

1|0
    0|0
  • Çok isterim

1|0
    0|0
  • Memleket isterim tek ve hür... Ne güzel olurdu koyunsuz bir ülke..

1|0
    0|1
Yükleniyor...