18 yaşındayım ama hala daha bir baltaya sap olamadim 😢 ?

Daha iki sene öncesine kadar ortada (şakadan da olsa) daha çocuk sayılırım diye dolaşıyordum. İlk okulu bitirdim, açık öğretim lisesine başladım. (Şu ana kadar bir sıkıntı yok, bundan şikayetçi diilim.)
Bişeyler öğrenmeyi seven bir insanım, duyduğum herhangi bir bilgiyi asla unutmam.
Bakın ben bir köyde büyüdüm, şu an hala burdayım ömrüm geçti. Tarımla ilgileniyoruz, iş delisi bir ailem var. Herkes burda tarımla ilgileniyor ama biz sadece yemek ve iş için yaşıyoruz. Hiç Şehir yaşantısı görmedim etmedim. Bu konuda çok cahilim. Aynı zamanda kilolu bir kızım hemde çok. Okulda çok dalga geçen olmüstü, çok ozguvensizim. 14-15 yasindakı çocuklar akıl veriyor bana. Tv'de orda burda surda yaşıtım insanların bir yerlere geldiğini görünce kendimden utanıyorum. Bizim okuldan mezun olan bir kızın face sine baktım az önce hukuk fakültesini kazanmış. Bense hala açık öğretimdeyim ve ağır ağır ilerliyorum. Ozguvensizim ve hayat enerjim yok. Normal biri diilimdir. Bu yüzden azimde yok. Bana verebilecek tavsiyeniz var mı? ?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Yazacaklarımı doğru bir şekilde ve mantığa uygun yazmaya çalışacağım. Umarım beğenirsin.

İki tane seçeneğin var.

Chapter One
    Herkesin olduğu gibi güzel olmaya çalışmalısın. Diyet yapmaya özen göster. İnternet gerçekten inanılmaz derecede büyük olan bir bilgi okyanusudur. Her şeyi öğrenebilmen internet aracılığı ile mümkün. Türkçe dili olarak bu kısıtlama biraz az ama ingilizce öğrenirsen asla sorun yaşamazsın. İnternetten bakım üzerine bilgi alabilirsin. Spor diyet bu tarz şeylerde çok yardımcı olan şeyler bulabilirsin. Erkeklerin nasıl biri olduğunu keşfetmeye çalış. Onlarla konuş. Sapıklık yapsalar bile konuşmaya devam et. Hatta bazen kanlarına girebilmen için, sapık sohbetleri sürdürebilirsin. Seni tanımayacaktır bu yüzden sorun olmayacaktır. Kendini tanı. Erkekleri tanı ve son basamak da kızları tanı. Kızlar hemcinsindir bu sana zarar veremeyecekleri anlamına gelmez. Neyi severler neyi sevmezler ve neyi söylemezler başlıkları altında onları dizayn et ve toparla. Zamanla normal bir birey olmaya başlarsın.

Chapter Two
    Bu bölümümüz biraz sıkıcı olabilir. Benim yaşam tarzımdır. İdealist biri olmak diyebiliriz. Kimseye ihtiyacı olmayan, kendi iç sesine kulak veren, doğru yolu her zaman göstereceğini düşünen bunu iç ses için söyledim, kendine güvenen, bolca kitap okuyan ve gereken perspektif sayını arttıracak kitaplar veya herhangi bir şeyler yapabilirsin. Eğer çok sıkılıyorsan bir müzik aletine başlayabilirsin. Bunun piyano olması şart değil bulunduğun ortama göre yan flüt veya kaval da çalabilirsin. Kavalın sesi çok güzeldir ben çok beğeniyorum. İyi çalarsan farkın olur. Hem güçlü olmuş olursun hem de ileride güçlü olanlar pek kaval çalmadığı için fark yaratmış olursun. Kendini geliştir. Kendini dinle. Ve ders çalış. Ama nasıl çalışmak planlı disiplinli ve istikrarlı bir şekilde. Kimse vazgeçiremesin seni. Kimsenin dediklerini dinleme zorunda olmadıkça. Kendi başına bir birey ol. Erkeklerin peşinden koşacağına bırak onlar koşsun. Kendin ol. Yetersin.

1|0
    0|0
    • 3ay

Erkeklerin peşinden koşmam zaten pek tarzım diil.
      Aslında güzel bir yüzüm var kilo versem olcak ama veremiyorum 🙈🙊

• 3ay

Anlıyorum.

• bende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...