Çocuk doğurmayıp evlat edinmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Şimdi herkesin bakabileceği bir çocuk sınırı var. Örneğin ben en fazla 5 çocuğa bakabileceksem evlat edinip yetimlerin hayatını kurtarmak isterim, bu kontenjanı neden çocuk doğurarak doldurayım diye düşünüyorum.

Bazı kadınlar sadece biyolojik annelik yapacağını düşünüyor ama ben her çocuk için iyi bir anne olabilirim.

Çevrem bu isteğimi çok garipsiyor, nesi kötü ki bunun?

Güncellemeler:
"kendi kanından çocuk daha iyi" ne demek ya? Prenses falan mıyım da devam ettirmem gereken bir kan var?

Anneliği bu kadar basitleştirmeyin!!!
Başkasının çocuğuna annelik yapamayacak biri kendine ben iyi bir anneyim dememeli. Sen sadece kocanın soyunu devam ettirme derdindesin.

0|1
14|22

En İyi Erkek Görüşü

• bende öyle yapmak istiyorum ama insanlar o kadar koyun beyinliki hala biyolojik annelige annelik diyorlar.

1|0
    0|0
    • Verilen cevaplar midemi bulandırdı şu an ya. Benim için fark olmadığını vurguladığım halde ısrarla kendi çocuğun farklı olur diyorlar, delireceğim.

• koku çekim olarak fark olabilir. ama ana tema degişmez. herkes herkesin akrabası zaten ortak atadan üredik. yani başkasının cocugu senın cocugun olmucak diye birşey yok. şu lanet dünyaya aci çekmek için başka bir cocuk getircegine zaten gelmiş aci çekecek birine yardım etmek varken.

En İyi Kız Görüşü

• Gercekten bende boyle birsey yapmak istiyorum annelik biyolojik olan birsey degildil o cocuga sen bakiyorsan ona sevgi sefkat veriyorsan annesindir bence harika bir dusunce

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Beni evlatlık anneciğim :D :D :d
    Bence kadın öyle istiyorsa tamam derim. Ben doğurmaycam çocuğu. O ne derse o :D

1|0
    0|0
  • Bence hiç de garip değil. Bir aileyi aile yapan şey gen değil, sevgidir. Ben olsam farklı etniklerden çocuklar evlatlık edinirim hem.

1|0
    0|0
    • Ben de öyle istiyorum. Küçüklüğümden beri kültür çeşitliliği olan bir aile istemişimdir.

• Al canım al. Destekliyorum ben seni.

• Bence gayet güzel eğer adaletli davrana bileceksen.

1|0
    0|0
  • Bence son derece mantıklı güzel bir yaklaşım ;)

1|0
    0|0
  • Dünyada bissürü yetim öksüz var, senin gibi düşünen insan çok az sen 5 kisi kurtarsan dünyaya bir faydasi olmicak, git o zaman çocuk esirgeme kurumu ac ya da oralara bağış yap, onlarda bakar senin yapacağını onlarda yapar, kendi çocuğunu yap
    Burda evlatlığı kötülemiyom ama bir faydasi olmayacak

0|0
    0|0
    • Dünyaya değil, o çocuklara bir faydası olacak.

• Yapabileceğim bir şey varken sınırlarımı aşan bir şeyi önermenin anlamı ne?

• Senin sanki sınırlarını biliyorum he 5 tane yetome bakabiliyorsan demekki birkac tane ailenin masrafını karşılarsın ben ne bileyim o zaman sınırlarınıda yaz

• İstediğini yap.

0|0
    0|0
  • Çok güzel fedakarca bir fikir başarabilirseniz tebrik ederim şimdiden

1|0
    0|0
  • Manıksız

0|0
    0|0
  • Düşüncen güzel ama kendin doğurman daha doğru olanı. Çünkü...

Yani bilmiyorum dini konularda ne kadar hassassın. Ona göre açıklama yapacam

0|0
    0|0
    • Hiç değilim

• Bak benim 5 çocuk büyütme şansım varsa ve kendim 1 tane doğurursam en fazla 4 çocuk evlat edilebilirim, bu da hayatını kurtaramadığım 1 çocuk demek. Senin için önemsiz olabilir ama o çocuğun kendisi için çok şeyi değiştirecek bu durum.

• Benim için önemsiz değil. Ama sana nasıl anlatım ki.

• merhabalar bu işin birde dini boyutu var onuda düşünün evlat edınmelerde buna hiç dikkat edınılmıyor ve çok buyuk sorunlar yaşanıyor kocanız bu işe ne diyecek? eevlatlık aldığınız çocuğun kendi çocugunuxdan daha zahmetli ve dikkatli büyüteceğinizi unutmayınız

0|0
    0|0
    • İnsani boyutu varken dini boyutu umrumda değil.

• umrun beni ilğilendirmez ben sadece daha dıkkatli olmanı yazdım yapma demedim yorumu ıyı oku sen hitap şeklini öğren insanlarla nasıl konuşulacagını ögren ilk önce dengesiz

• Bende baba olarak bu düşünceye zaten kendi kanımdan evladım var, bir tane de evlatlık olsun dediğim oluyor, ancak huy meselesi insanları ürkütüyor bence, ya da en azından beni.

0|0
    0|0
    • Huy meselesi derken?

• Bende sizin gibi düşünüyordum ancak yaşayarak öğrendim ki bebekler bizim tamamına şekil verebileceğimiz bir hamur değiller. Doğar doğmaz belirli huyları oluyor, sonra dediğiniz gibi bizden gördüklerini taklit etmeye başlıyorlar.

• Huyları oturmuş yaşta bir çocuğa bir süre koruyucu ailelik yapıp emin olduktan sonra evlat edinebilirsin o zaman? :)

• helal...

0|0
    0|0
  • Madem bakacak gücün var ne diye 1 tane kendi cocuğunu doğurmayıp 4 tane almıyorsun :o

0|0
    0|0
    • Mümkün olduğunca fazla çocuğu kurtarmak için. Yetimhanedekiler zaten doğmuş ve kötü bir hayat onları bekliyor, doğurmadığım çocuğun kötü hayatı olamaz

• Senin ilk vazifen doğurmak tabi sağlıklıysan..
      Önce doğuracaksın kendi kanındakiyle ilgileneceksin sonra evlat edinmek istiyorsan evlat edineceksin. şu an onlara zaten bakan var Devlet..

• Doğurmak vazifem falan değil, devlet onlara iyi bakmıyor.

• çocuk yapma şansın yoksa yap varsa neden kendi çocuğunu dişarıya tercih ediyorsun

0|0
    0|0
    • Onlar da kendi çocuğum olacak çünkü?

• öyle bir şey yaparsanız ALLAH size çok güzel ikramlarda bulunacaktır

0|0
    0|0
    • Bazıları dini sebepleri öne sürerek olumsuz yorum yaptı :)

• Bildiklerini sanıyorlar...

• hiç bir şey bilmiyorlar

• tamam izin veriyorum

0|0
    0|0
  • olabilir evet senin kararınn...

0|0
    0|0
  • Bilemedim ki şimdi.

0|0
    0|0
  • Sen için içinde canlanan birşeyin gelişip büyüyüp senden çıkarak tamamen senin gözlerinin içine baktığında hissettiklerini merak etmiyor musun? Bence boşuna uğraşma fikirini paylaştın tamam eyvallah eleştirilere açık ol ne saçma sapan düşünceler deme kimseye. Seninkide bana saçma geliyor mesela. Senin gibiler çok azda olsa var aramızda. Normal karşılıyorum bu devirde akıl sağlığı herkeste rastlanmıyor.

0|0
    0|0
    • Yetimhaneden kurtardığım için bana minnet duyan çocuğu gördüğüm zaman hissedeceklerimi merak ediyorum.

Ben biyolojik çocuk isteyen kimseye bir şey demedim. Israrla o çocukları kendi çocuğun kadar sevemezsin diyerek annelik kavramını ayaklar altına alanlara saygım yok.

• 3ay

Evlat edinmek istiyorum diye akıl sağlığımın olmadığını iddia ettin?

• 3ay

cümleyi 3 kere sesli sesli tekrar oku bakalım ben evlat edinmek istediğin için mi ruh hastası demişim?

• Beni evlaylık al büyütme derdi yok 22 yasındayım

0|0
    0|0
    • Benden büyüksün öyle evlatlık mı olur djdhf

• Tercih senin ama ileri de fikrin değişebilir.

0|0
    0|0
    • Pekişir bence. 5 çocuğu 10 çocuğa çıkarırım falan.

• Onun biyolojik çocuğu da var.

• Doğrudur.

Kızlar Ne Diyor 13

• Kötü bir düşünce değil lakin ölmüş ya da terk etmiş olsa da onların anne babası var. Yani senin evladın olmadıkları için evlat yerine koyabilirsin ama onlar seni tam anlamıyla gerçek annesi yerine koymayacak hiç bir zaman.

Elinden geldiğince destek olman çok çok güzel olur ama bir abla bir teyze olarak. Hiç bir zaman anne çocuk arasındaki o özel bağ oluşmaz. Oluşsa da karşılıklı olmaz.

0|0
    1|0
    • Erkek kardeşlerimden biri evlatlık ve bir çok aileden daha kusursuz bir aile bağımız var. Biyolojik annesini tanıyor ama annemizi asıl annesi olarak görüyor.

• Bence sen görmek istediğini görüyosun. Annene açık açık sor. İnsana kendinden olan daha değerli gelir.

• He sen harikasın çünkü asdfg 😂😂 kim olduğunu bile çaıklayamayacak kadar zayıf bir karakteri ciddiye alamıyorum 😂😂

• bence garipsenecek bir düşünce değil aksine çok mantıklı

1|0
    0|0
  • Kendi canın başka ama

0|0
    2|0
  • annelik ic güdüsü var ise dogur düsüncen pek mantikli degil

0|0
    1|0
    • Annelik iç güdüm doğuştan var, bu yüzden doğurmaya ihtiyaç duymuyorum. Deliricem ya, yetim çocukları kurmak istememin neresi mantıksız? Bu ülkedeki çoğu biyolojik anneden daha iyi annelik yaparım o çocuklara

• bisey demiyorum

• Çok mantıklı bende düşünüyorum hatta

1|0
    0|0
  • Destekliyorum

1|0
    0|0
  • Hiçbir yanı kötü değil. Tabikide çok doğru karar. Tebrik ediyorum seni🙏🏻🙏🏻

1|0
    0|0
  • bence cok guzel bır sey dusunuyorsun :)

1|0
    0|0
  • Bdncede haklısın hem yurtlarda yetimhanelerde binlerce öksüz yetim var onlarında senin gibi bir annelere ihtiyaçları var 😊

1|0
    0|0
    • Kesinlikle. Doğmamış bir çocuk bana ihtiyaç duyamaz ama ailesi tarafından terkedilmiş olanlar duyuyor.

• Evet canım mesala bir erkek ya da kız bebeği ya da çocuğu edinirsin ilerde sonraki zamanda kendi bebeğin olur onuda buyutursun bencede ilk önce o bebeklerin o çocukların ihtiyacı var.😊senin gibileri kaldi mi bu dünyada? ☺

• Tepkilere bakılırsa az kalmış

• Kötü değil tabiki. İstediğini yaparsın çok da iyi birşey

1|0
    0|0
  • Çocuk da doğur, evlat da edin o zaman. Kendi çocuğun olması çok başkadır bence.

0|0
    1|0
    • Neden ikisini birden yapmayacağımı açıkladım. Benim için biyolojik çocuk ve evlatlık çocuk arasında fark yok. Anneliğin hornonal olduğunu düşünüyorum.

• Iyi anne olman için senin kanından olmasının şart olduğunu sanıyorsun. İğrenç bir şey bu.

• Öyle mi dedim şimdi ben? Anlamak istediğin gibi anlama.

• Bu kardesler kardes olmasiklarini anlayinca birbirlerni severse nolcak? Hobaaa

0|0
    0|0
    • En başından itibaren bilecekler zaten. Ayrıca kardeş olmak için kan bağı gerekmiyor.

• Niye? Dizilerde olagan bisey 😋 gercek hayatta olurmu bilemem tabi

• Diziler insanları aptallaştırıyor derken boş konuşmuyoruz

• evet aslında haklısın yani çok mantıklı senin dediğin ama şöyle bir şey var msela düşün kendi çocuğun ve evlatlık aldığın bir çocuk kendinden bir can sonuçta. bilmiyorum bebişim yani sonuçta kendidüşüncen ama bide böyle bak derim

0|0
    0|0
    • Detayı okuduğunda bu konular üzerine hiç kafa yorumladığım izlenimini mi edindin?

• ya diyorum ya haklısın ama ben o çocuğa aynı şekilde bakabileceğimi sanmıyorum yani bir acıma duygusu olur hep ona bakarken gibime geliyor

• Bende acıma değil sevgi duygusu olacak :)

Yükleniyor...