"Bir kitap başımıza inen bir darbe gibi bizi sarsalamıyorsa neden zahmet edip okuyalım ki?

3|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar yumurta döte dayanınca kolları sıvadığı için bu haldeyiz zaten mesela bunu ermeni soykırımı olayı ile örneklendirecek olursak.
    Millet olarak soykırım yapan biz değiliz onlar demeyi beceremiyoruz ne zaman Ermeniler Türkler soykırım yaptı derse elimize bayrağı alıp sokağa dökülüyoruz.
    Normal zamanda aklımıza bile gelmiyor.
    Adamlar olmayan bir olayı olmuş gibi göstermek için elinden geleni yapıyor biz ise oturuyoruz
    Ne demişler kürdün aklı s. çarken türkün aklı kaçarken başına gelir.

0|0
    0|0
    • Tarihçilerin yapması gereken işi biz yaptığımız için ve 10'u beceremediğimiz için elimizde bayraklarla hatta akademisyenler başbakanlar bürokratlar milletvekilleri çıkıp dışarda sallıyoruz 10'dan sonra çıkıyoruz televizyonlara televizyonlarda bir sürü laf sallıyoruz işimiz gücümüz sallama olmuş olduğumuzu sallıyoruz ama son noktayı koyamıyoruz sanırım bütün sıkıntımız bu boş laf kullanıyoruz boş laf üretiyoruz boş laf yapıyoruz sanırım en büyük ticaretimizde bu olsa gerek

• Siyasetçilerin en çok yaptığı şey pirim yapan şeyleri en planı atmak ayni esnaf gibi sattığı şeyleri hep vitrinde tutar satamadan atları arka tarafa koyar siyasetçi için pirim yapan şey önemlidir duruma göre bugün milliyetçi solcu belki sosyalist son 20 gündür olduğu gibi belkide konu hiçbir sistem farketmiyor hayatımızı karartanlar kendilerince seçtiklerimiz oluyor

Kızlar Ne Diyor 25

• Bazı kitapları okursun ve etkisinden bir türlü çıkamazsın bakış açıbı değiştir ya da herhangi bir film ya da dizi izlersin sanki başka bir evrendeymişcesine değişir her şey. En güzel duygulardan birisi bunlar

0|1
    0|0
    • İnsanın ruh hali değişikken tam doğru uygun bir şekilde okuduğun izlediğin gördüğün şey denk gelirsin o senin için çok önemli bir şey olur bununla alakalı başıma gelen çok şey oldu ve 10'lar hala benim hafsalamda duruyor

• Ben teşekkür ederim her zaman beklerim bu muhabbeti yarım kalmış sayıyorum tamamlamak isterim

• İyi geceler diliyorum

• En güzel bilgi farkında olmadan zihninin aldığı bilgildir. demişti bir hocamız.
    Bazı seyleri ayırt edebilmek için iyisini de kötüsünü okuman gerekir.
    bir kitabın sadece konu işlenişiyle insanı cezbetmesine degilde zekasını geliştirme ona arka planlanda katacaklarını umarak , bazı eserlerin sıkılarakta olsa okunması gerektiğini düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Tekrardan hikmet varmış sanırım hoca bunu daha farklı söylemiş size ilk önce iyi olanı bilmek gerekir ki karşınıza kötü olan geldiği zaman 10'u almaya bilelim ve 10'a karşı koyabilirim

• Hey yorum da farklı şeyleri aynı şeyi üzerinden yorumlayıp değerlendiriyoruz aynı şeyi farklı farklı söyleyerek değişik değişik anlatarak insanların aklına fikrine zikrine getirmeye çalışıyoruz bu fikrinizden dolayı da size teşekkür ediyorum

• Evet öyle , ben tesekkür ederim

• Meraktan

0|1
    0|0
  • Her kitap sarsarda her insan bunu anlar mı sorusunu düşünmek gerek. Kitapta emek dökülmüş sayısız kelime var bir kelime dahi sarsıcı olabilirken bir insan o bir kelimeyi alamayabilir. Kitaptan değil de insandan geçer kitabın sarsıcılığı.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle dogru, kitap okumak guzeldir fakat her kitap da harcadigin zamana degmiyor.

0|1
    0|0
  • Çünkü kitap okunduktan sonra darbe etkisi yapar

0|1
    0|0
  • Bence okumaya gerek yok eğer etkilemesse fmgm

0|1
    0|0
  • Kitap; ne kitabı konusı ne niçin okuycaksın mwvzu derin

0|1
    0|0
  • Gece gece senin soruları kaldıracak kafa olmuyor bende çoğunu es geciyorum o yüzden, oysa faydalı şeylere değiniyorsun ama benim kafa fazlasıyla dolu.
    Umarım ipin ucundan bir gün bende yakalarım.

0|0
    0|0
    • Sen sorularıma gündüz cevap ver o zaman geceleri soruları oku cevapları oku görüşte okul gündüz cevap ver istersen özelden cevap ver istersen herhangi bir cevap versen de olur önemli değil

• Sarsmazmi hocam yapmayin

0|0
    0|0
    • Her kitap sarsmaz ben en son okuduğum iki tane kitabı geri bıraktım anlamadığım için kısmen faydası oldu ama darbe gibi değil

• Yok hocam ben ogretmen degilim karistirdiniz😊

• Öğreten insan öğretmendir senin de bir şeyleröğrettiğin birileri var 2 tanede olsa varr

• Bence insan karakterine yani önsözüne bakarak kendine en yakın hissettiği kitabı alıp okur mesela ben dram severim sen polisiye senin beğenmediğine hasta kitap severde vardır benim sevdiğimi beğenmeyen de

0|0
    0|0
    • Bildiğin ben daha çok polisiye seviyorum

• şu an okunacak altı tane kitabım var bir tanesini şu an okuyorum Kafka'nın Milena'ya mektuplar isimli kitabı var onu da akşamları mümkün mertebe bir tane sesli okuyorum ve okudumu kaydediyorum aynı anda iki tane kitap okumuş oluyorum elimde kitaplarım bittikten sonra yeni kitap almadan önce burada herkese soracağım hangi kitabı tavsiye ediyorlar diye hem 10'ların tavsiyeleri hem de benim kendi düşüncelerime göre biraz daha kitap alacağım senin bu kitabı Tavsiye listemi koyuyorum teşekkür ederim

• Estağfurullah ne demek kitap okumak güzel birşey ben ilerde çocuklarıma aşılamayı düşünüyorum çünkü evimizde kitap okuma saatimiz olacak yatmadan önce yarım saat bir saat kızım seneye başlayacak inşallah ve hayal dünyasının genişlediğini gördükçe daha çok okumak isteyecek diye düşünüyorum oğlum için 2 sene var daha o biraz yaramaz ama inşallah alıştırcam kararlıyım ☺

• Her zaman darbe yiyeceğin bir kitap okunmaz; düşün bakalım kitap mı bizi okuyor biz mi kitabı

0|1
    0|0
  • Asla vaktimi harcamam. Ben bir 10 sayfa okuduktan sonra devam edip etmeyeceğime karar veriyorum. Aslında ilk sayfadan bile belli ediyor yazar kalemini. Okuduğum kitaplar arasında darbe niteliği taşıyan kitap Bakirenin Aşığı oldu.

0|0
    0|0
    • Roman kitaplarını dediğin doğru 10 20:30 uncu sayfadan anlaşılıyor ama bazı kitaplarda 100. sayfadan sonra açılıyor mesela okuduğum olasılıksız kitabı gibi 100. sayfaya kadar sıkıldım ama 10'dan sonraki macera anlatılanlar adamın kafasından geçenler durum düşünce bilimle alakalı fizikle alakalı şeyler beni çok etkiledi ve hoşuma gitti o kitap 100. sayfadan sonra okumaktan haz aldığım kitaplardan birisidir roman harici diğer manada felsefe veya bilim veya farklı bir kitap veya kişisel gelişim kitaplarını okumak ilk 10'u sayfadan 20 sayfadan belli olur mu bilmiyorum

• Kitabın başında kumar masasında bir adam vardı. Bayılmak üzereydi. Burnuna kan kokusu geldiğini yazıyordu. Onu okurken ve uzunca bir süre burnumdan kan kokusu gitmedi. Ben okurken fazla kaptırıyorum. Yaşıyorum sanki

• O sınıfta ders anlatırken de başına geldi uyandığımda başka yerdeydi kitabın başında o kan kokusu kumar masasında başına geliyor uyandığımda baya bir burcu oluyor ve hastanede 10'u bekleyen bir adam var daha sonrada başına geliyor olacakları düşündüğünü de boşuna geliyor ve ikiz kardeşi var 10'un başına hiç gelmiyor çok enteresan değişik macera dolu bir kitap Etkilendim

• öğrenmek için, gelişmek için,

0|0
    0|0
  • Klasik paragraf sorusu cümlesi 😄😄😄

0|0
    0|0
  • Hangi kitap bas yarar bilemezsiniz☺ sen farketmesende her kitabin bir katkisi olur ilaki 😉

0|0
    0|0
    • Fayda zarar olarak ta ele alabiliriz kitapta gıda gibidir yersin karnın doyar ama luzumsuzdur

• Sadece otorite kabul ettiklerini okumak yetmez ama karşit goruşleride okumali kanimca

• tabi tabi hepsini okumak lazım

• darbe gibi bir kitap tavsiye et bakalım

0|0
    0|0
    • Sol ayağım - Christy Brown

• Içimizdeki Şeytan mı bu?

• @redrossa evet içimizdeki şeytan

• Ah kafka ah

0|0
    0|0
  • Zorunluysa da okunuyor. Lise yıllarımda hep öyle okudum kitapları

0|0
    0|0
    • Mecburiyet ve zorunlu kadar kötü bir şey olmasa gerek

• Evet ama yararını görmedim değil, iyi ki okutmuşlar diyorum. Önerebileceğiniz kitap var mı?

• Elveda güzel vatanım ahmet ümit
      İsyan günlerinde alk ahmet altan

• Aa kafka😃

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...