Bazı insanların doğuştan şanslı olduğunu düşündüğünüz oluyor mu?

Önce fiili duanızı daha sonra ise yalvar yakar kavli duanızı yapmanıza rağmen bazı şeyler olmayınca olmuyor... i
İnsanı düşündüren ise sizin o çok çok çaba gösterip de ulaşamadıklarınıza başkalarının hiç çaba sarf etmeden ya da doğuştan ya da haksız bir şekilde sahip olması... Hiç neden dediniz mi?

0|0
7|28

En İyi Erkek Görüşü

• Demedim..

Allah Adl'dir çünkü..
    Adaletle hükmeder..
    İnsanoğlu öyle ya da böyle imtihan olacak..

Kimi darlıkla, kimi bollukla..

Bu dünya ücret ve mükafat dünyası değil..

O çok lüks ve rahatta yaşadığını düşündüklerimizin bizimle aynı toprağa girecek olması tam bir adalettir..

Bizim çektiğimiz ruhi sıkıntıları onlarda çekiyor..

#Vesselam

2|1
    1|2
    • 3ay

Allahin adaletinden kuşkumuz yok çok şükür elhamdülillah ama neye gore darlik ya da neye gore bolluk?

• 3ay

Zorunlu ihtiyaç; yemek, içmek giyim barınmaktır..
      Bunlara onların zaten gücü yetiyor..
      Bazense ekmek almaya gücün yetmez.,

Nedeni imtihan..
      Çünkü Cenab-ı Hak; "malı istediğime, ilmi isteyene veririm" buyurur..

Bu şu demektir, kimse kendi çabasıyla zengin olamaz..

• 3ay

İste bazen o herkesin rahat bulduğu ekmeği bulamayan da oluyor. onlar içinde bizim bulduğumuz ekmek luxs kaciyor. dediginiz gibi imtihan dunyasi onda şüphe yok. şükür var..

En İyi Kız Görüşü

• Mesela Brad Pitt'le Angelina Jolie'nin öz çocuklarını düşün bir de bizi düşün. Olmuyor. Where is the adalet?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Evet. Düşünmem mi? Zenginlik içinde doğan bebek, büyüyor hayat ona güzel. Çok güzel, her şeyi elde edebilir. İstediği her şeye sahip. Fakir olarak doğmak çok kötü.

2|0
    0|0
  • Evet ya..
    Ben dört dörtlük bir eş ve dört dörtlük bir baba olacağıma eminken, gelecekteki ailemin mutluluğu için daha şimdiden çalışıp çabalıyorken, beş para etmez adamların yanında eşlerini ve kucağında bebeğini görünce çok zoruma gidiyor.. :/

2|0
    0|0
  • Evet düşünürüm. Çünkü bazıları için hayat gerçekten çok kolay.

2|0
    0|0
  • Demedim dememde
    Ben hayatımı başkalarını ııskanarak ya da küçümseyerek ya da üzülerek heba edemem
    Ben vazifemi yaparım sadece

2|0
    0|0
    • 3ay

Bu kiskanmak ya da uzulmek degil bir bakima emek caba. sen cabalaraken bir baskasinin doğuştan sahip olması neden?

• 3ay

soruların cevabını bulursan banada söyle :/

• Neye sahip olmadigina degil, birde neye sahip olduguna bakmalisin...
    Sagligin yerinde mi? Bedeni engelin var mi? Gozlerin goruyor mu? Yuruyebiliyor musun... ?
    Bu tur olumsuzluklardan bir veya bir kacini kendine varmis gibi dusun ve akabinde de, o hayal ettiklerine sahip oldugunu?
    Hangisi daha eftal sence?
    Rahmetli sakip sabancinin bir cumlesini hatirladim;
    Otomobil fabrikam var, Turkiye benim ve evladima 1 tane arabasi yok, bir cift ayakkabi alamiyorum...
    Evladi dogustan engelliydi...
    Keza kendisi sagligi nedeniyle her istedigini yiyemediginide belirtmisti...

Bu sebeple her halimize sukretmeli, beterin beteri oldugunu asla unutmamaliyiz...

0|0
    0|0
  • gerçekten öyle bazıları doğarken çok şanslı

1|0
    0|0
  • Babası yat aldığı için ağlayıp, muhabir nasıl bir duygu diye sorduğunda anlayamazsınız diyen çocuk olmamak doğuştan şansdır.

0|1
    0|0
  • Sen istedinde vermedi mi? Demek ki istemesi bilmiyorsun , başkasında sorun arama sorun kendindedir.

1|0
    0|1
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Hedeflediğin yere ulaştığında acaba ilk gün ki gibi kalacak mısın? onun cevabını bilen Allah. Hedefine ulaştığında nazar değer belki ailenden birine bir şey olur sana bir şey olur ister misin? Her şerde hayır , her hayırda şer olabilir Allah bilir biz bilemeyiz :)

0|0
    0|0
  • Dusunmeme gerek yok oyle zaten

1|0
    0|0
  • Kesinlikle sansli

1|0
    0|0
  • Öyle birşey yok.

0|0
    0|0
  • evet bizler.. doğduğunda annesi babası ölen insanlar vs onlara göre doğuştan şanslıyız. bu bir örnek sadece. bizde var olan şeyler için şanslı olmayan şeyler için şanssısız..

1|0
    0|0
  • Bilmem ama hep benden daha az şeye sahip olanlar oldu etrafimda bu yüzden neden daha fazlasi diyemedim

0|0
    0|0
  • Herkesin sinavi farkli bu dunyada. Kim bilir rahat oldugunu dusundugun kisilerin ne dertleri vardir ama haberin yoktur

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Alıştık be kardeşim ulaşamadıklarımızı aklımızdan siliyoruz.

1|0
    0|0
  • Evet oluyor

0|0
    0|0
  • dua ile ne alakasi var yahu... adam altin emzikle doguyor.. anakarninda dua ettigi icinmi sence

0|0
    0|0
  • 5N1K'yı sık sık kullanırım fakat Kimsenin cevaplayamayacağı sorular oldukça fazla.

0|0
    0|0
  • kesinlikle çok şanslılar var ama bu bir döngü

0|0
    0|0
  • Evet ama inancına göre yaklaşımında değişiyor tabi

0|0
    0|0
  • sansa inanmıyorum. çünkü sans diye birsey yoktur.

0|0
    0|0
  • Şanslı değilim doğuştan mutsuz um.

0|0
    0|0
  • Kader bir ayette derki : Allah kulları için en uygun hükmü verendir.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Üstelikte sahip olduklarının kıymetini bilmemeleri... Şans diye bişey yok kader işte...

1|0
    0|0
  • Hayatın kanunu bu herkes eşit şartlarda değil maalesef. Tabiki şanslı doğanlar oluyor ama bence bu durum bizleri bu şekilde yakınmaya değil hırslanıp hayata tutunmaya sevk etmelidir :)

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Zaman zaman evet..

1|0
    0|0
  • Doğuştan varlıklı ailede doğan, kalıtım olarak güzel/yakışıklı ve akıllı insanlar şanslı gerçekten

1|0
    0|0
    • 3ay

Neden peki sence insanlarin kimisi neden zengin ya da yakisikli neye gore ayrilmislar?

• 3ay

Hahaa bu çok. İyi bak 😄peki o çocuklar neye gore o ailelerin çocuğu oluyor mesela fakir bir ailenin çocuğu da öyle bir aile istemezmiydi

• 3ay

İsterdi tabi de hayat işte

• dedim :(

1|0
    0|0
Yükleniyor...