Uçak yolculuğu ile ilgili?

Arkadaşlar biraz saçma gelebilir ama işim nedeniyle sürekli uçakta seyahat etmek zorunda kalıyorum. Kafama takılan şey ise bazı yolculuklarda uçağa direkt olarak geçmemi sağlayan körük adı verilen üstü kapalı köprü gibi biryerden uçağa giriyorum, bazı yolculuklarda ise yolcu otobüsleri sayesinde uçağa ulaşıyorum. Neden binişler farklı oluyor ve neye göre değişiyor bu? Biraz saçma gelebilir ama hep düşünmüştüm bunu sormak istedim 😅

1|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruyu bir havacı olarak yanıtlamak isterim. Körüğe yanaşan uçaklar genellikle seferini tamamlamamış olan uçaklardır yani devam seferleri vardır. Açık pozisyonda bulunan uçaklar genellikle yatı dediğimiz 1-2 gün pistte duran uçaklar olabilirler ya da Eğer tüm körükler doluysa mecburi açığa çekilmiştir. Bu yüzden bazen körüğe yanaşan uçağa bazende açık pozisyonda bekleyen uçağa bineriz 😊

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim bunu öğrendiğime göre içim rahat edebilir 😌🤗

• Rica ederim iyi uçuşlar dilerim 😊

En İyi Kız Görüşü

• Ucagin kalkis yeri ve senin bekledigin nokta uzak veya ters dusiyorsa ozaman otubusle goturiyolar. Sey de ola biliyor son anda gidicegin gate degismis ola biliyor ama ucagin kalkis yeri degismemis oliyor, bu nedenlede otubusle gitme ihtimalin ola bilir bildigim kadariyla.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim yorum içinn

Erkekler Ne Diyor 2

• Bende anlamadım onu hiç yazdığın iyi oldu :D

0|0
    0|0
  • Ne iş yapiosunuz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Körüklerde başka uçaklar varsa senin uçağın körüğe değil açıkta bir yere yanaşıyor. Oradan da otobüsler yolcuyu alıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...