Birbirini tanımayan iki insan ne konuşabilir?

mErHaBAlAr...

Birbirini tanımayan iki insan veya daha fazlası ne konuşur/nasıl konuşur/nasıl kaynaşırda arkadaş haline gelir?

Ben örneğin *aşırı/belirli bir yüksek seviye* düzeyinde samimi olmadığım kişiler hariç karşımdaki insanlarla konuşamıyorum, yani konuşacak hiçbirşey yok. Hiçbir konu bulamıyorum, eskiden böyle olmadığımı sanıyorum çünkü önceden bazı ortamlarda en çok konuşan kişi falan oluyordum diye hatırlıyorum*acaba nasıl yapıyordum?* ancak şu an o ortamdaki en geri planda kalan bazen çekindiği için bazende gerçekten konuşacak hiçbir muhabbet kuramamaktan tıkanma oluyor (tıkanmış gibi hissetmiyorum sadece bomboş birde tanımadığım için hiçbir laf atamıyorum vs.)

*dip not: karşımdakinin erkek kız olması fark etmiyor. çokçok yakın olmadığım akrabalarda da geçerli

Güncellemeler:
3ay **************

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Konu konuyu açar

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cekingenlik ve sonradan olusmus bir cekingenlik. Kardesim bu durum bendede vardi. Cogu konuda islerime engel oldu. Sonra bicok psikiyatriye gittim bunu yenebilmek icin, hicbirinin faydasi olmamisti. En son gittigim psikiyatri cekingenligin duygularin ne yogunlukta yasandigi veya belkide hic yaşanmadigiyla ilerliyecegini bununlada alakali olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak ' sevdigin' biri oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
    • 3ay

Öncelikle bu kadar uğraşıp yazmış olduğun için teşekkür ederim ve 22 yaşında olup bendede vardi deyip atlatmış olman güzel birşey.(önemli miktarda en azından *tastamam bir şekilde yok olabilecek bir duygu değil diye düşünüyorum*)

"Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak ' sevdigin' biri oldu mu?"

Platonik olarak sevdiğim bir i oldu yani aşk a yakın olan, hoşlanma düzeyinde olmayan.
      Bu sadece bir kere oldu, geçmiştekilerinse o kişiden sonra hoşlanma düzeyinde kalan geçici seviyeye yakın olduklarını fark ettim.

• 3ay

Anladim kardesim, seninki yasanmamis duygulardan kaynakli degilse bu durumu diger insanlar gibi cozebilirsin. Mesela hergun ayna karsisina gecip heceleyerek konusmak konusma duzenini ve konusma yetenegini gercekten gelistiriyor. Mesela daha uzun cumleler kurmaya alisiyorsun bir sure sonra. Hareketlerde davranislarda tuhafligi engellemek icin de konusmana guvenmen etkili olucaktir. Bahsettigim yontemle konusman gitgide duzelecek zaten ve davranislarinada yansimiycak. Ses tonu onemli, bir konuya girmeden once ses tonunu cok iyi ayarladiginda konustukca daha uzun konusucaksin ve heyecan yapmadan sakin bir sekilde konustugundada konusman akici ilerliycek bu da ozguven sahibi olmani sagliycak kardesim

Kızlar Ne Diyor 1

• Hoslandiysa tipinden her turlu yurur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bunun olması çok normal. Her insan kaynaşamaz.

0|0
    0|0
  • Siyaset

0|0
    0|0
Yükleniyor...