Dava edildim cezam ne olacak?

Yaklaşık 2 ay önce bilinmeyen numaradan birine hakaret etmiştim ve sanırım numara bulunmus. Bunu yaparken 3 kişiydik ve numara benim değildi ama konuşan ben ve arkadaşımdım. Numara sahibine mesaj gelmiş dava açıldı diye. Davadan özür ile vazgeçirmek mümkün müdür ve de vazgeçmedi diyelim cezamız ne olur. Bende ceza alır mıyım alırsa hapis cezası paraya döndürüldüğünde ne kadar olur?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Türk Ceza Kanunu Madde 125: Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

Özet: O küfürleri etmeyecektin çocuk. Hadi geçmiş olsun. Siciline de işler bu durum. Gelecekte karşına da çıkar. Hayati bir ders almış oldunuz.

0|0
    0|0
    • 3ay

En az 3 kişiyle ihtilat derken ne demek istiyosun

En İyi Kız Görüşü

• Niye rahat durmuyorsunuz?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• para cezasidir degilsede cevrilir paraya ama geberin hepiniz oh canima degsin bana da yapiyorlardi adam olacaksiniz boyle yola geleceksiniz aferin.

1|3
    1|0
  • Oh işletin milleti sonra böyle olsun çok iyi olmuş

0|2
    1|0
  • Annene söyle cezaevi için hazırlık yapsın sana.. yatak, çarşaf, yastık, çamaşır.. v. s. :)))

0|0
    1|0
  • İyi olmuş. Bundan sonra böyle yapmak gerekiyor demek ki. Boşver uğraşmayalım demek yerine vereceksin savcılığa, başka türlü yola geleceğiniz yok.

0|0
    0|0
  • Paraya dönüşür ya da ceza almazsınız

0|0
    0|0
  • Para olur en fazla.

0|0
    0|0
  • Ne saçma bir şey bu

0|0
    0|0
  • ocağın söndü :) :)

0|0
    0|0
  • Tazminat cezası alırsın genelde hakaretten...

0|0
    0|0
  • 3000-4000

0|0
    0|0
    • 3ay

Çüş harbi mi

• 3ay

Bana her laf atanı şikayet etsem ohoo..

• 3ay

gerçekte diyorum realde

• 1000 tl

0|0
    0|0
  • Hagb ya da para cezası.

0|0
    0|0
  • Para cezası alırsın

0|0
    0|0
  • İyi olmuş

0|0
    0|0
  • Eyvah cık cık cık

0|0
    0|0
  • hakaret unsuru nedir? sinkaflı (ağır küfür) içerikli mi? tehdit var mı?

0|0
    0|0
    • 3ay

Tehdit yok hakaret

• 3ay

ağır küfür yoksa pişmanlıkla yırtarsınız. ama avukatsız uzlaşma istemeyin.

• Max 1.5 yil hapis cezasi olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...