Nazar'a inanır mısınız?

Montpellier carsisinda bir tane Türk esnaf var. Karı/koca isletiyorlar. Kadın kapalı, baya inançlı birisi. Annemin oraya borcu vardı. Parayi kadina verirken gülerek elimi kavradı ve "Sende nazar var kızım. Yarın gel bir okuyum." dedi. Ben inançlı biri degilim ama kadını da çok seviyorum. Ne yapmalıyım, yarın gitsem mi gitmesem mi? Gitmesem ayıp olur mu acaba?
(dinsel tavsiyelerde bulunmazsanız sevinirim.)

1|1
15|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın da seni çok seviyor olmalı ki sena bildiği şekilde, elinden geldiği şekilde yardım etmek istemiş. Yani bir saatlik bir muhabbette bir şey kaybetmezsin diye düşünüyorum. ya da usulunce kırmadan kadına anlatırsın böyle şeylere inanmadığını, belki sana başka şekillerde yardım etmesini sağlayabilirsin. Bence kadının iyi niyetini birinci plana almak lazım. Senin için endişeleniyor ve bildiği tek yardım metodu da bu. Başka bir yöntem göstermeyeceksen yardımını kabul et derim. ya da otur konuş sadece. İçinden gelenlerden bahset. Mutlaka ortak noktanız vardır bu konuları öne çıkarabilir ve onun sana bu konularda yardım etmesini sağlayabilirsin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle nazar var bana olmuştu babam bir sey söyledi gözüm yanmaya başladı hastaneye gittik geçmedi en son bana nazar olmuşsun dediler bir sey yaptilar anında gecti

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben de inanmıyorum, ayıp olmasın diye bir git çay falan içersin

1|0
    0|0
  • gitme kafayı yersın

1|0
    0|0
  • İnanmam

1|0
    0|0
  • İşin yoksa git muhabbet edersiniz işte.

1|0
    0|0
    • Sıkılırım din muhabbetlerinden

• Kardeş sen demiyon mu seviyorum diye? Bu kadın sürekli din muhabbeti yapıyorsa neden seviyorsun madem din muhabbetini sevmiyorsun da? Seviyorsun madem neden bir nazar duası okusun da mutlu olsun istemiş madem diyemiyorsun? Herşey senin istediğin şekilde olsun istiyorsun ama olmayacak. Kocan seni aldatacak. Başka kadınlarda hayat bulacak. Sen bir muhabbet açıldığında o muhabbeti değiştirecek güce sahip değilsen zaten yaşama bence. Ben o kadına futbol bile konuştururum. Sen kendine güvenmiyorsan gitme. Ayrıca esnaf dediğin ne sattığına göre iş güç yoğunluğu değişir. İşleri kesat olup sabahtan akşama kadar muhabbet edenler de var. Gerçi gitme ya sen. Harbiden gitme boşver kadını işinden gücünden edeceksin.

• Yemin ediyorum gerizekalısın. Tamam gel yaşlı başlı kadınla futbol konuş.

• hiç bir fikrim yok

1|0
    0|0
  • Nazar haktır
    İslamiyet sorularında görmüştüm :))

1|0
    0|0
  • ya öyle laf arası demiştir. Sorarsa unuttum de geç

1|0
    0|0
  • Gitme ne işin var, saçmalık..

1|0
    0|0
  • boş işler

1|0
    0|0
  • çok inanırım

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Gitsen ne zarar verebilir ki yani en fazla ne yapabilir git bence bende nazara çok inanamam ama sen bilirsin.

1|0
    0|0
  • Evett

1|0
    0|0
  • inanıyorum baya

1|0
    0|0
  • Gitme annen nazar duasi okusun sna

1|0
    0|0
  • İnanırım ama ben olsam gitmem ya o kadarı abartı bence

1|0
    0|0
  • inanırım

1|0
    0|0
  • Git git. Ben inanırım nazara.

1|0
    0|0
  • Elbette

1|0
    0|0
  • Kesinlikle evet

1|0
    0|0
  • Evet, değdirdiğim için inanıyorum

0|0
    0|0
  • Bence gitmelisin gercekten dini bir sekilde anlatmayayaim ama soyle nazar adam oldurur gercektne nazar bir defa sana geldi mi cikmadan gitmez mesela bende vardi telefonumun ekrani catladi mesela valla rahatladigimi hissettim yani gercekten git bence hem rahatlarsin

0|0
    0|0
  • “Gözdeğmesi hak ve gerçektir.” İnanırım.

0|0
    0|0
  • kur'an geçiyor inanrım...

0|0
    0|0
  • İnanirm

0|0
    0|0
Yükleniyor...