İnsanlara güvenmemem gerektiğini öğrendim. Bunu nasıl sürdüreceğim?

Artık insanlara güven olmayacağını öğrendim. Ama hayatıma biri girer de ona bağlanırım güvenirim diye çok korkuyorum. Nasıl sürdüreceğim, birine nasıl güvenMEYEBİLİRİM?

0|0
22|4

En İyi Erkek Görüşü

• İlla birilerinden kazık yemene gerek yok
    İnsanların ihtiyaçları olan bir varlık olduğunu ve ihtiyaçları karşılanmayınca vahşi bir ayıya dönebileceğini düşün yeter

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Senin gibi düşünüp sonradan vazgeçtim bu düşünceden ancak vazgectigim anda bir gol daha yedim. O yüzden duvarları tekrar ördüm.
    Kural 1
    Biriyle konuşurken fazla ayrıntılara girme. Kendinden fazla bilgi verme.
    Kural 2
    Kimseye güvenme. Birinin varlığına mutluluğunu, birinin yokluğuna da hüznünü bağlama. Her şeyi kendin yapabilirsin. Yalnız takilmak o kadar eğlenceli ki kuru gürültüden çıkıp kafanı dinlemek.
    Kural 3
    Biriyle çok samimi olabilirsin ama o çizgilerini daima koru. Kimseye tam anlamıyla güvenemezsin.
    Onun senin hayatında çok önemli yerlere koyma ilişikte durmalı her an çıkabilir her an durabilir ama sen bunune farkında olmalisin.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bunları hep aklımda tutucam. kendimi kaptırmıyıcam, kaptırdım da noldu, üzülen yıkılan mahvolan taraf ben oldum. içimi ferah tutmaya çalışıcam her zaman ve bunu kendim yapıcam başkasına bağlı olarak değil

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 21

• zamanla bu şekilde yaşamayı da öğreniceksin

2|2
    0|0
    • sence kendini korumak adına iyi bir taktik mi bu?

• güçlü görünmek en gerekli strateji bu şekilde olmasan da olmuş gbi görünmek zorundayız

• Haklısın karşı taraf seni güçlü bildikten sonra güçlü olmuşsun olmamışsın ne önemi var :) gözü korksun.

• Kendine güvenerek
    Şu an bile çelişkidesin ' geçmişte yaptığım hatayı gelecektede yapabilirim ' endişesini duyuyorsun güzellik
    Fakat kendine güvenirsen bu konuda birer endişen kalmaz
    Benim yapımda güven kademelidir o yüzden pek bir sıkıntı olmuyor fakat kendine güvendikten sonra endişelerin pek bir önemi kalmıyor

0|0
    0|0
  • Daha fazla kazık yiyerek en yakın arkadaşına bile guvenmeyebilirsin
    Not:test edilmiş ve onaylanmistir😅

1|0
    0|0
  • bilmiyorum ama ben tam anlamıyla kimseye güvenmedim güvenememde :) iyi birşey mi dersen bence değil güvensizlik bir ilişkideki en yıkıcı duygudur.. ve sen her zaman şüpheci biri olmalısın ki güvenmek konusunda da kaygılı olasın..

0|0
    0|0
    • Evet ikili ilişkileri yıkıyor götürüyor çok kötü bir şey. ama ne yapayım artık hiç içimden gelmiyor birilerine güvenmek asla gelmiyor bunu yapamam..

• dezavantajı o fakat yıkılacak bir ilişki sonucunda senin güvensizliğin seni daha az üzer.. birine gözün kapalı güvenirsen en çok üzülen sen olursun

• Ne demek istediğini çok iyi anladım çok teşekkürler

• Bu imkansız işte. bir gün güven duygusu -tak diye düşüp darmadağın oluyor sanki 'hayatta güvenmem daha' diyorsun ve hatta bu içinden alınsın istiyorsun.
    Fakat öyle olmadığını anlıyorsun zamanla , yeniden ve yeni baştan ölümüne inanma ihtiyacı insanı rahat bırakmıyor.
    bu bir dönem ve geçiyor

0|0
    0|0
  • Telefonunun not kısmına veya bir kağıda yaz. İnsanlara güvenmemen gerek bak güvendin çok üzüldün güvendin başına bunlar geldi diye içini dök. Birine güvenmeye başladığında aç ve bu notu oku. Çok işe yarıyo ben böyle yapıyorum

1|0
    0|0
  • Ben de kimseye güvenmiyorum valla hiç hoş değil. Ama hayatımda şöyle bir kavram oldu en güvendiğim. Tam değil en çok olanlar. Kalanlarını zaten yanimda taşımam

0|0
    0|0
    • İyi yapmışsın canım sağol

• Sürdüremezsin. Sürdüremedim. İnsanlara güvenmiyorum ama sonra biri çıkıp geliyor ve güveniyorum. Daha sonra pişman oluyorum. İnsanlar çok boktan insanlar ve kalbimizi kırmaya güven duygumuzu yıkmaya bir gram umursamıyorlar. Tek çare zaman. Zamanla öğreneceksin. Bende öğrenme aşamasındayım. Sabır...

0|0
    0|0
    • Sabır canım haklısın hep öyle oluyor

• Kendi ayakların üzerinde durmayı öğren. ve asla güvenme, hepsini aynı kategoriye koyarsan yanlış yolda doğruyu seçmiş olursun

0|0
    0|0
  • Insanlara guvenilmeyecegini bende anladim ama nasil guvenmeyebilirim diye hic dusunmemistim gayet sacma bir soru olmus bence sen tekrar guven duygusunu nasil kazanabilirim onun yollarini ara

0|0
    0|0
  • Yaşadıklarını aklından çıkarmayarak

0|0
    0|0
  • Herkesle mesafe koy gitsin ben bol kitap okurum insanlarla muhatap olmuyorum

0|0
    0|0
  • Hayat bunun doğrultusunda ilerlerse sıkıcı olmaz mı?

0|0
    0|0
    • Üzülmekten çok sıkıldım

• Dertleşmek istersen canıgönülden dinlerim. Sadece üzülmüyoruz mutlu da oluyoruz. Dolu tarafından da bakıp ilerleyebiliriz.

• İlk önce Allah'a sonra sadece kendine güvenirsen, kimseye güvenmek gibi bir derdin olmaz

0|0
    0|0
  • Bir kaç kişinin bokluğu yüzünden diğer insanlara güvenmemek biraz haksızlık olur ama güvenmemek için uzak durman lazım çünkü birini ne kadar seversen yakın olursan o kadar güvenirsin

0|0
    0|0
    • Haklısın mesafeli bir insan olmam lazım demek ki

• Bu soruyu ciddi anlamda sordun mu? Ona göre cevap vercem

0|0
    0|0
    • Evet gerçekten

• Güvenmemeyi öğrenmek diye bir şey yoktur. Sadece insanlardan gördüğün davranışlara göre kime güvenilip güvenilmiceni anlarsın. Güvenmemek ezber bilgi değildir. Eğer güvenmemeyi sürdürürsen hakeden haketmeyen herkese aynı muameleyi yapmış olursun bu da hiç adil değil. Yapman gereken insanların davranışlarını kendi doğru yanlışların çerçevesinde değerlendirmek ve güvenip güvenmiceni anlamak 💁🏻

Yediğin kazıkların toplamına da tecrübe diyoruz.

• İyi biriyse güvenip sevip evlenecen tabi hepsi odun değil ya

0|0
    0|0
  • İrade varsa olur yoksa geçmiş olsun şimdiden

0|0
    0|0
  • Buna kendin karar vermelisin bizle alakası yok

0|0
    0|0
  • Bende artık kimseye güvenmiyorum :(

0|0
    0|0