Sözde en yakın arkadaşım ama kendisinden nefret ediyorum. Ne yapmalıyım?

Konu şu ki, 10-11 yıllık bir kız arkadaşım var. İlk okuldan beri arkadaşız. Bugüne kadar hep onu seviyormuş numarası yapıp, en yakın dostummuş gibi davrandım. Ve tabiki çok pişmanım. Böyle davranmamın sebebi hiç arkadaşımın olmamadıydı, ve benimle tek arkadaş olan oydu. Bende küçükken sandım ki, o benim dostum olacak kişi. Ama yıllar geçtikçe ondan nefret etmeye başladım. Şimdi şöyle ki, her şeyime karışıyor. Mesela lisedeyken aynı okuldaydık. Fakat seçmek istediğim meslek için nakil olacaktım. Sırf kendi istemiyor diye nakil olmama engel oldu. Neymiş nakil olmayacakmışım. İzin vermiyormuş. Ki bende emrivakilere gelemeyen biriyim. Çok emrivaki biri. İlla kendi istediği olsun istiyor. Kendisi ne istiyorsa onu yapmamı istiyor. Bıktım artık onun yüzünden lisem çok kötü geçti. İstemediğim mesleği okumak zorunda kaldım. Peşimi bırakmıyor. Kendisini çok seviyorum sanıyor. Neymiş beni çok seviyormuş en yakın dostuymuşum kardeşiymişim hatta. Ne biliyim bana her istediğini yapar. Vurmasına vurur, tehdit etmesine eder falan. Mesela bir sevgilim vardı internetten yıllardır tanışıyorduk. Arkadaşım sırf kıskandığı için konuşmamızı istemedi. Sanane falan dedim. Neymiş kıskanıyomuş arkadaşını paylaşmazmış. Ya tekrar sorucam sen kimsin ya? Arkadaşlar lütfen yardım edin daha birçok şey var ama buraya sığdıramayacağım galiba. Hiç sevmiyorum kendisini. Arkadaşlığımı bozmak istiyorum. Kendisini sevmediğim gibi ailesinide sevmiyorum. Ama bende biraz çekingen ve ezik biriyim kısacası. Nasıl onunla arkadaşlığımı bozabilirim? Peşimi bırakmasını sağlayabilirim? Vallahi yapışkan gibi ya. Bırakmıyor.

Güncellemeler:
Birde mesela lisedeydik. Allahtan ayrı sınıflardaydık. Neyse şimdi o hiç okuldayken yanıma uğramazdı. Hep benim onun yanına gitmemi beklerdi. Gitmeyince niye gelmiyon derdi. Ama ben sen hiç gelmiyosun dediğimde yuh ya nerde gelmiyom diyodu. Çok yalancı biri. Sürekli kendini haklı çıkarmaya çalışıyo.
Mesela kendisi sürekli başka kişilerle takılıyo falan, ama ben bikaç arkadaşla konuştummu hemen araya giriyodu. Hemen başka yere götürüyodu. Nasıl dayandım hiç bir fikrim yok. Evine hep ben giderdim. Sürekli evine çağırırdı. Tamam bunda bir sakınca yok ama o benim hiç evime gelmezdi. Halada gelmiyor. Gel dediğimde hep bir bahane. Ayrıca mesela bu yaz denize gidicektik. İki seferdede plan yaptık. Ama hep bir bahaneyle iptal oldu. Her şeyi kendi biliyor sanıyo. Hep o doğru. Çok bilmiş.

0|1
32

En İyi Erkek Görüşü

• İlginc geldi

1|0
    0|0
    • Hepsi doğru ne diyim... Ben hep bugüne kadar sessiz kaldım. Dediğim gibi çekingenimde. Cevapta veremezdim. Ama artık burama kadar geldi. Yeter diyorum...

• Bunu ona soyleme ama hissettir

En İyi Kız Görüşü

• Mesaj at seni yıllardır kullandım halinden tavrından hiç bir şeyinden hoşlanmıyorm o kadar itici birisin ki lütfen bana bidaha ulaşma yoksa gerçek yüzümle karşı karşıya kalırsın

Yaz yolla cevap verirse de söv gitsin bu nedir ya

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• Kaybedince sevdiğini anlarsın, üstüne titrediği için soğumuşsun. İlgisi bunaltmış seni yani.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bnim de oyle bir arkadasim vardi bir sekilde kavga cikart ve krndinden sogut bir daha da barisma

1|0
    0|0
  • Telefonlarina, mesajlarina cevap verme

0|0
    0|0
Yükleniyor...