İşten Çıkınca Tazminat Vermeme?

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni üye oldum. Sormak istediğim şey tazminat durumu. Annem işten çıkıyor ve özel sektörde. Ecza deposunda çalışıyor. Ve Eylül gibi işten çıkmak istiyordu çünkü kardeşime bakabilecek kimse yoktu. Normalde işten çıkınca hem tazminat hem de işsizlik maaşı alabiliyordu. Ancak Olağanüstü Hal çıktığından dolayı para alamıyor. Bir yolu var mı? Lütfen yardım edin?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• aslında kıdem tazminatını her şekilde alınabiliyor işveren mecbur olarak hesaplayıp vermeli çıplak maaş üzerinden işşizlik maaşını 3 ay veriyorlar sonra zaten iş kur bir yerlere işe gönderiyor bu zaman zaarfından annen kaç yıldır çalışıyor ve ne kadar ücret alıyor ek ücret falan alıyormu bir yaz yardımcı olayım burdan

0|0
    0|0
    • Bir yılı bir iki ay falan geçti. Maaşını tam bilmiyorum ancak kotayı tutturunca yüksek alabiliyor.

• Teşekkür ederim anneme bunu söyleyeceğim

• söyle bir biz tazminat hesaplarken bunlara çok dikkat ediyoruz

Erkekler Ne Diyor 4

• İstifa ederse tazminat alamaz diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Olağanüstü halin bitmesini beklesin

0|0
    0|0
    • İşte o olmuyor. Herşeyi hazır zaten bekliyordu aylardır ayrıca kardeşim tek kalamayacak kadar küçük. Yinede teşekkür ederim

• Alır vermeme gibi hakları yok an dogrusu ssk gidin sorun daha garantili olur

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bunu da söylerim

• O iş sıkıntı, derhal avukatla konuşun

0|0
    0|0
    • Peki kesin bir sonuç alabilir miyiz?

• Teşekkürler

• Bilemem onu malesef

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...