Kadınlar neden ikinci plana itilir?

Çünkü siz “P*pini göster.” deyip oğlunuza para veren, açık kıyafet giyen kızınıza bağıransınız.

Çünkü siz erkeğin sevgilisi olunca “Helal olsun!” diyen, kızınızın sevgilisi olunca “Or*spu mu olacaksın başımıza?” diyensiniz.

Çünkü siz kızınızı okutmayıp evlendirince “kocan çalışıp yoruluyor, tabii ki hizmet edeceksin” deyip köleleştirensiniz.

Çünkü siz misafir olduğunuz evde oğlunuzu baş köşeye oturtup, kızınıza “kalk, yardım et” diyensiniz.

Çünkü siz kahkaha atan erkeğe hayat dolu, kadına ise ‘yollu‘ diyensiniz.

Çünkü siz dizilerde bile kadın sözüne değer veren erkeğe kılıbık, light deyip, espriymiş gibi gülensiniz.

Çünkü siz aldatan erkeğe, erkektir yapar deyip aldatan kadına şıllık, or*spu, kaşar diyensiniz.

Çünkü siz siyasete, meslek hayatına atılan kadının önüne set çeken, küçümseyensiniz.

Siz bu kadınları güvensiz, pasif yetiştirdiğiniz için tecavüze, tacize uğrayan binlerce kadın sizin gibi 'erkek' zihniyetli polise gidip şikayette bulunmaktan bile korkar oldular, sustular. Tecavüze uğradıkları adamlarla zorla evlendirilip onların çocuklarını doğurdular, dayanamayıp intihar ettiler veya 'namus'u kirlendi diye katledildiler!

Evet kardeşim siz, hepiniz birer suçlusunuz! Kadına el kaldırmamayı bir lütuf olarak görüp, bununla övünüp, her türlü cinsiyetçiliği yapan sizsiniz. Bu sapıklar sizin sayenizde aramızda dolaşıyor. Sizin yüzünüzden biz dışarı çıkmaya korkuyoruz!

Susmayan, susmayacak olan binlerce kadın var yeryüzünde. Siz or*spu da deseniz, k*şar da deseniz biz hayatımızı kendimiz kazanıp, hayatı size muhtaç kalmadan kendimiz öğreneceğiz! Her kadın katledildiğinde, her kadın tecavüze uğradığında siz kendinizden utanın. Biz kadın olduğumuz için utanmayacağız.

Ve bir ses yükseldi Veda Hutbesinden : '' Kadınlar size Allah'ın emanetidir.''

Ve Mustafa Kemal Atatürk : ''' Ey kahraman Türk kadını ! Sen , yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ''
Kadınlar neden ikinci plana itilir?
* Alıntıdır.

Güncellemeler:
3ay Birkaç erkeğe göre bu bir ikinci plana atılma değil ' olağan ' MIŞ.
3ay Güncel.

10|5
12|27

En İyi Erkek Görüşü

• Cahil toplumlarda kadınlar 2. plana itilir..

Bizde kadınlar kutsaldır. Türk toplumunun özünde de kadınlar kutsaldır. Kadın, Anadır, hayattır, yaşam verendir. Ama bu leş nalet arap kültürü ne zaman bize girmeye başladıysa o tarihten itibaren bozulmaya başladık. Bir virüs çıksa sadece araplar etkilense ve yok olsalar..

1|0
    0|1
    • 3ay

Harika yorum. Bunu kabullenemeyen olacak şimdi...

• 3ay

Ama hala hayır etkilenmedi felan diye var ya.

• 3ay

Fanatikliğin savunması o :)

En İyi Kız Görüşü

• Sorsan hepimiz Müslümanız ama Peygamberimiz'den önceki cahiliye devri gibi kadının aşağılandığı dönemdeyiz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Uzun uzun cevaplar vermek isterdim ama daha önce yazdığım bencenin linkini paylaşmam dha doğru olur diye düşündüm. www.kizlarsoruyor.com/.../a34825-toplumumuzda-kadinlarimiza-verilen-deger

2|0
    0|0
    • 3ay

Bir Türkçü olarak son derece katılıyorum. İslamı benimsememizle Arap kültürünü kıçımıza kadar sokmamız bir olmuştur.

• Feministlerden nefret ederim kadın ve erkek ne fiziki ne ruhsal ne hukuksal ne de dinsel açıdan eşittir. Bu farklılıklar eşitliğe engel bir durumdur ama bu farklılıklar kadın ile erkek arasındaki sevgiye saygıya ahlaki her duruma engel değildir. Kadın erkeğe erkek de kadına muhtaçtır, birbirimizi tamamlamak için yaratılmışız. Yukarıdaki alıntı maddelerinden bazılarına katılıyor ve olması gerektiğini düşünürken bazılarına katılmamakla birlikte bunları yapanları kınıyorum.

1|1
    3|1
    • 3ay

Hangilerine katılmadını merak ediyorum doğrusu. Pipili olan maddeye katılmıyorsan galiba?

• 3ay

Allah kabul etsin :D

• Bizim öyle bir şey yaptığımız yok ama siz kızların sürekli kendinizi ezik gibi ve üstün olma çabanız yüzünden öyle yaptınız kendinizi bence bu tür soru ve davranışlardan bıkın.

1|1
    0|0
  • Eğer şunları yapacağım varsa bile Allah yaptırtmasın.

1|0
    0|0
  • Kadınlar insandır bizse insanoğlu N. Ertaş kadını eğitmek toplumu egitmekle eşdeğerdir 🤗 başka izaha gerek yok 😉

1|0
    0|0
    • 3ay

Aslında dışarı çıkıp bir baksan , izaha değil paragraflara sayfalara ihtiyaç var da...

• 3ay

Ülkemizde kadına değer 15 sene verildi Atam öldü eskiye dönmeye başladı ama tam olarak eskisi olmadı yeni Türkiye diyorlar ama amaç eskiye gitmek ☺

• Sana tamamiyle katılıyorum ama eleştirel olmam gerekirse lütfen siz bayanlarda kendinize değer verin bedeninizi cinsel gücünüzü değil beyninizi eserlerinizi yaptıklarınızı empoze edin millete

1|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle katılıyorum. En basitinden buradaki sorulardan bile görüyoruz bunu. Yok memem şöyle yok kıçım şöyle. Erkekler ne sever. Kliplerde bile hep açık saçık kadınlar görüyoruz. Bu konuda sana çok çok ve çok katılıyorum.

• 3ay

ortak payda'da buluşmak sevindirici umarım birgün dilediğimiz gibi olur

• Uzun Uzun cevap vermek isterdim ama ön yargılı gelişi güzel konuşan cahil insanlar ile muhattap olmak istemiyorum gelir boş boş konuşurlar. Bende kalsın :) Ama tavsiyem kendi dilinde konuştuğunu düşündüğün insanlar ile yaşaman gerektiği.

1|0
    0|0
    • 3ay

İnsan sosyal varlıktır ve toplumda bir bireydir. Varsa öyle bir toplum gidelim hemen.

• 3ay

Yani çabam boşuna aslında?

• 3ay

hayır. Doğru kişiler ile bir olup olduğun toplumda çevrede tek iken bir çok olup geliştirebilirsin tartışma ikili halde olduğu için sadece kendin için konuşulmuş gibi oluyor. Önemli olan milletin toplumun kültürünü geliştirip doğru düşünceli akıcı bir hale gelip fikirleri bakış açısını zihniyetini geliştirmesi gerekir. Tıpkı yöreden yöreye Adetler gibi. Nasıl ki batıdan doğuya düşünce bakış açıları farklıdır. Ve gelişip değişmek istenen Akıllı bir toplum vardır mutlaka örnek alır ileri seviye atlar. Ama sen daha çok Erkekleri genel olarak ele alıp suçlamışsın öyle bir şey yok halbuki Dediklerin bir çok yerde bir çok kişinin kültüründe var Ama bu o toplumun cahilliği değil kültürünün fakirliğidir. Bilmem anlatabiliyormuyum. :)

• Göklere yükseldiniz de biz engel olduk sanki...

1|1
    0|0
    • 3ay

Yerlere soktunuz da engel olabildik sanki...

• 3ay

İronin çok hoş. Bu bile , kızları nasıl yerdiğinizin kanıtıdır. Aynı şey annelerinize yapılsa namus bekçisi , ahlak polisi olursunuz halbuki...

• 3ay

Olmamamız gerekiyor oysa ki, o kendini koruyabilir.

• Bence bu aralar ön plandasiniz.

1|0
    0|0
  • Hayırdır çevren / Ailen tarafından dışlanıyor musun :o

1|0
    0|0
    • 3ay

Sen kadın ve kız akrabalarını dışlıyor musun?

• 3ay

Peki , benim dışlandığımı niye düşünüyorsun? Dışlanmış kadınları savunamaz mıyım? Bir şeyi savunuyorsam illaki benim başıma da mı gelmeli? Nerede kadın dayanışması?

• 3ay

Savunabilirsin de şu an savunmanın üstünde çıktın gibi.
      Dürüst ol lütfen. Dışlandın mı dışlanlamadın mı?

• Kızlar soruyorda kadın haklarını savunuyor asdfgf diğeri siyaset yapıyor diğeri kürdistan kuruyor diğeri turan kuruyor diğeri israil yıkıyor. Acaba bende bir devlet kursanmı KS 'DE 🤔

1|0
    0|0
  • işin sırrı islamda

1|0
    0|0
  • Çünkü kızların pipisi yok :)

1|0
    0|0
  • Eğitimsizliğin sonuçlarından sadece biri işte

1|0
    0|0
  • Hiçbirine katılmıyorum.
    O dediğin tipteki kızlar geçmişte kaldı çok.
    O dediğin pohpohlayan insanlar da.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben burada kızları değil kızları ezenleri yeriyorum yalnız.

• 3ay

Gece sokağı çıktığında erkek sayısı mı daha fazla kadın sayısı mı?
      Miras paylaştırılırken erkeğe mi daha çok pay var yoksa kadına mı?

• 3ay

Ben Edirnede doğdum, bizde gece 2-3 lerde kızlar kaldırımda oturur bira içer, mini giyer gezer kimse bakmaz lat atmaz, miras konusunda da ailemde gördüğüm üzere herkese eşit paylaştırılır.
      Hiç daha ayrım yapıldığına rast gelmedim.

• sakin knk

1|0
    1|0
  • He öyle öyle

1|0
    0|0
    • 3ay

.. dedi amca kılıklı.

• 3ay

O zaman kıvraksın o daha da kötü
      Başka yaftalar takarlar dikkat et güzelim :)
      Ben bu erkeklerin mk biz neymişiz be
      Bu arada profiline baktım sevdim seni türk kızı helal olsun sana

• 3ay

Kıvraktan kastın ne?

• Büyük bir sabırla okudum ve bir suçum olmadığı için üzerime alınmıyorum. Haklısın kadın, haklısın!

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim okuduğun için ve yine teşekkür ederim haklı bulduğun için :)

• 3ay

Ben teşekkür ederim doğruların farkında olduğun için :)

• Annelerini yok ya ondandir...

1|0
    0|0
  • Yapacak birşey yok

1|0
    0|0
  • Umrumda değiller

1|0
    0|0
  • Kadınsız hayat düşünemiyorum..

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • Hiç ikinci plana atar mıyız 🙈🙈🙈

1|0
    0|0
  • evet çok haklısınız ama
    şu an biraz deyişim var

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Türk töreleri böyle değildir.
    Bütün bunlar Arap kültürünü bize din diye yutturmaya çalışanların sokuşturduğu ilkel arap adetleridir.

Türklerin İslamiyet'i kabul ettiği dönemin büyük imami Horasanlı Maturudi Türk İslamının esas kaynağıdır.
    Maturidi'yi okumayan bilmeyen Türk çocuğu köklerinden kopmuş demektir. Burada oturup anlatamam ama en temel düsturu İslam'ın Aklî olduğu yönündedir.
    Yani her şeyi "akıl süzgecinden" geçirin der.

Oysa Yavuz Sultan Selim Arap topraklarına yaptığı fetihten dönerken yanında bir kaç bin Eşari alim getirdi yanında. Eşarilik ise dinin Aklî değil Naklî olduğunu söyler. Yani sizin aklınız ermez. Biz dedemizden duyduğumuzu size naklederiz derler. Ve böylece akıl köşeye atılır. Kur'anın ilk emri olan "OKU" yok sayılır. Aklınızı kullanın mealindeki onlarca ayet görmezden gelinir.

Sonuç? Dinini bilmeyen, kafası hurafelerle, uydurma hadislerle bulandırılmış bir millet.

Artık kaynak olarak Maturudiyi esas almalıyız. Yoksa biz bunları 100 sene sonra bile konuşuyor oluruz.

2|0
    0|0
  • Harika bir yazı. Her şeyi özetlemiş bu ülkede kadınlara yapılanları.

1|0
    0|0
  • Seninle birçok konuda fikir ayrılığına düşüyoruz bazen tartışıyoruz.. Ama takdir ettim bu defa, alıntıda olsa bu kadar güzel anlatılabilirdi.

1|0
    0|0
  • Çok güzel olmuş. Okurken çok ciddi bir şekilde duygulandım. Okul sunumumda kullanabilir miyim lütfen? Bu konu hakkında sunum yapmak istiyordum

1|0
    0|0
  • kız bu nee çok uzun bu atar neee anlat

1|0
    0|0
    • 3ay

Yok be ne atarı :D Asenayım ben bir çarparım otururlar köşeye :D Tumblrda gördüm hoşuma gitti pylaşayım dedim ^_^

• 3ay

senin de mi tumblr ve asena ben şok pollyana vefat :D :D

• 3ay

Ahaha evet :D Tanıdık kimse yok. Bir enişten var işte :P

• Helallll bee icimdekileri dokmussun resmen.

1|0
    0|0
  • Dediklerin doğru olabilir.

1|0
    0|0
  • Harika bir yazı👍

1|0
    0|0
  • Yuru beee

1|0
    0|0
  • Küçük beyinli insanlar yapar bunu