Tanrı hakkında kafanızda soruları merak ediyorum?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Aman be bıktım Tanrı'dan. Onun iyi/kötü olması sadece ölümle ya da yaşamla açıklığa kavuşamaz. Yazılanlar yeni soru işaretleri doğuruyor. O halde Tanrı varsa neden ölümün önceliğini çocuklara değil de büyüklere vermiyor? Çocuğun canını alacaksa neden onu yaratıyor? Tanrı, masum bir çocuğun canini henüz beş yaşındayken alırken neden milyonlarca insan büyüyor, gülüyor, egleniyor ve yaşlanacak kadar yaşıyor? Tanrı küçücük bir çoğucun tecavüze uğramasına, diri diri kesilmesine neden yukardan izleyip seyirci kalıyor? Tanrı neden A kişisini Afrika'da açlıkla sınarken, B kişisi insanların hayalini kurduğu hayatı yaşıyor... Bunun gibi milyonlarca örnek verilebilir. Yazdığın konuya açıklık getirmişsin evet doğru da yazmışsın fakat sadece bunlarla Tanrı vardır ve iyidir diyemeyiz.

0|0
    0|0
    • 3ay

Tanrı iyi olduğunu nereden çıkardın ki?, ayrıca sadece büyükler ölsün diyorsun da, şöyle düşün.70 yaşında ki insanlar, çocuklar ölmesin diye onları yerine ölüyor. Fakat o yaştaki insanların ölümü o kadar çoğalacak ve çocuk doğumu sürekli artacağı için artık 70 yaşında ki insanlar değil, ortalama 30-40 yaşında ki insanlar ölecek. Ve bu oran düşmeye devam edecek ve artık senin şu dediğin "sadece büyükler ölsün" dedin çıta 10-20 yaşlarına düşecek dünya da artık yaşlı insan kalmadığı için. Yani dengeyi görüyorsun, hayran kalmamak elde değil. Şimdi şu ölüm şekline gelelim, deistlik te Tanrı dünyayı yaratmış düzenlemeleri yapmış ve bize bırakmıştır. Afrikada ki insanlar ölüyorsa o bizim suçumuzdur, Tanrının değil. Tanrı ne iyidir ne kötüdür. Orasını bilemeyiz. Fakat ortada Tanrıya isyan ettirecek hiç bir durum yok.

• 3ay

Saygı duyarım. Senin için Tanrı dinlerden bağımsız. Peki senin kafanda kurduğun Tanrı'nın kanıtı nedir? Varoluşun mu? Deistler ve Ateisler birbirleriyle bu konuda sağlıklı iletişim kurabildiği için seviniyorum. Dindarlar gibi kırıcı ve aşağılayıcı bir konuşma olmuyor, birbirimize saygılıyız. Fakat, dinlerin olsun olmasın Tanrı fikri gereksiz ve zararlıdır. Çünkü bu güne kadar hiçbir şeyi açıklığa kavuşturmamıza yardımcı olmamıştır. Zararlıdır çünkü insanları bölmüş, sınıflandırmış ve özgür düşünceyi yok etmiştir.

• 3ay

Haklısın, bende saygı duyarım :). Sonuçta inanıp inanmamanın ne zararı var ne yararı var. Bana bir yararı yok :D. Ateistlik ile Deistlik aynı kafadayız fakat farklı açıdan bakıyoruz. :).

En İyi Erkek Görüşü

• Light yagami değil onu biliyoruz pampa :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Hahhaa :D Ryuzaki adamdır :)

• 3ay

Ama bende light çıyım kanka :D Ryuzaki yi de ziyadesiyle severim :D nedense near a ısınamadım asdads

• 3ay

Light ı bende severim de Ryuzaki başka ya. Near a, bende Ryuzaki ye benzemeye çalıştığı için ısınamadım :D. Light, son bölümde bütün karizmayı uçurdu -_-

Kızlar Ne Diyor 2

• hz muhammedi kendi yaratti ve tum kainati onun yüzü suyu hurmetine yaratti. birisi kendi yarattığı şeyi neden bu kadar sever ki. bu bana garip geliyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Aslında bu dini bir cevap. Ben direk Tanrıyı doğrudan sorgulayan bir soru istiyorum. Yani "Bence" de yazdığım Tanrı kötülüğü yarattıysa tanrı kötüdür vs. gibi sorular. Hz. Muhammed i seven Tanrı insanların kendi yarattığı Tanrı "Allah" tır. Hz. Muhammed i sevip sevmemek bu yüzden insanların kararına kalmış, yani ne yazılırsa o. Fakat gerçekten dinden bağımsız (deistlikte inanılan) olan Tanrı, seviyor mu sevmiyor mu orasını bilmek mümkün değil.

• düşünmeyi bıraktım dini hiç bişeyi düşünmüyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...