Galiba akraba fobim var sizce psikoloğa gitmeli miyim?

Arkadaşlar merhaba öncelikle bu satırları yazmamın nedeni artık işin son raddesine gelmemdir öncelikle kafam çok karışık psikolojik bir tedavi almak konusunda. Acaba ben mi kuruntu yapıyorum. Her neyse şimdi size olayların özetini geçiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar sosyal hayatta normal bir insanım yani öyle çok dışa dönük bir insan olmasam bile yine de sosyal ilişkiler konusunda pek bir sorunum yok ancak olay akrabalarla aynı ortama gelince kafayı yiyorum. Sanki o odadan dışarı çıktığımda herkes benim hakkımda konuşacakmış gibi hissediyorum. Yanlış bir şey yaparsam kırk yıl o konuşulcakmış gibi oluyorum. Birde insanlar sanki düşüncelerimi okuyabiliyor diye düşünüyorum ve bu o kadar rahatsız edici bir olay ki size anlatamam. İnsanların gözlerinin içine bakınca kendimi çok savunmasız hissediyorum. Kafamın içindekiler onlara yükleniyormuş gibi oluyorum. Çok kasıntı bir ortamdan çıktıktan sonra -Bu kasıntı ortam genelde akraba ortamı oluyor.- o kasıntı ortamda ne yaptığımı acaba hangi hareketi yanlış yaptığımı günlerce haftalarca hatta aylarca düşünüyorum gereksiz kuruntu yaptığımı farkına varıyorum ancak düşüncelerimden kurtulamıyorum kendi kendime sesli bir şekilde sus artık sus diyorum ama susmuyor içimdeki düşünceler. Bu düşüncelerden tek kurtulma yönüm uyumak oluyor, sırf düşünmemek için son ses müzikler dinliyorum ama kurtulamıyorum.

Arkadaşlar genel olarak özet geçmem gerekirse işin aslı şu ; çok kasıldığım bir ortamda yaptığım hareketleri o ortamdan ayrılınca durmadan düşünüyorum neyi yanlış yaptım neyi hatalı yaptım diye defalarca düşünüyorum durduramıyorum. bu yüzden mümkün olduğunca akrabalardan uzak duruyorum ancak uzak durmak bir yere kadar eninde sonunda görüşmek durumunda kalıyorum. Sizce bir doktora görünmeli miyim ve bu konu hakkında fikirleriniz neler lütfen yardımcı olur musunuz? zor durumdayım.

0|0
1|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 1

• Psikoloğa gittiğinde ilk olarak yapacağı Antidepresan vermek olur. Eğer için rahatlar ise gidebilirsin ama sorunu kendin çözebilirsin. Öncelikle olayın başlangıçına bak her zaman böyle biri miydin? çok düşünen çok takan? baskıya maruz kaldın mı? bu yönden düşünüp o dönemdeki baskıyı şu an üstünde hissediyor olabilirsin buna en iyi çözüm korkularını yenmektir. Kendine bunları yapabileceğin bir arkadaş veyahut bir birey edin. Zamanla ondaki rahatlık senide kendine çekecektir. Bütün hepsi geçici bu duygular zamanla yerini rahatlamaya bırakacaktır emin ol ama artık dayanmıyorum dersen Antidepresan alımına başlayabilirsin. Ben yaklaşık 10 çeşit ilaç denedim ama emin ol sen kendin ondan daha iyi bir iş çıkarabilirsin. Korkularını aşmaya çalışman kendine yapabileceğin en büyük iyilik olur.

0|0
    0|0
    • Hayır her zaman böyle değildir tabi geçmişte de her şeyi sallayan bir insan değildim ama bu kadar aşırı düşünen bir insan değildim. şimdi kafayı sıyırmış derecesindeyim evet işte antidepresan vereceği için gitmek istemiyorum sorunumu kendim halletmek istiyorum ama sorunuma çözüm bulamıyorum sanki boğuluyomuş gibi oluyorum akrabalar veya herhangi bir kasıntı ortamda. Aslında bu sadece akraba ortamı değil ama genellikle akraba ortamı oluyor hani gece yatarken o günü düşünürsün ya işte ben onu gün boyu düşünüyorum ve hep acaba hangi hatayı yaptım acaba yine yanlış ne söyledim of kafam offf hep bu moddayım ve kurtulamıyorum bunlardan.

• Aynen işin özeti hata yapmaktan korkmak ve nasıl kurtulcam bilemiyorum ayrıca yaptığım hataları aylar yıllar geçse de belli bir zaman sonra yine hatırlayıp kahroluyorum

• Yaptığın hatalardan mutlu olmayı denedin mi hiç? Hata yaptıktan sonra zaten geçmişe bir anı olarak gidiyor sen şuanı yaşıyorsun. Mutlu olmak için ne yapıyorsun mesela kendine bir gün içinde?

Yükleniyor...