Ülkemizde düşünce ve kıyafet özgürlüğü var mıdır?

Arkadaşlar merak ediyorum da düşünce özgürlüğünü kılık kıyafet özgürlüğünü savunan insanlar en çok bu konuda yorum ve eleştiri yapan insanlar olduğu araştırmacılara göre belirlenmiş bende böyle düşünüyorum. Özgürlük varsa eğer herkes için geçerli olması gerekmiyor mu?

0|1
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim insanımız anca 100 sene sonra bu kafaya ulaşır o zamana kadar muhtemelen gezegen değiştirmiş olur insanlık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Var olmasına var da, bu literatürde var ve bu da siviller için geçerli devlet dairesinde sınırlandırmalar var haklı olarak. Yani meclise tangayla gidemezsin sonuçta öyle degil mi! Ancak siyaseten serbestlik var diye tutup da herkesin koyu tutucu olduğu bir yerde bikiniyle dolaşırsan tepki alacağın gün gibi ortadadır. Mesela cahil insanın bol olduğu bir yerde hele hele bunların kadın görmemişlerinin bol olduğu bir yerde mini etekle dolaşırsan ve tecavüze uğrarsan hatayı önce kendinde arayacaksın. Burası Türkiye Bunun bilinciyle yaşamak başka ''Elinde pankartla kadınlara özgürlük '' diye sokaklarda bağırmak başka mevzu. Kadınlarımızın değerli olduğu tartışmasız gerçek ancak aynı düşünceyi herkesten beklemekse aptallık. Yerine göre giyin yerine göre hareket et 2+2=4

1|0
    0|0
  • devlet büyüklerine hakaret etmek hatta en ufak kötü söz söylemek bile suç olduğu için şu an bir düşünce özgürlüğünün olduğunu söylenemez ayrıca açık giyenenlerin namussuz kapalı giyinenlerin namuslu olduğu düşünüldüğü için kıyafet özgürlüğünün de olduğunu söylenemez

yani ikisi de şu an yok

1|0
    0|0
  • Hangimiz yeterince özgürüz ki anca özgür olmak için milletvekilli olmak lazım basit halkın ne özgürlüğü var ki

0|0
    0|0
    • 3ay

Halkı özgürlüğünü kısıtlayan gene halktır

• 3ay

Herkes birbirinin düşüncesine ve giyimine saygı duymak zorunda kendi kendimizi kısıtlıyoruz bir nevi

• 3ay

Açıkçası Türkiye de saygı diye bir şeyin olduğunu düşünmüyorum

• benim için sorun yok ben rahatım istediğim gibi yaşıyorum

1|0
    0|0
  • fazlasıyla

0|0
    0|0
  • İktidara karşı düşüncen varsa teröristsin

0|1
    0|0
  • yokk

0|0
    0|0
  • var..

0|0
    0|0
  • Baskı altında var

0|0
    0|0
  • vardır. ama iki taraftan da buna karşı olanlarda var. mesela bir taraf çarşafı istemez. bir taraf mini eteği.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle ben bu konuda çok fazla kızıyorum özgürlükten bahseder ama kendi gibi olmayanı eleştirirler

• Var tabiki kızlara herşey serbest hatta bir kısmı çıplak gezse daha iyi o derece tahrik edici. Ama bir erkek tayt giyse önden çıkan patlıcan sayesinde anında sapık olarak ilan edilir kızın taytdan poposu kukusu görünmüş hiç mesele değil onlar özgür :).

0|0
    0|0
  • Düşünceyi tam olarak bilmiyorum, çıplak dolaşmadığın sürece kıyafet özgür gibi :)

0|0
    0|0
  • ben özgür hissediyorum

0|0
    0|0
  • İkisi de yok

0|0
    0|0
  • Kiyafet artik var dusunce ozgurlugu yillardir olsada toplumsal saygi yok bu ozgurluge

0|0
    0|0
    • 3ay

Hiç bit şekilde özgürlük yok halkı kısıtlayan halktır açık kapalıyı çekemiyor kapalı açığı kendin gibi olmayana attığın o ezici bakış het şekilde var

• 3ay

Evet bu durumdan çok sıkıldım herkesin özgürce yaşayacağı bir hayat istiyorum çokmu

• 3ay

Normal tbiki ama bu tum dunyadaki ulkelerin yapisi cidden boyle

• kime kısıtlama gelmiş anlamadım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Yoktur maalesef.

0|0
    0|0
  • Mesela özgürlükten bahsediyorlar kapalı kadınları eleştiriyorlar. Özgürlükse o zaman onlar da özgür

1|0
    0|0
    • 3ay

Katılıyorum. Özgürlük deniyorsa şayet kendin gibi olmayana da saygı duyabilmelisin

• evet vardır

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Saygı hoşgörü yok insanlarda

0|0
    0|0
  • Yeterince ozgurum

0|0
    0|0
    • 3ay

Nasıl özgürsün istediğin gibi giyinebiliyormusun ya da hiç çekinmeden düşüncelerini dile getirebiliyormusun

• 3ay

Evet istedigim gibi giyinebiliyorum. Dusuncelerimi ozgurce soylerken baskalarini yerme amaci gutmedigimden tartisabiliyorum.

• 3ay

Bunları yapabiliyorsan şanslısın o halde

• Yok var da icten içe

0|0
    0|0
    • 3ay

Bende olmadığını düşünüyorum. Kapalısı açığı açık olan kapalıyı eleştiriyor. Açık düşünen yobazı yobaz olan açık düşünceyi eleştiriyor sözde hepsi özgürlüğü savunuyor

• 3ay

Aynen öyle o yuzden onlara inatla inandiklarimi savunurum hani demis ya sairimiz hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım 😄

• 3ay

:)) kesinlikle bende aynı şekilde ama bazen böyle katşılaşınca sinirleniyorum işte kimse kimseye karışamaz

• yok bence

0|0
    0|0
  • Var tabii herkes yorum yapabilir sonuçta herkesin hür iradesi sende giyebilirsin senin hür iraden

0|0
    0|0
    • 3ay

Düşünce özgürlüğü başkalarının düşüncelerini yargılamak ve kısıtlamak olmamalı

• 3ay

Kısıtlandığını düşünmüyorum ailemden başka kimse kısıtlayamaz beni ama yargılamak konusunda birsey diyemem sonuçta dusunebililen bir varligim

Yükleniyor...