Erdoğan'a itaat etmek Farz mıdır?

Cübbeli Ahmet Hocanın bu açıklamasına ne diyorsunuz? Yeni bir din çıkmayacak inşallah ortaya.

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• yeni bir din çıkarsalar sorun değil inanır ya da inanmazsın ama bunlar olanı bozuyorlar, inanmama şansın kalmıyor

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yaraticiya itaat edersen duaci,
    Kula itaat edersen dilenci olursun..

2|4
    0|0
  • Yahu bu adamdan nefret ediyorum hiç ısınamadım yemin ederim.

0|2
    0|0
  • sacmalamis herzamanki gibi

0|2
    0|0
  • Kula kulluk etmem

1|1
    0|0
  • ya bu kadar düşmeyin ne kadar cahilsiniz adamı yücelttiniz töbe estağfurullah.

0|1
    0|0
  • Tayyip hırsız cunku hepimizin kalbini caldi ❤
    O ne derse onu yapariz. Peygamber bebegim benim ❤

0|2
    4|5
    • Eksileyenler harbiden ciddi oldugumu mu dusundunuz

• Ya hahahhaha

• Hiç kuran kursuna gitmişligin var mı peygamberler hakkında ciddi bir bilgi edinmişligin peygamberi peygamber yapan sıfatlardan en az 3 tanesini bilmişligin var mı ya hiç ''Ey ashanım şunu bilinki ben Allahın son elçisiyim benden sonra bir peygamber daha gelmeyecektir'' sözü bir yerden tanıdık geliyor mu? Ve gerçekten soruyorum Mevzu sayın Cumhur başkanımız degil , kim olursa olsun bir insanı peygamber olarak sıfatlandırırken şuurun yerinde oluyor mu? Bunları siyaseten sormuyorum sayın Cumhur başkanımızla da zerre kadar alıp veremedigim yok. Hatta bir çok icraatını da beyenen biriyim. Sadece şunu söylemeye çalışıyorum, kim olursa olsun eğer içimizde bir peygamber varsa bu demek oluyor ki 18 alemin efendi Hz Muhammed efendimiz bize yalan söylemiş demektir ki bu durumda islam yalan Allah yok demektir. Yok eğer Allah var ise ki var peygamber efendimiz yalancı degilse ki degil, bu durumda sen hangi kafayla başka bir insana peygamber sıfatını yakıştırabiliyorsun?

• Oo tabi, itaat edelim de burnumuz b*tan kurtulmasın. Zaten battık batacağımız kadar.

0|1
    0|0
  • Adam dogru demis. Islam dininde devlet buyugune itaat etmek farzdir. Abes olan, asil sasirmaniz gereken durum devlete karsi gelmektir.

0|3
    2|3
    • Kılavuzu karga olanın diye bir söz var :)) kandırıldık

• Sizin gibiler icin indirilmis bir ayet. Okumussun ama anlamamissin. Vah ki ne vah. Ayrica Cubbeli burda ayeti soylemis diyorum sen hala ne sacmaliyorsun

• He ya hee harama ortak olmaya devam edin

Erkekler Ne Diyor 14

• Eyvah eyvah vatan kimlerin eline kaldı, bunlara inanan insanlara yazık.. Yüce Allah Tayyibe itaat edin demiyor içinizden seçilmiş olan ADİL ve DÜRÜST yöneticilere itaat edin diyor, bizi yönetenlerin ne kadar adil ve dürüst olduğu sizlerin yorumuna kalmış...

1|2
    0|1
  • "Erdoğan'a itaat etmek farzdır" demiş olsa sapıtmıştır diyecektim. Ama Allah'ın emrini iletmiş, Ulul emre itaat farzdır demiş, evet bu Allah'ın ayetidir.

0|1
    0|0
    • Ayeti erdogana uydurmuş yani çarpıtmış.

• Ehl-i sünnet bilginleri, âyetteki ulu'l-emri yöneticiler olarak yorumlarken buradaki itaatı da tanımlayıp sınırlandırmışlardır. İlke olarak, yöneticilere itaat farzdır. Fakat yöneticiden Allah'a isyan anlamına gelecek bir emir çıkması durumunda, müminlerden itaat yükümlülüğü düşer. Buna karşılık aynı yöneticinin Kur'an ve Sünnet'e uygun emirlerine uyulması gerekir. Fısk işlemesi halinde yöneticinin velayet yetkisi düşer. Eğer görevden alınması mümkünse, görevden alınmalıdır. Ama, mümkün değilse, toplum düzeninin bozulmaması için, zorla görevden almaya, isyan etmeye kalkışılmamalıdır.
      m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=170720

• Kendisi bir numaralı sahtekardır.

0|1
    0|0
  • Beyni çürümüş hepsinin

1|2
    2|1
  • sonra adamdan peygamber diye bahsediyorlar
    bu ülke niye böyle oldu ya yola çıkarken devrimcilik, laiklik diye söylüyorduk

0|1
    0|0
  • öyle görünüyor

1|2
    0|1
  • Ya yanlış kelime kullanmış ya da demek istediği salaklık. Farz değil de şarttır ya da zorunludur dese Cumhurbaşkanı olduğu için kimsenin laf edeceğini sanmıyorum ama farz kelimesi yanlış olmuş.

0|1
    0|0
  • din politika milleti kandırmak için ortak çalışır

1|2
    1|1
  • Kafama silah dayasalar en son yapacagım iştir elin vatan hainllerini ülkeye getireni devlet bize bahmih diyenlere doğuya yaptıgı yardımları burdaki asıl garibanları bırakmalarını asla unutmayacagım sonuna kadar cCc

0|1
    0|0
  • Ilginc adam ayet uzerinden gitmis ha erdogan itaat edilcek birimi tartisilir

0|1
    0|0
    • Ayeti şahsa indirirsen tehlikeli bir durum. siyaset değil birleştirici olmalı din adamları.

• Yani ayette liderinize itaat edin var mı hic bakmadim varsa liderin kim oldugunun onemi yok
      Zaten itaat ettigimizde yok 😀

• Haha erdoganizm mi olcak adi 😂😂

1|1
    1|1
  • manyaklik ve yalakalik isde

1|1
    1|1
  • neresini anlamadın bunun? orada özellikle erdoğan demiyor ki aranızdan seçilmiş insana diyor devleti yöneten insana itaat tabi vardır zamanında da Atatürk'e itaat etmiş halk onun yanında olmuş niye abuk sabuk saptırmaya çalışıyorsun ki?

0|0
    0|0
    • Atatürk vahdettin ilişkisine bakman yeterli teşhisi koymak için. Kandırılıp duran adama itaat edin diyen bir kuran olamaz. adil ve dürüst lider tanımı vardır. Bunlara uymayan birine neyin itaati? İtaat edelim de Türkiye bölünmeye mi gitsin 36 etnik unsura mi ayrılsın

• Ayrıca Atatürk Vahdet ilişkisini de bilmediğin ortada 15 yaşındaki bir çocuk argümanı ile düşündüğün belli neden sonuç ilişkisini onunda bir araştır oku da öyle tartışalım olur mu.

• Tarihe öyle abuk subuk kitaplardan okuyacaksak misiroglu gibi sarlatanlardan dinleyeceksek işimiz var. hadi onlar 90 yil öncesi. 5 yıl önce Tayyip'le yol arkadaşı olup şimdi düşman olanları da dinleyelim. ne de olsa silah arkadasiydilar ne diyorlar bakalım

• Buna Erdoğan diye bakmayacaksın devlet başkanı olarak bakacaksın bu Kılıçdaroğlu da olsa aynı şey geçerlidir devlet başkanı na başkaldırı olmaz

0|1
    0|0
    • Durmadan kandırılıp dursa bile mi

• İnsan dır hata yapar biz devlet başkanı olsak biz de hata yapabiliriz çoğu kişi ailesini yönetemiyor devlet yönetmek kolay iş mi

• Hata yapan gitmedikce hatalar devam eder. sorgulanmaz.

Yükleniyor...