Kapat

Gelinlikteki kırmızı kurdele hakkında ne düsünuyorsunuz?

Arkadaşlar, gelinlikteki kırmızı kurdelenin anlaminı bilenler cevaplasın lutfen. Sizce guzel bir adet mi? Siz olsaniz evlenirken bağlatirmisiniz?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yani kiz oğlan kız veriyorum sana kızı temiz cahillik. iste bez parçasına bagliyotlar. kizin namusunu

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Kadıni bu kadar aşağalayan bir sey gormedim ben hediye paketi gibi kadin takiyorda neden erkek takmıyor erkeklerin namusu yok mu kesinlikle karsiyim asla baglanam kimsede baglamasin sizce bunlar güzel şeyler gibi anlatılıyor ama kanmayin artik bunlara kadınlar açın gözünuzu.

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 14

• Eşime bağlatmam o ne ya hediye paketi mi bu

1|0
    0|0
  • Bakire olduğunu gösterir ama gerek yok milletin senin bakireliğini bilmesi

1|0
    0|0
  • bence güzel adet

0|0
    1|0
  • Güzel adet.

0|0
    1|0
    • Peki daha garanti olsun diye kiz gidip doktordan rapor alsa da dugun salonunda bir kenara cerceveletip koysa daha iyi olmaz mi. Daha kanitli

• Bilinmedik adet olamaz mı? Bir sebebi demek istediğim o.

• Peki kardesim sence mantili mi? Sen kiz olsan baglatir miydin? Veya esine baglatir misin?

• Herhangi bir problem göremiyorum , bazı kültürlerde damada eziyet edilir. Kız kıymetli olsun diye, hiç bir erkek atarlanmaz buna. Kurdale gelinin susu , ister bekaretini temsil etsin ister 4-4 luk olusunu.

0|0
    0|0
    • Konu erkeklere eziyet edilmesi degil. Ona da karsiyim. Benimle evlenecek erkege kimse bir sey diyemez. Ezemez ve parasini somurtturtmem. Şu an sadece kirmizi kurdeleyi sordum. Yakismasina cok yakisiyor ama anlami cok namussuzca

• Erkeğin canına okuyor kız anneleri arkadaşım çocukluk aşkıyla evlendi nişana kadar 23 bin lira harcattılar çocuğa ortada hiçbir şey yok, havaya giden paralar. Bu kadar yıllık ilişkim olmasa çoktan ayrılırım diyordu çocuk.

• Hakli cocuk. 23 bine iyi bir ev kurulur esyasiyla beraber. neyse benimle evlenecek kisi o yonden sansli :)

• Töredir bağlanır.

0|0
    1|0
  • Okuduğum kadarıyla kimse gerçeği bilmiyor.

Türklerin Göktengri inancına inandığı zamanlardan kalma bir adettir. Gelinlik giyen kadınlara kötü ruhlar musallat olmaması için ailenin en büyüğügeline kırmızı kuşak takardı. Böylece yeni yuva kuracak aile kötü ruhlardan korunurdu. Aynı şey yeni doğum yapmış kadın için de kullanılır. Ama bunu bilmeyen gerizekalılar gelinin bakire olduğunu sembolu olarak kırmızı kurdela takarlar.

0|0
    0|0
    • Bugun herkes bekaret diye biliyor bu konuyu. Keske sade senin dedigin gibi olsa. Sirf buyuzden bile evlenmiycem :/

• Bu yaptığın da pek doğru sayılmaz. Sen başkası için mi yaşıyorsun veya kararlarını diğer insanlar için mi alıyorsun.

• Istemedigim seyi baglamak istemiyorum. Evlenecegim erkek baglatacaksa baglamam evlenmiyim daha mantikli bence

• Bilmiyorum ama kizlik zari falan diyolar o muhabbet

0|0
    0|0
    • Sen evlenecegin kiza taktirir miydin?

• Sen kendi gorusunu soylerken ben de kendi gorusumu sebebiyle soyledim. Amacim benim gerekcelerim hakkinda ne dusundugunu de ogrenmekti

• Senin gorusune de saygi duyarim.
      Hakaret vs icermiyor sadece kendi gorusun sonucta.

• Gereksiz bir ayrıntı.

0|0
    0|0
  • Adet gelenek görenek ne diyelim
    Bekareti simgeliyormuş

0|0
    0|0
  • Guzel birsey kiz oglan kiz olmasi önemli

0|0
    0|0
    • Kurdeleye gore mi belirleniyor bu? Okadar sey yapan insan var. Sence toplumdaki kiz veya erkeklerin kaci tam namuslu?

• Hayirlisi olsun boşver

• Bişey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Güzel tabi. O kırmızı kurdele gelinin anasından doğduğu günkü kadar temiz olduğunu, namusuna halel getirmediğini, şerefiyle ve onuruyla yaşadığını temsil eder.

2|0
    1|0
    • Butun yeni evleneceklere takiliyor. Hepsi namuslu mu sence? Veya erkekler temiz degil ozaman?

• Rica ederim. Allah'a emanet ol :)

• Teşekkürler. Başka sorularda görüşmek ümidiyle. Hoşçakal...

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 6

• Bağlarım

0|1
    2|0
  • Kendimi asla hediye paketi gibi kurdeleyip karşı tarafa hediye etmem. Anlamını biliyorum, kesinlikle aşağılayıcı iğrenç bir şey. Asla bağlamam, bağlatmam.

1|0
    0|1
  • Evet ben bağlamayı düşünüyorum.

0|1
    1|0
  • all bak sana kız veriyorum konu komşu siz de görün 0 km kız veriyorum demek daha kesin olanı rapor alıp tişört e bastırıp hediye etmektir hatta arabalara bağlanan havlulara bastırsınlar

1|1
    0|0
  • Ben bağlamam. Zaten öyle olan da bağlıyor olmayan da bağlıyor. Anlamını bilen çok insan var mıdır bilmiyorum.

1|0
    0|1
  • Açılmamış paket.

0|1
    0|0
Yükleniyor...