Kaybettiğim öz güvenimi nasıl geri kazanabilirim?

Lisenin ilk yılında kavga ettim fena dayak yedim, o halde okula gittim. Hiçbir şey yapmadığım halde herkes benimle uğraştı. İftira attılar. Derslerde rahatsız ettiler. Kısacası hep benimle uğraştılar. Şu an başka bir şehirde başka bir lisede okuyorum. Bu arada lise sondayım. Ne yaparsam yapayım bana yapılanları unutamıyorum. Kendimi ezik hissediyorum. Üstelik öyle sıska, ezik görünümlü biri de değilim. Neden bunlar başıma geldi bilmiyorum.

Güncellemeler:
3ay İyi ki varsınız KS üyeleri
3ay Güncel

2|0
23|5

En İyi Kız Görüşü

• o *rospu çocuklarına değiştiğini göster. Kendine öz güvenin gelebilmesi için spora git ve vücut yapmaya başla. İnan vücut yaptığın zaman daha iyi hissedeceksin ve bu olan olaylara uzaktan bakmayı, geride bırakmayı öğreneceksin. Şimdi yapman gereken şey;
    -spor salonuna git ve bırakmamak üzere spora başla.
    - Bu sporcu içeceklerinden kullanmaya başla 1 ay sonra ya da hocan ne zaman önerirse
    -Ve istersen bir psikoloji doktoruna da gidebilirsin
    Ben spora inanıyorum spor yapmak seni mutlu hissettirecek ve vücudundaki gelişimi gördükten sonra daha mutlu olup özgüvenin yerine gelecektir.
    Ve sen ilerde geliştiğin zaman o g*t insanlar sana sanki hiç öyle davranmamış gibi g*tüne sokulmaya çalıştığı zaman 's*kleme onları'.

Bu hayat hepimize verilmiş bir hediyedir. Bunu cennete ya da cehenneme çevirmekte bizim elimizde. Sen gelinden geleni yap ve gerisini Allah'a bırak.

Unutma bu dünya da yapılan hiç bir şey ödetilmeden ölmeyecek kimse. Allah'a güven için rahat olsun.

0|1
    0|0
    • 3ay

Eyvallah vücuda sınavı geçirip öyle başlayacağım. Bu dediklerin zaten hayalim

• 3ay

Evde yapabilirim en azından

• 3ay

evde düzenli olarak spor yapılabileceğine inancım yok. Yine de sen bilirsin

Kızlar Ne Diyor 22

• Lisedeyken yedigim dayagi videolara almislardi oyle boyle degildi ama ambulans ve 2 polis arabasi geldiydi artik oldugumu dusunuyordum 😂😂😂 yine okula gittim o kiz tek olsaydi onu gebertene kadar doverdim. Ama ben zeki akilli bir ogrenciyim bunu yapmadim sinif ogretmeniyle konustum kizi cagirdi ailesine dilekce gondercegimi dile getirdim kiz 2 gun boyunca ayaklarima kapandi agladi megersem evde siddet goruyormus ailesi lise hayatinin 4 yilini kizi odaya kitlerlermis kizin tej ozgurluk alani okulmus eger ailesine sikayet icin cagirilsa beni oldururler diye yalvardigini megersem okuldaki havasinin evdeki durumdan kaynaklandigini anladim cok acidim ona.. s. kilmeden s. kmeyi ogrenemezsin dayakta yersin dayakta atarsin bu isleer bole ama bence en guzel silah zekadir. En buyuk guc bilgidir
    Bigi sonsuzdur bilginin ucu bucag yoktur okuyarak kendini en ust seviyereler kadar getirmelisin inan bana bir kac yil sonra icindeki duygulardan kurtulursun lisedeyken cogumuz ergenlikten dolayi bu yollardan gectik

1|1
    0|0
    • 3ay

Haklısın yorumun için teşekkürler

• Lisenin ilk yılları arkadaşların içinde ergenlik dönemlerinin kişiliklerinin oturmadığı yaşlardaydı. Emin ol şimdi aynı davranmazlardı sana. Unutmayı dene, onlarda bilinçsizce yapmıştır. Af ettiğin zaman kendine güvenin daha çok gelir.

3|1
    0|0
    • 3ay

Geçen gün yakın arkadaşım onlardan biriyle tanışmış benim adım geçince yaptıklarını anlatıp gülmüş

• Aahh yapma ama boyle ben bile su kiz halimlr bile herkesin icinde dayak yedim ama zerre kadar utanmadim yenilirken bile gururlu olacaksin :) herkesin silahi farklidir kimi dayakla herseyi halledebilecegine inanir, kimi parayla, kimi populerlikle, kimi guzellik/yakisiklilikla kimi de basariyla. Yolunu basari olarak sec bence. Mesela bende 9. Sinifta ozel bir liseyi burslu kazandim devlet okulundan ciktigim icin cok eziklendim ama hirs yaptim hepsini gecicem , ezicem diye. 12. Sinifa geldik. Hukuk kazandim ve mudurumden beni doven tum kizlarin tum okul onunde beni tebrik etmesini ve ozur dilemesini istedim. Cizgimi bozmadigimdan mudurumde kabul etti. Simdi o kizlar yenik, ben kazananim :)

3|1
    0|0
  • ortamlara girmeye çalış evde durma

2|3
    0|0
  • Ohoo o zaman daha çocukluk çağındaymışsın. Şimdi kocaman adam olmuşsun hala o günleri düşünerek zaman kaybedecek değilsin. Hayat hızla akıyor derslerine çok iyi odaklanıp kendine güzel bir gelecek hazırlamalısın mümkün olanın en iyisini. Yarın onların hepsi üniversiteyi kazanır sen evinde oturursan özgüvenini toparlaman daha güç olacaktır. Kendini tanı ve kendine zaman ver. Bakımına özen göster hal hareketlerine çeki düzen ver kendine gelirsin bu şekilde. Unutma ki onlar sıradan zavallılar ve asla senin gibi farklı biri olamayacaklar ve seni bundan sonra da çok kıskanmalılar

0|1
    0|0
  • sen demekki bir şeyleri başarmısın ve doğru yapmışşı ki insanlar seni hep kımışlar :) benimde başıma lisdeyken bir kaç olay geldi ama unutulmayacak sey değil sen onları ve yapılanları s*ktir et sadece şu ana ve önündeki geleceğine bak ve mutlu olmayı dene herkezin canı cehenneme kendinden başka kimse önemli değil bu hayatta :)

0|1
    0|0
  • Unutmak kolay değildir, zira kimse unutamaz.
    Sadece yapılanları affeder ve kendini rahatlatır.
    Sende bunu yapmalısın.

0|1
    0|0
  • psikoloji özgüvenin yerine gelsin sen ezik değilsin önce ezik olduğun fikrini çıkar aklından sonrada çevrendeki gerizekalıları duyma

0|1
    0|0
    • 3ay

Zaten nasıl oluyor anlam veremiyorum. Kendimi anlatmaktan hoşlanmam bunları söylemek anlamsız belki ama boyum 183, kilim orantılı, düzgün ve temiz giyinirim, bakımsız biri değilim, dürüstüm, kimseyi kırmam neden böyle oluyor anlamıyorum. Yani içine kapanık da değilim sosyal biriyim. Ben yüz verdikçe tepeme çıkmışlar meğer.

• 3ay

kişilik meselesi sen onlar için kolay lokma olmussun onlar bulunca ezmişler. senin kalbinin farkına varmaan bir avuç aptal boşver sen umursama onları

• güçlü ol. kimseye kolay kolay güvenme. daha önünde üni var çok güzel anıların olucak ne takıyosun o salak ergenleri. asıl öz güvensiz olan onlar. bırak boşver hayatını yaşa be olum. hadi ordan et kendini boşu boşuna üzmene değmez.

0|1
    0|0
  • Seni ezeni Allah bir gün cezasını verir

0|1
    0|0
  • Dövüş sporlarına gidebilirsin. Dövüş sporları😂 Neyse dışarı çık. Arkadaş edin

0|1
    0|0
  • Sen de sana yapılanları unutma kimseye yapma dik dur her zaman kimsenin yanından başını eğerek geçme her zaman önüne bak unutmaya çalış

0|1
    0|0
  • Cesur olmayı denemelisin khaksızlık karşında asla sessiz kalma ve açık sözlü olmaya bak bırak kalpleri kirilirsa kirilsin

0|1
    0|0
  • Zamanla geçiyor bende çok ezildim liseyi ve lisedekileri tamamen sildim aklımdan

0|1
    0|0
  • Başka lisedesin sonuçta. Bence hayatına bak. Bırak onlar vicdan azabı çeksin.

0|1
    0|0
  • Sosyal Aktivitelere katılarak kendini severek olk önce bunu kazanabilirsin

0|1
    0|0
  • soğuk davran :)) mesafeli ol :)) herşeyi büyütme :)) kasma rahat ol :))

0|1
    0|0
  • öncelikle bence sakin ol bir
    boks karate gibi kendini koruyabileceğin bir spor sana güven verir
    ve unutma yeni bir şehrede yeni bir hayat var önünde iyi değerlendir seni senden başkası üzemez sonuçta

0|0
    0|0
  • Aynı durumları bende yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • sen ne yaptın ki tam olarak

0|0
    0|0
  • Çatır çatır vahşice 7-24 seks yap. Daha doğrusu pompa yap pompalar gibi çat çat çat geçir yatak kırarcasına bak nasıl özgüvenli oluyorsun

0|0
    0|0
  • Okulun değişmiş zaten yeni bir hayata başlamışsın geçmişte kalanı geçmişte bırak. Bunları unutmayıp yük olarak taşımak sadece sana ağırlık yapar. İnan o dalga geçen insanlar iki gün üç gün konuşup unuttular şimdi umrunda bile değilsin onların sen niye onları umursuyorsun?

0|0
    0|0
    • 3ay

Yakın bir arkadaşımla tanışmışlar yaptıklarını anlatıp gülmüş

• 3ay

Açıp kendi g*tune gülsün. Bak cılız da değilim diyorsun sen güçlüsün bunları kafaya takıp zaman kaybetme. Lise son senenmiş zaten hayatının güzelliği için çabala böyle iki kuruş insanlar için üzülme onlar hep vardı hepte olacaklar yok saymayı öğrenmelisin.

• 3ay

Haklısın kendini bir bok zannediyor

Erkekler Ne Diyor 5

• Kardesim ozguvensizlik bendede vardi, cogu konuda islerime engel oldu. Sonra bicok psikiyatriye gittim bunu yenebilmek icin, hicbirinin faydasi olmamisti. En son gittigim psikiyatri izguvensizligin duygularin ne yogunlukta yasandigi veya belkide hic yaşanmadigiyla ilerliyecegini bununlada alakali olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak ' sevdigin' biri oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan ozguvensizligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var ozguvensizligin

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet oldu bir kaç kere görüşlerini gördüm başka konularda da bunları soruyordun

• 3ay

Bu tavsiyeni dikkate alıcam teşekkür ederim.

• 3ay

Rica ederim

• Kendine acımayı bırak evvela.. Seni dövenlerden ele başı olanı tenhada kıstır ve intikamını al. O zaman ruhun rahata erer.

0|1
    0|0
  • Spor yapmaya başla ve dövüşmeyi öğrenmen gerekli.

0|1
    0|0
  • Kimseye ezdirme knk kendini

0|1
    0|0
  • bir kaç aylık (k) boks dersi tavsiye ederim birazda evde vücut çalış

0|1
    0|0
Yükleniyor...